1. krog |  Murska Sobota, Mestni stadion Fazanerija |  22.07.2023 ob 17.30  | Prenos: Sportklub 1

Mura

2 : 3

Sodniki: Bubek Alen (glavni sodnik), Mikača Goran (1. pomoč), Čiča Miodrag (2. pomoč) , Halilović Denis (4. sodnik) , Obrenović Rade (5. sodnik) , Matoša Martin (6. sodnik)
Delegat: Turk Janko
Št. gledalcev: 1800

Preobrat Domžal za zmago pri Muri

Mura - Domžale 2:3 (2:1)

* Stadion Fazanerija, sodniki: Bubek, Mikača, Čiča.
* Strelci: 1:0 Shabanhaxhaj (11.), 2:0 Saitoski (24.), 2:1 Julardžija (30.), 2:2 Černe (78.), 2:3 Mihelak (90./avtogol).
* Mura: Mihelak, Cipot (od 45. Dobrovoljc), Jurišić (od 75. Ščernjavič), Kurtović, Maruško, Morris, Proleta, Sadriu, Saitoski (od 64. Petković), Shabanhaxhaj, Maroša.
* Domžale: Tratnik, Đapo (od 75. Černe), Đurić, Husmani (od 64. Markuš), Julardžija, Klemenčič (od 64. Fazlić), Krstovski (od 89. Bobarić), Nwankwo, Repas, Šturm, Topalović (od 46. Brecl).
* Rumeni kartoni: Kurtović, Jurišić, Morris, Proleta; Klemenčič, Brecl.

Domžalčani so v začetku tega tedna doživeli hud spodrsljaj na mednarodni sceni in se po skupnem porazu proti malteškemu Balzanu poslovili od konferenčne lige že v prvem kvalifikacijskem krogu. Na uvodnem obračunu v Prvi ligi Telemach v sezoni 2023/24 so se svojim privržencem nekoliko oddolžili za hitro slovo od Evrope in po zaostanku z 0:2 na koncu na Fazaneriji zmagali s 3:2.

V Prekmurju so si po uvodnem tipanju prvo priložnost priigrali domači nogometaši. V osmi minuti je Amadej Maroša sprožil močan strel z 18 metrov, z dobrim posredovanjem pa se je izkazal domžalski vratar Gašperja Tratnik.

Le tri minute kasneje so gostitelji izpeljali novo akcijo in jo tudi kronali z golom. Po kombinirani akciji in "prefinjeni podaji" Maroše z desne strani je Dardan Shabanhaxhaj z natančnim in močnim strelom z glavo premagal nemočnega Tratnika.

V 14. minuti so prvič nevarno zagrozili Domžalčani, po prodoru Danijela Šturma z desne strani pa je Edin Julardžija slabo zadel žogo in velika priložnost je šla po zlu.

Izbranci domačega trenerja Dejana Grabića so v 24. minuti povedli z 2:0. Po močnem pritisku na zadnjo domžalsko vrsto je Emir Saitoski žogo s petih metrov pospravil na pravo mesto in podvojil prednost.

Domžalčani so po drugem prejetem golu nekoliko lažje zadihali v 30. minuti. Po kotu z leve strani je žoga prišla do Julardžije, ki je z roba kazenskega prostora z močnim in natančnim strelom premagal domačega vratarja Klemena Mihelaka ter znižal na 1:2.

V začetku druge polovice tekme je igra potekala med obema kazenskima prostoroma, Sobočani in Domžalčani pa si niso priigrali nobene resne priložnosti. Nekaj so temu pripomogli močni nalivi in nekoliko daljši premor sredi polčasa, ko so zaradi teme morali prižgati žaromete na Fazaneriji.

V zadnjem delu dvoboja so bili aktivnejši Domžalčani, prvo resno priložnost pa so si priigrali Sobočani v 78. minuti. Po kombinirani akciji se je Maroša znašel v idealni priložnosti, njegov strel pa je bravurozno ubranil Tratnik. Gostje so takoj izpeljali bliskovit nasprotni napad, po ostri podaji Šturma z leve strani pa je rezervist Gašper Černe, ki je v igro vstopil tri minute pred tem, iz neposredne bližine izenačil na 2:2.

V devetminutnem sodnikovem podaljšku so izbranci gostujočega trenerja Simona Rožmana osvojili vse tri točke. Po ostrem predložku z leve strani bržkone najboljšega posameznika na tekmi Šturma je domači vratar Mihelak naredil grobo napako in po nerodnem posredovanju žogo spravil v lastno mrežo.

Zasedba iz Murske Sobote bo v naslednjem krogu v nedeljo, 30. julija gostovala v Celju, ekipa iz Domžal pa bo ta dan gostila Bravo.