31. krog |  Nova Gorica, Športni park |  23.04.2016 ob 19.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Gorica

1 : 2

Celje

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Mikača Goran (4. sodnik) , Balažič Dejan (5. sodnik) , Glažar Roman (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Pozdrav iz Nove Gorice, kjer se bosta pomerila dolgoletna rivala Gorica in Celje. #GORCEL
0'
  Večkrat poudarimo, da so v prvi ligi vse od prve samostojne sezone samo tri ekipe: ob današnjih tekmecih Gorici in Celju le še Maribor.
0'
  Danes bosta ekipi odigrali že 85. medsebojno tekmo. Gorica ima 35 zmag, Celje 23, remijev je bilo 26. #GORCEL
0'
  V domačem Športnem parku je Gorica zelo preprečljiva, saj ima 21 zmag, Celje le 7. #GORCEL
0'
  Celjani čakajo na novo zmago v Športnem parku vse od aprila 2007, ko je bilo 1:3. #GORCEL
0'
  Na letošnjih medsebojnih tekmah najprej zmaga Gorice na Areni Petrol, nato dva remija. Na zadnji tekmi, decembra v Celju je bilo 2:2.
0'
  V preteklem krogu sta obe ekipi zmagali in prekinili serijo slabših rezultatov: Gorica je bila z 1:0 boljša od Krke, Celjani so s 3:0 odpravili Luko Koper in prav južnoprimorsko ekipo prehiteli na lestvici.
0'
  Gorica je z Domžalami v boju za 3. mesto za katerim zaostaja za točko, Celjani imajo na osmem mestu dve točki več od devetega Kopra in šest več od zadnje Krke.
0'
  Bilanca Gorice je 13 zmag, 6 remijev in 11 porazov, Celjani imajo 7 zmag, 11 remijev in 12 porazov.
0'
  Gorica je edina ekipa, ki je dosegla toliko zadetkov, kot jih je tudi prejela in sicer 41.
0'
  Gorica je tretja na lestvici domačih tekem, Celje je sedmo na lestvici gostovanj. #GORCEL
0'
  Celjani so se v sredo z zmago nad Domžalami devetič uvrstili v finale pokala, ki ga bodo 25. Maja na Bonifiki odigrali proti Mariboru. Doslej so priigrali le eno pokalno zmago, lani jih je premagal Koper. Z Mariborom se bodo Celjani najprej pomerili v prihodnjem prvenstvenem krogu na domači Areni Petrol.
0'
  Še pred pokalnim finalom čaka Celjane potrditev obstanka v ligi s katerim se bo spoprijel Robert Pevnik, ki je po porazu s Krškim zamenjal Iztoka Kapušina.
0'
  Celjani imajo v tej sezoni enajst strelcev, največ zadetkov, štiri, sta dosegla Pajač in Firer. Goriških strelcev je štirinajst, izmed aktualnih članov ekipe je najuspešnejši Burgič s petimi.
0'
  Najuspešnejši asistent Celja je De Sousa s štirimi podajami, Amel Džuzdanović, ki je kljub poškodbi (ob tem, da ni več Elekeja), še vedno (z Burgičem) najboljši strelec Gorice (5 zadetkov) in tudi najboljši asistent s šestimi podajami.
0'
  Goričani brez kaznovanih igralcev, Celje brez pomembnih členov Lovra Čirjaka in kapetana Blaža Vrhovca.
0'
  Celje: Kotnik, Klemenčič, Miškić, Omoregie, Podlogar, Travner, Pajač, Spremo, Hadžić, Vidmajer, Pišek #GORCEL
0'
  Gorica: Sorčan, Škarabot, Kotnik, Kapić, Burgić, Arčon, Kolenc, Osuji, Kavčič, Jogan, Curk #GORCEL
0'
  Glavni sodnik je 33-letni Mitja Žganec. V šesti prvoligaški sezoni njegova 64. tekma. #GORCEL
0'
  Mitja Žganec je četrto sezono mednarodni sodnik, ki se kali na tekmah mlajših kategorij. V tej sezoni je že sodil tudi eno kvalifikacijsko tekmo za nastop v Ligi Europa (Dinamo Batumi - Omonia).
0'
  Še skok v zgodovino: pred skoraj natanko 24-imi leti, 3. maja 1992 sta ekipi odigrali prvo medsebojno tekmo v Športnem parku. Gorica je slavila z 2:0 (Vulič, Hlede).
0'
  Na Goriškem je jasen večer s temperaturo 15ºC. #GORCEL
1'
1'
  Marko Pajač v prepovedanem položaju.
4'
  Streljal je Andrej Kotnik, a mimo vrat.
6'
  Dinamičen začetek z veliko gibanja.
8'
  Sunny Ogbemudia Omoregie v prepovedanem položaju.
9'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Janez Pišek. Utrpel ga je Miran Burgič.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rifet Kapič.
10'
  Po kratki podaji Arčona odličen strel Kapića in obramba Kotnika. #GORCEL
12'
  Streljal je Milan Spremo, a mimo vrat.
13'
  Odličen prodor Sprema po levi in strel v zunajji del mreže.
13'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Jaka Kolenc.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Janez Pišek.
17'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Bede Amarachi Osuji.
19'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Tine Kavčič.
20'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Andrej Kotnik.
22'
25'
  GOOOL! Zadel je Matej Podlogar!
26'
  Spremo je podal z leve, Sony je z glavo podaljšal, Podlogar pa je žogo zabil v prečnik in v mrežo. 0:1. #GORCEL
27'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Miran Burgič.
30'
  Milan Spremo v prepovedanem položaju.
31'
  Streljal je Bede Amarachi Osuji, a mimo vrat.
33'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Bede Amarachi Osuji.
34'
  Osuji je močno streljal z razdalje v naročje Kotnika.
38'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Miran Burgič.
39'
  Gorica ima udarec iz kota.
40'
  GOOOL! Zadel je Tine Kavčič!
41'
  Po podaji Kotnika iz kota je Kavčič žogo z volejem na "prvi stativi" preusmeril v mrežo za 1:1. #GORCEL
41'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
42'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Utrpel ga je Damir Hadžič.
44'
45+1'
  Celje ima udarec iz kota.
45+2'
45+2'
  Odprta in dinamična nogometna predstava najstarejših pvoligaških rivalov.
45+2'
  Brez menjav na začetku drugega polčasa.
46'
47'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Pajač. Utrpel ga je Jaka Kolenc.
49'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jani Curk. Utrpel ga je Milan Spremo.
49'
  Jani Curk je dobil rumeni karton.
51'
  Streljal je Rifet Kapič, a mimo vrat.
51'
  Kapič z razdalje preko gola.
53'
55'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Kolenc.
55'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Bede Amarachi Osuji.
56'
  Streljal je Matej Podlogar, a mimo vrat.
56'
  Po podaji Pajača preko kazenskega prostora, je Podlogar streljal visoko preko gola.
59'
  Menjava: iz igre Milan Spremo, v igro Erico Henrique Esteves De Sousa.
60'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Rifet Kapič. Utrpel ga je Danijel Miškič.
61'
62'
63'
  Z izjemno globinsko žogo je Pišek zaposlil Podlogarja, ki je iz obrata neubranljivo zadel za 1:2. #GORCEL
64'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Utrpel ga je Janez Pišek.
67'
  Streljal je Danijel Miškič, a mimo vrat.
69'
  Menjava: iz igre Bede Amarachi Osuji, v igro Tilen Nagode.
70'
  Menjava: iz igre Andrej Kotnik, v igro Jan Humar.
72'
  Goričani napadajo za izenačenje, Celjani več v obrambi.
74'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sandi Arčon.
76'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Pajač. Utrpel ga je Tine Kavčič.
78'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Miran Burgič. Utrpel ga je Marko Pajač.
81'
  Po dolgi podaji Humarja, je Curk sam prišel pred vratarja in streljal z glavo, Kotnik je bil uspešnejši. #GORCEL
81'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Marko Nunič.
82'
  Streljal je Marko Pajač, a mimo vrat.
83'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jan Humar. Utrpel ga je Erico Henrique Esteves De Sousa.
84'
  Menjava: iz igre Matej Podlogar, v igro Žiga Kous.
85'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kous. Utrpel ga je Matija Škarabot.
85'
  Žiga Kous je dobil rumeni karton.
85'
  Jan Humar je dobil rumeni karton.
86'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Škarabot. Utrpel ga je Erico Henrique Esteves De Sousa.
88'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kous. Utrpel ga je Jan Humar.
90+1'
  4 minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Vratar Kotnik je ob posredovanju padel na Klemenčiča, ki ne bo mogel nadaljevati igre.
90+2'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Rifet Kapič. Utrpel ga je Damir Hadžič.