1. krog |  Ljubljana, Športni park Ljubljana |  18.07.2009 ob 18.00

Olimpija

1 : 3

Interblock

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Rep Borut (1. pomoč), Rajh Marjan (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Spodnje Šiške! Spremljali bomo srečanje prvega kroga 1. SNL med Olimpijo in Interblockom. Težko pričakovani veliki mestni derbi je sploh prvi ligaški obračun Olimpije in Interblocka v zgodovini lige!
0'
  Najmlajši prvoligaš Interblock je minulo sezono sklenil na 6. mestu, medtem ko se Olimpija v prvo ligo vrača po več kot štirih letih!
0'
  Moštvi sta pred začetkom sezone doživeli veliko sprememb. Olimpijo je zapustilo 8 igralcev, novincev je 12. Zmaje so okrepili: Damir Botonjič in Matic Kotnik (vratarja), Miroslav Cvijanovič, Leo Bonfim, Erik Salkič (branilci), Joao Gabriel da Silva, Enes Rujovič, Rok Roj, Jalen Pokorn (vezisti), Senad Tiganj, Almir Rahmanovič in Anto Pejić (napadalci).
0'
  Živahno je bilo tudi kadrovanje Interblocka. Odhodov 9, okrepitev 7. Interblockovi novinci: Ažbe Jug (vratar), Aleš Kokot in Ben Gill (branilca), Enow Juvette Tabot, Danijel Brezič, Lucas Mario Horvat (vezisti) in Vladimir Milenković (napadalec).
0'
  Pri Olimpiji še spremembe v strokovnem vodstvu. Novi športni direktor je Simon Sešlar (prej Miran Pavlin), v vlogi pomočnikov trenerja Safet Hadžić in Jedinko Perica (prej Danilo Popivoda), glavni trener Branko Oblak (prej Jani Pate).
0'
  Po dolgem času bomo na zelenici skupaj videli nekdanja reprezentančna napadalca Sebastjana Cimerotiča (Olimpija) in Ermina Rakoviča (Interblock). Tokrat na nasprotnih straneh, oba v kapetanskih vlogah!
0'
  Olimpija igra v popolni zasedbi, Interblocku manjka 8 igralcev: Josip Iličič, Robert Berič, Antonio Mlinar Delamea, Alen Jogan (poškodbe), Blaž Božič (bolezen), Matej Rapnik, Matic Fink, Dejan Zadnikar (udeleženci EP reprezentanc U-19).
0'
  Tekmo bo sodil Darko Čeferin, s pomočnikoma Borutom Repom in Marjanom Rajhom. Četrti sodnik je Andrej Žnidaršič, delegat pa Drago Vrenk.
0'
  Na stadionu v Spodnji Šiški se je kljub deževnemu vremenu zbralo 2500 gledalcev.
0'
  Obe moštvi sta že na igrišču.
0'
  Green Dragonsi so z glasnim vzklikanjem pozdravili svoje ljubljence v belih dresih. Interblock v rdeči opremi.
0'
  Pred tekmo so gledalci z minuto molka počastili spomin na Petra Božiča, nedavno preminulega pisatelja, dramatika, ljubljanskega mestnega svetnika ter velikega prijatelja nogometa.
0'
1'
  Kot za Olimpijo.
2'
  Prvi strel na tekmi: Agim Ibraimi, visoko čez gol.
5'
  Igra med obema kazenskima prostoroma. Zaenkrat nekoliko več pri žogi Olimpija.
7'
  Udarec proti vratom Olimpije: Milenković z okoli 30 metrov.
8'
  Velika priložnost za Interblock: Majcen sam pred vrati Olimpije, naravnost v vratarja.
12'
  Znova veliko igre na sredini zelenice.
13'
  Prosti strel Interblocka z okoli 40 metrov. Brez nevarnosti za Olimpijo.
15'
  Rok Roj je dobil rumeni karton. Zaradi spotikanja.
16'
  Strel Olimpije: Ibraimi mimo desne vratnice.
21'
  GOOOL! Zadel je Lucas Mario Horvat!
22'
  Po protinapadu se je žoga iz 16 metrskega prostora odbila ven do Horvata, ki je osamljen zadel desni spodnji kot.
23'
  Prvi zadetek novinca Horvata v dresu Interblocka.
25'
  Prosti strel za Olimpijo iz 30 metrov, rahlo z leve strani.
26'
  Nevaren strel Olimpije: Da Silva s petih metrov, z glavo, po predložku Ibraimija iz prostega strela. Žoga je zletela pol metra čez gol Interblocka.
31'
  Kot za Olimpijo. Zanesljivo posredovanje Rozmana.
33'
  Nevaren strel Interblocka: Horvat s 15-ih metrov, po kombinaciji z Rakovičem. Botonjič na mestu.
34'
  Na drugi strani nevaren poizkus Cimerotiča z roba kezenskega prostora. Streljal je iz obrata, žoga je zletela tik nad prečko Interblocka.
36'
  Velika priložnost za Interblock. Po globinski podaji se je pred vratarjem Olimpije sam znašel Rakovič, a streljal mimo leve vratnice.
39'
  Nevarna strela Interblocka znotraj kazenskega prostora Olimpije. Milenković in Majcen, potem ko se je žoga najprej odbila od vratarja Botonjiča in nato od Olimpijine obrambe.
45'
  Priložnost za Olimpijo: Cimerotič s petih metrov v padcu po podaji Rudonje. Žoga čez gol.
45'
45'
46'
  Menjava Olimpije: iz igre Jalen Pokorn, v igro Miroslav Cvijanovič.
46'
  Menjava Interblocka: iz igre Luka Majcen, v igro Amer Jukan.
46'
  GOOOL! Zadel je Ermin Rakovič!
47'
  Prekrasen lob Rakoviča z desne strani s kakih 15 metrov!
50'
  Izjemen strel Inerblocka z roba kazenskega prostora: Jelečevič močno proti sredini vrat, odlična obramba Botonjiča.
54'
  Igra poteka med obema kazenskima prostoroma.
57'
  Strel Olimpije: Bonifacio z glavo po predložku Ibraimija. Lovi Rozman.
64'
Avtogol
  GOOOL! Bonifacio Leonardo je zatresel lastno mrežo!
65'
  Brazilec je lastno mrežo zatresel po strelu Jukana z roba kazenskega prostora.
66'
  Prosti strel za Olimpijo z desne strani roba kazenskega prostora. Nenevaren strel Ibraimija, žogo lovi Rozman.
71'
  Menjava Olimpije: iz igre Željko Mitrakovič, v igro Senad Tiganj.
75'
  Menjava Olimpije: iz igre Sebastjan Cimirotič, v igro Enes Rujovič.
76'
Poškodba
  Po enem izmed posredovanj Interblockove obrambe je obležal Cimerotič, ki tekme očitno ni sposoben nadaljevati.