30. krog |  Zavrč, Športni park Zavrč |  17.04.2016 ob 19.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Zavrč

0 : 2

Rudar Velenje

Sodniki: Borošak Alen (glavni sodnik), Šinkovec Bojan (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Vivod Dejan (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Ljubitelji slovenskega prvoligaškega nogometa, dobrodošli ob spremljanju zadnje tekme 30. kroga. Javljamo se iz Haloz, uro pred začetkom tekme med Zavrčem in Rudarjem.
0'
  Pričakujemo dvoboj sosedov na prvenstveni razpredelnici. Peti Zavrč in ima tri točke prednosti pred prebujenimi Velenjčani.
0'
  Igralci Rudarja so zmagali na zadnjih treh prvenstvenih tekmah. Vzdušje v slačilnici je izboljšala tudi spodbuda z izplačilom precejšnjega dela zaostalih obveznosti.
0'
  Vmes odlične rezultate niza tudi Zavrč. Na zadnjih dveh tekmah z Mariborom in Olimpijo so Haložani vpisali neodločena izida, v četrtek pa so na prvi polfinalni tekmi pokala Slovenije vijoličaste tudi premagali (2:1).
0'
  Završki nogometaši so prerojeni po vrnitvi trenerja Slavka Matića. Pod njegovim vodstvom še niso izgubili tekme. Jesenska serija se je ustavila pri številu sedem, odkar je srbski strateg znova na Štajerskem, so dodali še tri srečanja.
0'
  Prav zaradi napornega ritma je Matić danes zelo premešal postavo. Na klopi bodo priložnost tako čakali Rogač, Pihler, Matjašič, Golubar, ki sicer zasedejo mesta v začetni enajsterici. Batrović je poškodovan.
0'
  Od prve minute bodo v domači zasedbi: Kovačić, Karamatić, Cvek, Glavica, Antić, Agboyi, Tišma, Filipović, Shtanenko, Dodlek, Kokorović. #ZAVRUD
0'
  Še izbor Jerneja Javornika, trenerja Rudarja: Radan, Kašnik, Pišek, Trifković, Črnčič, Babić, Bolha, Tolimir, Džinić, Jahić, Eterović. #ZAVRUD
0'
  Glavni sodnik bo Alen Borošak iz Spodnjega Dupleka. #ZAVRUD
0'
  Med ogrevanjem moštev sprehod po dosedanjih medsebojnih tekmah v tej sezoni: vse so bile odigrane v prejšnjem letu, dvakrat je zmagal Zavrč (3:1 v Velenju in 3:2 na domačem stadionu), enkrat Rudar (1:0 na svojem igrišču).
0'
  Velenjčani v petih poskusih še niso premagali Zavrča v gosteh.
0'
  Prijeten, sončen večer v Zavrču. Upamo, da ga obogati še všečna nogometna predstava.
0'
  Moštvi sta že na terenu.
1'
2'
  Pet velenjskih navijačev je svoj prihod oznanilo s prižgano baklo.
2'
  Rudar ima udarec iz kota.
5'
  Uvod tekme brez priložnosti in prekinitev.
6'
  Streljal je Leon Črnčič, a mimo vrat. Po protinapadu ga je pri poskusu oviral Antić.
7'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Ed Kevin Kokorovič.
8'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Dejan Glavica.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Timotej Dodlek.
9'
  Dejan Glavica v prepovedanem položaju.
9'
  Priložnost za Zavrč! Dodlek je ob poskusu z glavo zadel vratnico, žoga se je odbila do Glavice, ki je dosegel zadetek, po sodniški oceni iz prepovedanega položaja.
12'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Josip Filipovič.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tin Karamatič. Ob prekinitvi je poskusil z glavo, Radan je ubranil.
13'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Stanislav Shtanenko. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
14'
  Precej več dogajanja na polovici, ki jo branijo gostje.
17'
  Streljal je Nikola Tolimir, a mimo vrat. S približno dvajsetih metrov, bil je daleč od uspeha.
19'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Stanislav Shtanenko. Utrpel ga je Klemen Bolha.
19'
  Stanislav Shtanenko je dobil rumeni karton.
23'
  Igra med kazenskima prostoroma.
24'
  Završki vratar Kovačić pri žogi za las pred Tolimirjem, ki bi se sicer znašel v izjemni priložnosti.
24'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Glavica. Utrpel ga je Klemen Bolha.
25'
25'
  Streljal je Leon Črnčič, a mimo vrat.
26'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ed Kevin Kokorovič. Utrpel ga je Stjepan Babič.
27'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Filipovič. Utrpel ga je Stjepan Babič.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Stjepan Babič. Neposredno iz prostega strela, blizu leve stranske črte.
28'
  Mate Eterovič v prepovedanem položaju.
28'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ed Kevin Kokorovič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
29'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
30'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Lovro Cvek.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Timotej Dodlek. Po podaji Kokorovića je udaril z glavo, Radan se je izkazal.
30'
  Zavrč ima udarec iz kota.
35'
  Teren v Zavrču je v veliko boljšem stanju, kot še pred nekaj tedni.
35'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dean Tišma. Utrpel ga je Leon Črnčič.
37'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ovbokha Agboyi. Utrpel ga je Elvedin Džinič.
38'
  Ta čas na igrišču v Zavrču ni konkretnih zaključkov akcij.
38'
39'
  Gostje so prevzeli pobudo.
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ed Kevin Kokorovič.
40'
  Izjemna obramba Radana! Kokorović je streljal z glavo, velenjski vratar pa uporabil svojo levo roko in s skrajnimi močmi odbil.
42'
  Streljal je Timotej Dodlek, a mimo vrat.
43'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Utrpel ga je Anže Pišek.
45'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat. Z glavo, iz težkega položaja.
45+1'
45+1'
  Brez zadetkov v prvem delu. Nekoliko nevarnejši domači, tudi gostje na trenutke izrazijo željo po polnem izkupičku.
46'
47'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Filipovič. Utrpel ga je Leon Črnčič.
50'
  Streljal je Dean Tišma, a mimo vrat.
51'
  Hiter napad Tišme, po odbiti žogi Jahića je prišel do strela, a ni bil natančen.
53'
  GOOOL! Zadel je Mate Eterovič!
54'
  Velenjska prednost v Zavrču! Največ dela je opravil Babić, ki je v boju za žogo na robu kazenskega prostora prehitel vratarja Kovačića in nato pred golom našel Eterovića. Ta jo je le še potisnil v mrežo.
54'
  Streljal je Nikola Tolimir, a mimo vrat.
55'
  Zdaj Eterović še v vlogi podajalca, Tolimir v kazenskem prostoru nenatančen.
56'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Timotej Dodlek.
56'
  Senad Jahič je dobil rumeni karton.
57'
  Menjava: iz igre Dejan Glavica, v igro Matija Miketič.
59'
60'
60'
  Mate Eterovič je dobil rumeni karton. Prejel ga je že prej, ko je slekel dres ob doseženem golu.
61'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Matija Miketič.
64'
  Menjava: iz igre Nikola Tolimir, v igro Mitja Lotrič.
66'
  Zavrčani v nadaljevanju še brez izrazite priložnosti. Imajo še slabe po ure, da se izognejo prvemu porazu pod Matićevim vodstvom.
67'
  Menjava: iz igre Ed Kevin Kokorovič, v igro Aleks Pihler.
67'
  Menjava: iz igre Dean Tišma, v igro Josip Golubar.
70'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Senad Jahič.
71'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
71'
  Eterović je zamudil izjemno priložnost za povečanje prednosti! Pri globinski podaji se je izognil prepovedanemu položaju in domačim branilcem. V soočenju s Kovačićem je tokrat zmagal završki vratar.
72'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Amer Krcič.
73'
  GOOOL! Zadel je Amer Krcič!
74'
  2:0 za Rudar! Podal je znova Babić, Krcić pa je takoj po menjavi izkoristil ponujeno. Na desni strani kazenskega prostora, blizu stranske črte, je spretno obšel Kovačića in s prefinjenim udarcem poskrbel za občutno prednost gostov.
76'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Aleks Pihler.
76'
  Leon Črnčič je dobil rumeni karton.
77'
  Rudar je na pragu četrte zaporedne zmage in sploh prve na gostovanjih v Halozah.
79'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Golubar. Utrpel ga je Anže Pišek.
83'
  Domači ne uspejo dvigniti ritma. Zahteven ritem je najverjetneje pustil posledice.
85'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ovbokha Agboyi. Utrpel ga je Leon Črnčič.
85'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Matija Miketič.
86'
86'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Jaka Ihbeisheh.
87'
  Velenjčani zanesljivo ohranjajo vodstvo.
88'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Golubar. Utrpel ga je David Kašnik.
90'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Stanislav Shtanenko je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča. Prejel ga je zaradi izsiljevanja prekrška.
90+1'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+3'
  O zmagovalcu je odločeno. Nogometaši Rudarja bodo na lestvici ujeli Zavrčane. Oboji bodo imeli 37 točk.
90+4'
90+4'
  Zavrčani so imeli več priložnosti v prvem polčasu, gostje v drugem. Slednji so svoje izkoristili in nadaljujejo zmagovalni niz. Domači niso bili videti sveže, najbrž že razmišljajo o povratni tekmi v polfinalu pokala proti Mariboru. Pozdrav do prihodnjič!