2. krog |  Ptuj, Mestni stadion Ptuj |  26.07.2009 ob 18.00

Labod Drava

1 : 3

Sodniki: Žnidaršič Andrej (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 4

0'
  Lep pozdrav s Ptuja! Pred nami je tretja tekma 2. kroga Prve Lige med Labod Dravo in Luko Koper, ki se bo pričela ob 18. uri. Uro pozneje se bo začela še tekma v Velenju med Rudarjem in Mariborom, ob 20. uri pa se bosta v Novi Gorici pomerila Hit Gorica in ljubljanska Olimpija.
0'
  V vrstah Kopra ni poškodovanih Hasiča, Ipavca in Polovanca, v moštvo pa se vrača kaznovani Radujko. Zaigral bo tudi Karič, ki je zadnje dni treniral po posebnem programu.
0'
  Pri domačih v prvi enajsterici ne bo zaradi poškodbe Zilića, na svoj debi Dravinem dresu čaka Marinič, ki je se je moštvu priključil sredi tedna. Za Ptujčane je podpisal tudi nekdanji nogometaš Mure 05 Marko Balažic, ki pa ga za današnjo tekmo ni med osemnajstimi izbranci.
0'
  Moštvi Drave in Kopra bosta igrali enaindvajseto medsebojno prvenstveno tekmo, statistika pa je bolj na strani Drave. Slednji so dobili 11 tekem, štirikrat je bilo neodločeno, medtem ko je Koper zmagal petkrat.
0'
  Ko se gre za tekme le na Ptuju so domačini veliko uspešnejši, saj so dobili kar sedem tekem od desetih dvobojev, klonili pa so le enkrat in to v 24. krogu pretekle sezone.
0'
  V prvem krogu je Labod Drava remizirala 2:2 v Domžalah, medtem ko je Luka Koper na domačem terenu premagala MIK CM Celje z 1:0.
0'
  Današnjo tekmo bo sodil Andrej Žnidarič, s pomočnikoma Antonom Šinkovcem in Rafaelom Ajdovcem (vsi Kranj). Četrti sodnik je Dragoslav Perić (Ljubljana), delegat pa Danilo Kacijan (Cankova).
0'
3'
  V napadu je bila Drava, Kelenc je priboril prvi kot za domače.
8'
  Obetaven napad Kopra, ki sta ga vodila Pavlin in Radujko, vendar brez zaključnega strela.
10'
  Kelenc je poslal predložek z leve pred koprska vrata, kjer je s petih metrov poskušal z glavo Semler, vendar preko vrat.
12'
  Močan udarec Pavlina s preko dvajsetih metrov, Bratunšek brani.
16'
  Hiter napad Kopra, kombinirala sta Pavlin in Radujko, ki bi lahko sam streljal na vrata, a je podal prostemu Božičiču, ki pa je ustrelil preko gola.
18'
  Prekšek nad Vilerjem na robu kazenskega prostora.
19'
  Prosti strel je izvedel Pavlin, ki pa je nastreljal živi zid.
21'
  John Ugochukwu Ogu je dobil rumeni karton.
24'
  Dober poskus Drave, po podaji Semlerja je z volejem streljal Kelenc, vendar je bil kopski vratar na mestu.
25'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Radujko!
26'
  Najprej je streljal Pavlin, do odbite žoge se je dokopal Radujko, ki je zadel za 0:1.
26'
  Mitja Viler je dobil rumeni karton.
29'
  Sporna situacija v kazenskem prostoru Kopra, domači so zahtevali enajstmetrovko zaradi domnevnega prekrška nad Zajcem, a je sodnik le odmaknil z roko.
34'
  Akcija Semlerja in Kelenca, ki jo je zaključil Ogu, vendar je njegov strel zletel visoko čez vrata.
38'
  Predložek Božičiča z leve strani na drugo vratnico, kjer je bil sam Kovačevič, vendar je z glavo streljal mimo vrat.
39'
  GOOOL! Zadel je Marko Drevenšek!
40'
  Semler je podal Drevenšku neposredno pred koperska vrata, njegov prvi strel je Suhonjič še uspel obraniti, ne pa tudi drugega. 1:1!
44'
  Še ena minuta sodnikovega dodatka.
45'
45'
46'
  Priložbost Drave, Zajc je podal lepo v sredino pred koprska vrata, Kronaveter pa iz neposredne bližine ni zadel.
48'
  Amir Karič je dobil rumeni karton zaradi prigovarjanju sodniku.
51'
  Trener Kopra Okčič je na ogrevanje poslal Guberaca in Hadžiča.
51'
  Domači ponovno zahtevali enajstmetrovko zaradi domnevnega igranje z roko koprskega branilca, sodnik je pustil prednost.
53'
  Prosti strel Pavlina s trideset metrov, Bratušek odbija čez prečnik.
56'
  Menjava: iz igre Mitja Viler, v igro Ivica Guberac.
57'
  Pri Dravi se ogrevata Trojak in Kurež.
59'
  Strel Oguja po tleh z roba kazenskega prostora, Suhonjič brani.
60'
  Pri Kopu se s klopi dvignil in odšel na ogrevanje Huskić.
65'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton zaradi igranja z roko.
66'
  Marko Grižonič je dobil rumeni karton zaradi prekrška nad Pavlinom, ki je prodiral.
69'
  Poskus Božičiča z bližine, vratar Drave brani, drugi strel Strune visoko čez vrata.
71'
  Menjava: iz igre Marko Grižonič, v igro Robert Kurež.
74'
  Po podaji Strune je z bližine Dravinih vrat streljal Brulc in priboril kot.
76'
  GOOOL! Zadel je Ivica Guberac!
77'
  Navidez izgubljeno žogo pri gol avt črti na levi strani je v sredino podal Božičič ter v sredini našel prostega Guberaca, ki je zadel neobranljivo pod prečnik.
77'
  Ivica Guberac je dobil rumeni karton, ker je pri proslavljanju zadetka slekel dres.
79'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  John Ugochukwu Ogu je dobil drugi rumeni karton zaradi prekrška nad Božičičem in mora z igrišča.
80'
  Nevaren strel Božičiča, Bratušek brani, nato je dvakrat poskušal še Brulc, vendar zadetka ni dosegel.
81'
  Menjava: iz igre Siniša Anđelkovič, v igro Združenje.
82'
  Menjava: iz igre Saša Božičič, v igro Damir Hadžič.
87'
  Pri Dravi se ogreva Zagoršek, pri Kopru pa se Huskić pripravlja na vstop v igro.
89'
  Poskus Hadžiča iz neposredne bližine, Bratušek odbija v kot.
89'
  Menjava: iz igre Amir Karič, v igro Etien Huskič.
90'
  Še štiri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  GOOOL! Zadel je Etien Huskič!
90+2'
  Izkušeni Pavlin je v ogenj pognal mladadega Huskiča, ki je lepo potegnil v kazenski prostor ter dosegel prvi zadetek v šestem nastopu v članskih vrstah.
90+3'
  Gorazd Zajc je dobil rumeni karton.
90+4'
  Konec tekme, končni rezultat 1:3 za Luko Koper, ki ima po dveh krogih maksimalen izkupiček šestih točk.