25. krog |  Ljubljana, ŽŠD - Ljubljana |  31.03.2010 ob 16.00

Interblock

0 : 5

HIT Gorica

Sodniki: Tratnjek Andrej (glavni sodnik), Žekš Zoran (1. pomoč), Gabor Jožef (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
Delegat: Knafelc Aldo
Št. gledalcev: 150

Petarda v Šiški

Nogometaši HIT Gorice so v 25. krogu Prve lige v Ljubljani premagali Interblock s 5:0 (1:0).

Novogoriških nogometašev nekoliko nesrečna izguba točk v zadnjih tekmah ni spravila s tira. Na razmočenem terenu v Spodnji Šiški so dokazali, da so v spomladanskem delu v mnogo boljši formi kot jeseni, s pametno igro povsem osramotili mlade in neizkušene domače nogometaše, ki so sicer poizkušali napadati, a v zaključkih akcij niso našli pravih rešitev, da bi ugnali obrambno linijo tekmecev.

V prvem polčasu so sicer imeli nekaj priložnosti, ker jih niso izkoristili, se je tehtnica počasi obračala na stran gostov, ki so do konca po hitrih protinapadih napolnili domačo mrežo.

Gostitelji so tekmo začeli napadalno. Z novo zmago so hoteli potrditi točke, osvojene v ljubljanskem derbiju, a njihova premoč je bila jalova. Goričani pa so potrpežljivo čakali na svojo priložnost in jo v 16. minuti tudi dočakali. Po protinapadu je Goran Cvijanović podal žogo do Milana Osterca, ta se je odločil za strel, žoga pa je končala v levem spodnjem kotu vratarja Andreja Trohe, ki je tokrat v vratih zamenjal kaznovanega Ažbeta Juga.

Ljubljančani bi lahko nekaj minut zatem izid izenačili. Josip Iličić je lepo zaposlil Roberta Berića, ki se je sam znašel pred vratarjem Vasjo Simčičem, toda slednji se je izkazal z obrambo. Domači so veliko poskušali, a obrambe tekmeca niso znali prelisičiti, ko so jo, se je izkazal gostujoči vratar, kot je bilo to v primeru strela Iličića v 30. minuti. Na drugi strani pa se je Primorcem odpiral prostor za protinapade, ki pa ga v prvem delu še niso izkoristili. Najlepšo priložnost priložnost do odhoda v slačilnice je zapravil Miha Mevlja, nenatančen pa je bil tudi Cvijanović.

Goran Galešić je bil osrednje ime drugega dela. Najprej je zapravil priložnost, si nekaj minut pozneje priigral rumen karton, nato pa v 56. minuti še podvojil goriško vodstvo, potem ko je bil hitrejši od domačega vratarja, ki je po njunem medsebojnem dvoboju obležal na igrišču. V nadaljevanju se je pobral, a moral kmalu spet po žogo v mrežo.

Admir Kršić je z leve strani poslal žogo v sredino, kjer je bil pred golom najvišji Osterc. Nekdanji reprezentant je žogo z glavo preusmeril v mrežo in dosegel že svoj 19. gol v letošnjem prvenstvu. S tem pa goriških golov še ni bilo konec. Domači so se vdali v usodo, kar so gostje kaznovali še z dvema goloma. Strelca sta bila Cvijanović z glavo in Dino Martinović.