30. krog |  Domžale, Športni park |  16.04.2016 ob 16.55  | Prenos: Kanal A

0 : 1

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Kovačič Andraž (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Praprotnik Jure (4. sodnik) , Goričan Vojko (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Domžal, kjer nas v športnem parku čaka tekma Prve lige Telekom Slovenije med Domžalami in Olimpijo.
0'
  Gre za derbi 30.kroga med domačimi, ki so na tretjem mestu in Olimpijo, ki zaenkrat vodi v Prvi ligi.
0'
  Postava NK Domžale v sistemu 4-2-3-1 : Maraval; Dobrovoljc, Zec, Horić, Trajkovski; Husmani, Vetrih; Juninho, Horvat, Črnic; Mance
0'
  Postava NK Olimpija v sistemu 4-3-3 : Šeliga; Fink, Kelhar, Mitrović, Čale; Alves, Kronaveter, Kapun; Radovič, Zajc, Eleke
0'
  Domžalčani se ubadajo s slabo formo, med tednom so izgubili tudi na prvi polfinalni tekmi pokala Slovenije v Celju 0:1. Brez zmage so že štiri tekme.
0'
  Trener Luka Elsner se je odločil za spremembo igralnega sistema. Potem, ko so nekaj časa igrali v zelo ofenzivni verziji 3-4-3, bodo spet zaigrali v sistemu 4-2-3-1, v katerem so igrali v še v začetku jesenskega dela prvenstva.
0'
  Domači trener ima na voljo večino igralcev. Manjka kaznovani Majer, ter poškodovana Vuk in Alvir, ki je najnovejši na seznamu poškodovanih. Glede na širok nabor nogometašev lahko rečemo, da Domžalčani niso preveč hendikepirani.
0'
  Trenerja Olimpije Marka Nikolića danes in celo do konca prvenstva zaradi kazni disciplinske komisije NZS ne bo na klopi Ljubljančanov. Kljub temu je lahko sestavil močno enajsterico, ki se bo morala znajti brez odličnega vratarja Vimarja in zelo izkušenega vezista Matića, ki je kaznovan.
0'
  Prav povratek Vidmarja k njegovemu prejšnjemu delodajalcu bi predstavljal lep trenutek v dvoboju. Vidmar je namreč 10 let nosil domžalski dres, v klubu ob Kamniški Bistrici pa se je uveljavil kot eden izmed boljših vratarjev v zgodovini kluba. Postal je tudi reprezentant Slovenije in najbolj vroč vratar Prve lige.
0'
  Zaradi vnetja obraznega živca bo še nekaj časa odsoten, vsi pa mu seveda želimo čimprejšnji povratek na nogometne zelenice.
0'
  Velja izpostaviti dobro statistiko Olimpije v Domžalah, kjer je na 13-ih tekmah le dvakrat izgubila. Na drugi strani se lahko rumeni pohvalijo z dobrim medsebojnim izkupičkom na zadnjih tekmah, saj niso izgubili na zadnjih štirih tekmah.
1'
3'
  Vzdušje je zaenkrat odlično. Tribune so skoraj polne, pred štadionom je še kar nekaj gledalcev. Tudi gostje imajo bučno podporo, v Domžalah gostuje navijaška skupina Green Dragons.
4'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Antonio Mance.
4'
  Zaenkrat previden začetek tekme. Po prostem strelu in predložku Trajkovskega so Domžalčani razčistili.
5'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Miha Zajc.
6'
  Na zadnjih petih medsebojnih tekmah nikoli nismo videli več kot dveh golov. Glede na današnji začetek si lahko obetamo čvrst in izenačen dvoboj klubov iz vrha Prve lige.
7'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Črnic. Utrpel ga je Matic Fink.
10'
  Olimpija ima udarec iz kota.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Antonio Mance.
13'
  Odlična akcija Domžal, na levi strani je žogo dobil Trajkovski in podal pred vrata, kjer je bil Mance. Žogo je proti vratom ustrelil s prsi in ni bilo veliko težav za Šeligo.
14'
  Domžale ima udarec iz kota.
15'
16'
  Še en odličen strel Manceja, ki je meril z desne. Obramba Šelige.
16'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miroslav Radovič.
16'
  Dobrovoljc je blokiral strel Radovića z glavo. Gostje so zahtevali enajstmetrovko.
16'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Gaber Dobrovoljc. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
19'
  Tekma se je v zadnjih minutah razživela, oboji so imeli nekaj priložnosti.
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Ricardo Alves Coelho Da Silva.
19'
  Amedej Vetrih je dobil rumeni karton.
20'
  Vetirh je prejel svoj sedmi rumeni karton in bo manjal v prihodnjem krogu, ko bodo gostovali v Velenju.
22'
  Antonio Mance tudi tokrat dokazuje, da igra v dobri formi. Najboljši strelec Domžal z osmimi zadetki je bil že dvakrat zelo nevaren za gol Olimpije.
23'
  V zadnjih minutah so zelo glasni navijači Olimpije, ki so s športnim navijanjem zbudili nekaj bližnjih medvedov.
23'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Wilson Xavier Junior. Utrpel ga je Hrvoje Čale.
24'
  Blessing Chibuike Eleke v prepovedanem položaju.
26'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
27'
  Po slabe pol ure lahko rečemo, da smo dobili tisto, kar smo pričakovali. Izenačen dvoboj, nekoliko bolj nevarni pa so bili pred vrati Domžalčani.
28'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Miha Zajc.
28'
  Darko Zec je dobil rumeni karton.
29'
  Tudi kapetan Domžal Zec je prejel sedmi rumeni karton in ga ne bo v Velenju.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Mance. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
32'
33'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Ricardo Alves Coelho Da Silva. Utrpel ga je Wilson Xavier Junior.
34'
  Antonio Mance v prepovedanem položaju.
34'
  V zadnjih minutah je tempo nekoliko padel in priložnosti praktično ni.
35'
  Olimpija je bila nevarna pred vrati Domžal, Eleke in Fink do strela nista prišla, Domžalčani so razčistili.
35'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Gaber Dobrovoljc. Utrpel ga je Miha Zajc.
36'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Trajkovski. Utrpel ga je Matic Fink.
38'
  Po napaki Kelharja je sam proti vratom krenil Juninho. Kelhar je bil borben in popravil svojo napako, saj je Juninha ujel in izbil žogo v avt, preden je postalo zares nevarno. Brez zaključnega strela.
39'
  Na tleh je za kratek čas obležal Brazilec Juninho, ki je že vstal in se bo vsak čas vrnil na igrišče.
41'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Zeni Husmani.
43'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Radovič. Utrpel ga je Kenan Horič.
43'
44'
  Izjemno obetavna kombinacija Domžal, potem ko je po samostojni akciji Črnic lepo podal do Manceja, ki se je na levi znašel v nedovoljenem položaju.
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Lucas Mario Horvat. Utrpel ga je Ricardo Alves Coelho Da Silva.
45+1'
  Črnic je krenil proti vratom po lepi globisnki podaji. Hitrejši je bil Šeliga.
45+1'
Podaljšek
  Še minuta sodnikovega dodatka.
45+2'
45+2'
  V prvem polčasu smo videli izenačen dvoboj, ki je več ali manj potekal na sredini igrišča. Bolj nevarni so bili sicer Domžalčani, ki so dvakrat zapretili prek Manceja.
45+2'
  Vzdušje je odlično, želimo si le, da bi v drugem polčasu videli še kakšen zadetek.
46'
46'
  Brez menjav v obeh enajstericah, oba trenerja zaenkrat zaupata igralcem, ki so tekmo začeli.
47'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Kenan Horič.
48'
  Na tribuni je z ekipo Olimpije tudi Danko Lazović, katerega Olimpija sicer ni uspela registrirati.
51'
  Tudi drugi polčas je zaenkrat podoben prvemu. Zdi se, da bi ta dvoboj lahko odločil en gol ali ena poteza posameznika.
52'
  Zašepal je Eleke. Prijel se je za zadnjo stegensko mišico. Zdi se, kot da je tekma zanj končana...
53'
  Julius Wobay se že pripravlja za vstop v igro.
53'
53'
  Po golu slaba kombinacija Domžal in le udarec od vrat za Šeligo.
54'
  Menjava: iz igre Blessing Chibuike Eleke, v igro Julius Wobay.
56'
  Eleke je že imel nekaj težav z mišico v Ljubljani, ob proslavljanju zadetka v zadnjih minutah. Eleke zdaj počasi šepa proti klopi ob pomoči fizioterapevta. Zdi se, da poškodba ni nedolžna.
56'
  Streljal je Ricardo Alves Coelho Da Silva, a mimo vrat.
56'
  Alves je streljal nekoliko z leve, zadel je le zunanji del mreže.
58'
  Matic Črnic v prepovedanem položaju.
62'
  Nevaren protinapad so imeli rumeni, a ga končali s slabo podajo. Enako je na drugi strani storila Olimpija, ko je strel Zajca blokiral Dobrovoljc.
63'
63'
  Streljal je Gaber Dobrovoljc, a mimo vrat.
64'
  Iz kota je podal Trajkovski, Dobrovoljc je na prvi vratnici ostal sam, a meril precej previsoko.
64'
  Streljal je Julius Wobay, a mimo vrat.
65'
  Najlepša priložnost Olimpije na tekmi. Lepo je podal Radović na rob 16m, Wobay je preizkusil svojo levico, a malenkost zgrešil vrata Maravala.
66'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Matic Črnic.
66'
  Nemanja Mitrovič je dobil rumeni karton.
67'
  Črnic je bil v protinapadu hitrejši in Mitrović je prejel rumeni karton.
68'
  Menjava: iz igre Matic Črnic, v igro Filip Jankovič.
69'
  Streljal je Dejan Kelhar, a mimo vrat.
69'
  Vratnica Olimpije! Po dobrem predložku je zadel vratnico Kelhar, Domžalčani so izbili v kot.
69'
  GOOOL! Zadel je Rok Kronaveter!
69'
70'
  Po podaji s kota je sam ostal Kronaveter in zadel za 0:1. Velika napaka v domžalski obrambi.
71'
  Menjava: iz igre Wilson Xavier Junior, v igro Senad Jarovič.
76'
  Po golu se je tekma nekoliko razživela, tudi med igralci je nekoliko zavrelo. Strasti so se pomirile in tekma se nadaljuje.
76'
  Menjava: iz igre Lucas Mario Horvat, v igro Ernest Grvala.
77'
  Kronaveter je zabil še svoj 14.gol in se izneačil na lestvici strelcev z Elekejem.
77'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Zec. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
78'
  Še en prosti strel za Olimpijo, priložnost za nevaren predložek.
78'
  Wobay je poizkušal presenetiti z direktnim strelom, a zgrešil.
78'
78'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Horič. Utrpel ga je Miroslav Radovič.
81'
  Če bi ostalo pri zmagi Olimpije, bi imeli zmajčki pet točk prednosti pred Mariborom, Domžale štiri pred Gorico. A Maribor in Gorica imata tekmo manj.
82'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amedej Vetrih. Utrpel ga je Julius Wobay.
82'
  Streljal je Antonio Mance, a mimo vrat.
83'
  Po lepi akciji Jankovića, ki danes debitira v domžalskem dresu je iz razdalje nenatančno streljal Mance.
86'
  Menjava: iz igre Rok Kronaveter, v igro Kenan Bajrič.
88'
  Domžalčani jalovo napadajo, Olimpija zaenkrat uspešno drži prednost zadetka.
88'
89'
  Pred vrati Domžal je padel Jarović, domači so zahtevali enajstmetrovko. Igra se nadaljuje.
90'
  Kenan Horič je dobil rumeni karton.
90+1'
  Menjava: iz igre Miha Zajc, v igro Martin Michel Mimoun.
90+1'
Podaljšek
  Še tri minute sodnikovega dodatka.
90+4'
90+4'
  V sodnikovem dodatku priložnosti več ni bilo. Izenačena tekma, kjer je odločila ena napaka v domači obrambi. Po nepazljivosti je sam pred vrati ostal Kronaveter, ki je zadel za 0:1.
90+4'
  To je tudi končni rezultat tekme. Olimpija še naprej vodi s petimi točkami prednosti in tekmo več pred Mariborom.