32. krog |  Domžale, Športni park |  30.04.2016 ob 19.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

1 : 1

Krka

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Lunežnik Janez (1. pomoč), Burjan Aleksander (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
Delegat: Roglič Leopold
Št. gledalcev: 350

Pred tekmo: Domžale - Krka

Prva liga Telekom Slovenije, 32. krog

30.4.2016, ob 19:00: DOMŽALE - KRKA

Stadion: Športni park Domžale,  kapaciteta 3.100 sedežev (povprečen obisk: 1.133 gledalcev)

- odrasli: 5 evrov
- dijaki, študentje, upokojenci: 3 evrov

DOMŽALE:

Prepoved nastopa: Alvaro Brachi in Zeni Husmani

Domžalčani so v Velenju prekinili aprilski niz, v katerem so vse do dvoboja z Rudarjem vknjižili pet porazov in remi. Podobno kot v Zavrču in Celju, kjer so Domžale vknjižile edini spomladanski zmagi, je imel trener Luka Elsner tudi pred obračunom s knapi precejšnje preglavice s sestavo začetne enajsterice, saj je pogrešal kar deveterico nogometašev. Kljub precej zdesetkani zasedbi pa so v taboru rumenih po pokalnem izpadu stisnili zobe in se v Velenju veselili treh točk. Veliko razlogov za veselje je imel po prvoligaškem prvencu 19-letni Jan Repas, medtem ko se je leto starejši Antonio Mance razveselil že devetega zadetka v sezoni, s čimer se je zavihtel na osmo mesto ligaške lestvice strelcev. Povsem popolna domžalska zasedba ne bo niti v soboto, saj bosta dvoboj s Krko zagotovo izpustila kaznovana Alvaro Brachi in Zeni Husmani.

Juninho, vezist Domžale: »Februarska tekma je opozorilo in tudi dodatna motivacija za nas. Nihče še ni pozabil gostovanja v Novem mestu. Šlo je za prvo tekmo pomladi in od nje smo pričakovali zelo veliko, a na koncu smo doživeli boleč poraz. Narediti moramo vse, da se zgodba ne ponovi in da nadoknadimo izgubljene točke iz Portovala,

Jan Repas, vezist Domžal: »Ne le kamen, od srca se nam je odvalila prava skala. Ta zmaga nam veliko pomeni, vendar pomembno je, da nadaljujemo v tej smeri. Prednost pred četrtim na lestvici se je povečala, vendar moramo biti osredotočeni le nase. Razmišljati moramo le o vsaki naslednji tekmi, tako imamo sedaj v mislih le Krko.«

Antonio Mance v nadaljevanju sezone odlično izkorišča odsotnost izkušenega Slobodana Vuka, ki je pred poškodbo zadnjo tekmo odigral v 25. krogu. Mladi Rečan, ki se v letošnji sezoni prvič dokazuje na slovenskih igriščih, se je v Velenju razveselil že četrtega spomladanskega zadetka, s skupno devetimi zadetki je najboljši strelec domžalskega moštva. Visokorasli napadalec, ki pa se lahko kljub temu pohvali s hitrim korakom, je jeseni že zatresel tudi novomeško Krko, z golom za 0:4 je potrdil visoko zmago Domžal.

Domžalskemu moštvu tudi spomladi na domači zelenici nikakor ne steče. Rumeni so v štirih pomladanskih tekmah na domači zelenici osvojili dve točki, remizirali so z Gorico in Koprom. Zadnja domača zmaga je stara polpeti mesec, 12. decembra so ob Kamniški Bistrici klonili Velenjčani. Z decembrsko zmago nad Rudarjem so varovanci trenerja Elsnerja prekinili niz treh domačih tekem brez zmage, pred tem so namreč sredi oktobra s 3:0 ugnali tokratne nasprotnike - Novomeščane.

Dani zadetki Domžal po položajih po 31. krogu:

KRKA:

Prepoved nastopa: Filip Dangubić

Tudi v novomeški zasedbi so po tekmi 31. kroga Prve lige Telekom Slovenije nekoliko lažje zadihali, saj so z završkim skalpom prekinili niz sedmih tekem brez zmage. Dolenjci so niz sedmih tekem brez slavja dvakrat sestavili že v jesenskem delu sezone. Osrednja junaka sobotne zmage sta bila Filip Dangubić in Matteo Boccaccini, ki sta završko mrežo zatresla v razmiku petih minut, v 71. in 76. minuti. Nekdanji član Gorice se je na Portoval preselil v zimskem prestopnem roku in je krstne minute v dresu Krke odigral ob debiju trenerja Miloša Kostića, ki je branilca v začetno enajsterico postavil na vseh treh tekmah. Italijan na priložnost upa tudi v soboto, ko pa farmacevtom v iskanju recepta za preboj domžalske obrambe ne bo iskal strelec prvega zadetka Dangubić, saj je posojeni nogometaš Rijeke nekaj minut pred zadetkom vknjižil še četrti rumeni karton v sezoni.

Filip Dangubić, vezist Krke: »Vzdušje v garderobi je izjemno. Mislim, da smo si zaslužili zmago proti Zavrču. Garali smo in dva zadetka sta bila nagrada za trdo delo. Toda potrebno je umiriti evforijo, nismo še niti blizu konca, na nas je, da nadaljujemo z zmagami. Že v soboto proti Domžalam, če se nam bo ponudila priložnost.«

Domžalski branilci so se v letošnji sezoni že soočali z dobro predstavo Josipa Fučka. Hitronogi krilni nogometaš, ki je v nedeljo izvedel kot za zadetek Boccaccinija, je v uvodnem spomladanskem obračunu kar dvakrat premagal domžalskega vratarja Axela Maravala in bil eden najzaslužnejših za presenetljivo slavje Krke. Izkušeni nogometaš je domžalsko mrežo zatresel že v lanski tekmi, ko so Dolenjci v drugem polčasu uprizorili neverjeten preobrat ter s tremi zadetki med 72. in 79. minuto prišli do zmage s 3:2.

Nedeljska zmaga proti Zavrču je za novomeškega prvoligaša predstavljala tudi manjši jubilej. Pri Krki so se v 167. tekmi veselili 41. zmage, s katero so osvojili 150. prvoligaško točko. Dvoboj z Zavrčem, član katerega je bil, ko je haloški klub igral še v 2. SNL, pa si bo zapomnil tudi Marin Perić. 25-letni napadalec se je na Portoval preselil sredi sezone 2013/14 in v tem času za Krko odigral 77 ligaških tekem. Po nedeljskem nastopu je sam zasedel vrh klubske lestvice. Zdaj se Hrvat, ki je doslej že dvakrat zatresel mrežo Domžal, podaja še v lov na 12. zadetek, s katerim bi na prvem klubske lestvice strelcev ujel Žigo Kastrevca.