29. krog |  Celje, Arena Z'dežele |  28.04.2018 ob 18.45  | Prenos: Šport TV

2 : 1

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Pospeh Tomislav (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik)
Delegat: Kovačič Alojz
Št. gledalcev: 874

Celjani končali domžalski niz

Celje - Domžale 2:1 (2:0)

* Arena Z'dežele, sodniki: Skomina (Koper), Pospeh (Petrovče) in Vidali (Gračišče).
* Strelci: 1:0 Požeg Vancaš (29.), 2:0 Cvek (42.), 2:1 Nicholson (65.).
* Celje: Jurhar, Vidmajer, Travner, Džinić, Stojinović (od 83. Štraus), Pišek, Cvek, Požeg Vancaš, Pungaršek (od 81. Pečnik), Lupeta, Vizinger (od 64. Lotrič).
* Domžale: Mulalić, Melnjak, Dobrovoljc, Klemenčič, Širok (od 56. Rom), Ibričić (od 8. Hodžić), Vetrih, Husmani (od 46. Franjić), Ibraimi, Bizjak, Nicholson.
* Rumeni kartoni: Cvek, Vizinger, Stojinović; Vetrih.
* Rdeči karton: Mulalić (90.).

Domžalski nogometaši so bili nepremagani pol leta oziroma od 28. oktobra. V enem ključnih trenutkov v boju za naslov prvaka pa so pokleknili v Celju, tako da zdaj za vodilnima Olimpijo in Mariborom zaostajajo za pet točk, ob tem, da imajo Ljubljančani še tekmo v dobrem. Na drugi strani so Celjani po tretji zaporedni tekmi brez poraza točkovno ujeli doslej četrtouvrščene Velenjčane.

Domžalčani, ki so že v osmi minuti ostali brez poškodovanega Senijada Ibričića, so bili v uvodnih minutah konkretnejši in v 25. minuti prvič resno ogrozili vrata domačih, potem ko je od daleč sprožil Dario Melnjak, žoga je na poti proti vratom zadela Elvedina Džinića in spremenila smer, na koncu pa zadela vratnico.

Vsega štiri minute zatem pa so povedli vse nevarnejši domači, za strel z dobrih 20 metrov se je odločil Rudi Požeg Vancaš, meril je zelo natančno in premagal Ajdina Mulalića za 1:0 in svoj osmi gol v sezoni.

V 35. minuti so imeli dve priložnosti tudi gosti, a je najprej Shamar Nicholson z leve strani meril mimo vrat, zatem pa je Amedej Vetrih slabo streljal z glavo. Zato pa je precej bolje sprožil Lovro Cvek v 42. minuti, saj je odbito žogo z volejem z roba kazenskega prostora poslal ob levi vratnici v mrežo za 2:0.

V 65. minuti so Domžalčani znižali zaostanek, ko sta Matija Rom in Nicholson izigrala celjsko obrambo, slednji pa se je vpisal med strelce. V 73. minuti je v kazenskem prostoru streljal Vetrih, Metod Jurhar pa ni imel večjih težav s krotenjem žoge.

Domžalčani so bili vse bolj nevarni, v 78. minuti je zgrešil še Rom, v 80. minuti je Agim Ibraimi zadel le zunanji del mreže, še lepšo priložnost pa je v 84. minuti na drugi strani zapravil Rok Štraus, ko je bil neoviran na približno desetih metrih, a žogo poslal v vratarja Mulalića.

V 88. minuti je Štraus zapravil še protinapad, v katerem so bili trije Celjani proti enemu Domžalčanu in vratarju. Slednji pa je bil v tretji minuti sodniškega dodatka izključen, ker je podrl prodirajočega Jucieja Lupeto.

Celjani bodo v 30. krogu v četrtek gostovali v Novi Gorici, Domžalčani pa bodo dan prej gostili Ankarančane.