1. krog |  Velenje, mestni stadion ob jezeru |  19.07.2009 ob 19.00

Rudar

2 : 0

Nafta

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Spasojević Rado (1. pomoč), Košanc Elvis (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz Velenja, kjer čakamo na letošnji pemierni prvenstveni nastop Rudarja in Nafte.
0'
  Trener Rudarja Marijan Pušnik nima težav s sestavo enajterice. Na tribni bodo tekmo spremljali Mešič, Pokleka in novinec Lo Duca, ki se je v Velenje preselil prav iz Lendave.
0'
  Povratnik na lendavsko klop Nebojša Vučičević ima na klopi za rezervne igralce le pet nogometašev. Vratar Luk je odsoten zaradi kazni, pravice nastopa pa nimajo tudi: Sebok, Miljkovič, Kuplarevič, Kolman, Horvat, Gerenčer in Amel Mujaković, ki bo tako s tribune spremljal svoje nekdanje soigralce in tudi brata Alema v dresu Rudarja.
0'
  Na tribuni stadiona ob Jezeru v Velenju je tudi selektor mlade reprezentnce Tomaž Kavčič
0'
  Ekipi prihajata na igrišče; pogoji za igro so idealni.
0'
0'
  Za navijaško vzdušje skrbi domača navijaška skupina Velenjski knapi.
3'
  Rudar in Nafta igrata 13. medsebojno tekmo.
7'
  Nafta je v Velenju zmagala dvakrat, nazadnje 20. maja 2006, ko je bilo 1:2.
8'
  GOOOL! Zadel je De Moraes Renato!
9'
  Po podaji Krefta z desne, je z roba kazenskega prostora sprožil "domači Brazilec" Moraes in zadel desni kot Murkovih vrat.
15'
  Velenjčani so zadeli iz prvega napada, po zadetku igra poteka med obema kazenskima prostoroma.
18'
  Po prostem strelu Vassiljeva je bil pred velenjskimi vrati najvišji v skoku Ošlaj in zdel prečnik.
20'
  Boštjan Kreft je dobil rumeni karton.
21'
  Kreft je za dres povlekel Vaša in ker je bil to že drugi podoben prekršek, ga je sodnik Ponis kaznoval z rumenim kartonom.
29'
  Domači trener je na ogrevanje poslal tri rezerviste: Grbiča, Trifkoviča in Prašnikarja.
36'
  Nafta je po prostem strelu Vassiljeva priigrala drugi udarec iz kota. Po podaji je z glavo streljal Ošlaj, žoga pa je zletela preko gola.
40'
  Omladič je podal s prostega strela z desne stani, žoga je nazadnje zletela mimo desne stative lendavskih vrat.
44'
  Po prostem strelu Vassiljeva, je po odbiti žogi udaril Caban, a je njegov volej zgrešil cilj.
45'
  Moraes je dosegel še en gol, a je bil Đukić, ki je sodeloval v akciji v nedovoljenem položaju in sodnik Ponis ga ni priznal.
45'
45'
45'
  Menjava: iz igre Boštjan Kreft, v igro Damjan Trifkovič.
45'
  Menjava: iz igre De Moraes Renato, v igro Denis Grbič.
49'
  Po protinapadu Nafte je v kazenskem prostoru do žoge prišel Janković, podal Buzetiju, njegov strel pa je blokiral Cipot.
50'
  Močan strel Cipota z okrog 40 metrov, Murko brani.
51'
  Denis Grbič je z okrog 25 metrov sprožil močan strel, žoga pa je le za slab meter zgrešila lendavska vrata.
58'
  Po ostri podaji Jankoviča, je pred golom do žoge prišel Vinko, a je preslabo streljal in Savič je uspešno posredoval.
61'
  Vinkoje podal pred vrata, tokrat je z glavo streljal Janković, žoga pa je zletela mimo gola.
62'
  Lendavski trener Vučičević je na ogrevanje že pred desetimi minutami poslal Voroša, sedaj pa še Gerenčerja.
63'
  Rudar je priigral prvo podajo iz kota. Lendavčani so žogo uspešno odbili.
65'
  Menjava: iz igre Darko Djukič, v igro Luka Prašnikar.
74'
  Nov prosti strel za Vassiljeva, tokrat z okrog 22 metrov. Žoga visoko preko velenjskih vrat.
77'
  Menjava: iz igre Siniša Jankovič, v igro Peter Gerenčer.
79'
  Menjava: iz igre Arpad Vaš, v igro Patrik Raduha.
82'
  Nafta je v zadnjih minutah več pri žogi, Rudar se brani n preži na protinapade.
84'
  Menjava: iz igre Vedran Vinko, v igro Patrik Vöröš.
85'
  Damjan Ošlaj je dobil rumeni karton.
86'
  GOOOL! Zadel je Nik Omladič!
87'
  S prostega strela z desne strani kazenskega prostora je neposredno proti golu udaril Nik Omladič in zadel desni kot lendavskih vrat. Izjemen strel!
90'
  V Velenju še tri minute sodniškega dodatka.
90'
  Protinapad Prašnikarja, ki je z roba kazenskega prostora streljel pol metra čez lendavska vrata.
90'
  Protinapad, ki ga je s poskusom loba zaključil Vassiljev, žogo je že poslal preko Saviča, a je na golovi črti uspešno posredoval Jeseničnik.
90+3'
90+4'
  Rudar je zasluženo premagal Nafto, ki pa je zapravila več priložnosti za izenačujoči zadetek. Tekma je bila dokončno odločena po izjemnem strelu Omladiča.
90+4'
  Vsem skupaj hvala za pozornost in nasvidenje ob spremljanju 2. kroga. Lep pozdrav iz Velenja.