20. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  10.02.2024 ob 15.00  | Prenos: Sportklub 1

1 : 3

Bravo Kostel

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Kasapović Aleksandar (1. pomoč), Jamnik Jure (2. pomoč) , Tozan Mateo (4. sodnik) , Halilović Denis (5. sodnik) , Antič Mihael (6. sodnik)
Delegat: Setnikar Gojko
Št. gledalcev: 400

Zanesljiva zmaga Brava pri Domžalah

Domžale - Bravo Kostel 1:3 (0:2)

* Športni park, sodniki: Obrenović, Kasapović, Jamnik.
* Strelci: 0:1 Poplatnik (26.), 0:2 Stanković (31.), 0:3 Poplatnik (64./11 m), 1:3 Pišek (85.).
* Domžale: Štubljar, Mutavčić (od 87. Brecl), Hempt, Bobarić (od 62. Đapo), Hodžić, Markuš, Pišek, Perc (od 87. Šerbec), Topalović (od 62. Krupić), Kolobarić (od 46. Dovžan Karahodžić), Krstovski.
* Bravo: Orbanić, Kavčič, Gorenc, Jakšić, Španring, Štravs (od 71. Gidado), Selan (od 79. Trdin), Stanković, Ivanšek (od 79. Kerin), Tučić, Poplatnik.
* Rumeni kartoni: Perc, Bobarić, Markuš; Gorenc.

Domžalčani in Šiškarji pozimi niso veliko trgovali, posebej ekipa Dušana Kosića je ostala bolj ali manj enaka kot jeseni, med vratnici se je sicer vrnil Lovro Štubljar, prišel je tudi mladi Edvin Krupić, medtem ko je Bravo, presenečenje jesenskega dela, pripeljal predvsem preizkušena Jana Gorenca in Milana Tučića. Ljubljančani so bili tokrat boljši tekmec, bili učinkoviti, dva gola je prispeval Matej Poplatnik. Bravo tako še naprej ostaja v resnem boju za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja, Domžale pa ostajajo sedme.

Uvod obračuna je minil brez posebej nevarnih akcij, šele v 26. minuti so gledalci videli prvo nevarno akcijo in hkrati tudi prvi zadetek. Matic Ivanšek je pobegnil po desni strani, podal v osrčje kazenskega prostora, kjer se je znašel Matej Poplatnik, Bravov napadalec pa je nato rutinirano končal akcijo za 1:0 in svoj osmi gol sezone.

Jakoslav Stanković je v 31. minuti podvojil prednost gostov. Zadel je z dobrih desetih metrov z leve strani kazenskega prostora, ko je prišel do strela ob Joštu Pišku. Domžale, ki so bile sicer enakovreden tekmec, v prvem polčasu niso bili nevarni, Matija Orbanić ni imel praktično nobenega dela.

Zato pa je Bravov vratar moral posredovati v 54. minuti po strelu Jošta Piška. Toda Domžale pozneje spet niso bile posebej nevarne, na drugi strani pa je Bravo v 64. minuti prišel do enajstmetrovke po igranju z roko Lukasa Hempta. Z bele pike je bil nato natančen Poplatnik in tako že precej pred koncem potrdil zmagovalca obračuna. V 85. minuti je Pišek dosegel častni zadetek za Domžale, potem ko je po podaji Nicka Perca zadel z roba kazenskega prostora.

Domžale bodo v 21. krogu v soboto gostovale v Rogaški Slatini, Bravo pa bo dan pozneje gostil Celje.