3. krog |  Domžale, Športni park |  31.07.2009 ob 20.00

1 : 4

HIT Gorica

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Karmel Vidko (2. pomoč) , Gostenčnik Gregor (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovani ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz Domžal, kjer čakamo na začetek prve letošnje ekme med nekdanjima prvakoma Domžalami in Hitom Gorico.
0'
  Domžalčani so bili prvaki predlani in pred tremi leti, Novogoričani so bili prvič najboljši v sezoni 1995/96 in trikrat zapored pred dvema domžalskima naslovoma.
0'
  Danes bosta ekipi odigrali 37. medsebojno tekmo, 20. v domžalskem Športnem parku. Lani so Domžalčani dvakrat zmagali v Novi Gorici, Hit Gorica pa dvakrat v Dmžalah.
0'
  Domači trener Vlado Badžim ni mogel sestaviti idealne enajsterice, saj je več nogomeašev poškodovanih. Odsotni so: Hanžič, Apatič, Brezovački, Bešič, Kovjenič in Cimprič.
0'
  Goriški trener Miran Srebrnič je v Domžale pripotoval brez poškodovanega Škarabota ter brez trojice (M. Kovačevič, Pirih in Mlakar), ki niso v kadru.
0'
  V Domžalah tudi nocoj skromen obisk, zaenkrat je zbranih le okrog 250 gledalcev.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče na čelu sodniške trojke, ki jo vodi Slavko Vinčič iz Maribora.
0'
  Doslej je na medsebojnih tekmah Domžal in Hita Gorice padlo 89 zadetkov.
0'
0'
  S sredine igrišča so prvi krenili Novogoričani.
3'
  V konici gostujočega napada sta Velikonja in Osterc, v domačem pa Pekič in Čavuševič.
4'
  Prvi kot za Novogoričane, po podaji Gorinška je Brljak žogo zanesljivo ujel.
7'
  Ekipi sta v Domžalah nazadnje igrali 6. maja letos, Novogoričani pa so zmagali z 2:0.
8'
  Silovit strel Velikonje z okrog 25 metrov, žoga je za slab meter zgrešila domača vrata in zletela preko prečnika.
10'
  Pekič je sprožil s strani, Simčič je žogo odbil v 1. kot za Domžale.
12'
  Drugi kot za Hit Gorico.
12'
  Gorazd Gorinšek je dobil rumeni karton.
13'
  Gorinšek je podrl prodirajočega Pekiča.
14'
  Drugi kot za Domžale; po podaji Zatkoviča poskus Pekiča z glavo, žoga mimo desne stative novogoriških vrat.
17'
  Strel Osterca z roba kazenskega prostora, žoga v naročje Darka Brljaka.
23'
  Prosti strel za Hit Gorico z okrog 30 m. Strel Velikonje je blokiral Teinović.
30'
  Čavuševič je z globinsko žogo zaposlil Zatkoviča, njegov strel je Simčič odbil, po odbiti žogi je udaril Vidovič, Simčič pa je žogo nazadnje zanesljivo ujel.
31'
  Močan strel Čavuševiča z okrog 20 metrov, naravnost v Simčiča, ki je žogo z nekaj težavami ujel.
42'
  Predložek Zatkoviča s prostega strela, Simčič žogo zanesljivo odbija.
44'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
  Tretji kot za Novogoričane, podaja Kršiča, Brljak žogo uspešno izbija.
45'
45'
45'
  Brez sprememb v začetnih enajstericah.
48'
  Tretji kot za Domžale; po podaji Zatkoviča, z glavo odbija Osterc.
49'
  Četrti kot za Novogoričane; kratka podaja Gorinška Ostercu, predložek slednjega, pred vrati prenizek Đukić.
54'
  Ekipi v uvodnih minutah 2. polčasa igrata bolj ofenzivno, kot v 1. polčasu.
55'
  Prodor Vidoviča po desni strani novogoriškega kazenskega prostora in močan strel preko gostujočih vrat.
58'
  Prodor Osterca, ki ga je v kazenskem prostoru zaustaviljal Vučkič. Ostrec je padel in se rahlo poškodoval, a nadaljuje z igro.
58'
  Nalet Gorinška in Bengeza, slednjega so na nosilih odnesli z igrišča.
59'
  Džengis Čavuševič je dobil rumeni karton.
59'
  Čavušević je nepravilno oviral Gorinška.
59'
  Bengez se je vrnil na igrišče.
61'
  Menjava: iz igre Enes Demirovič, v igro Sebastjan Komel.
62'
  Menjava: iz igre Jan Bengez, v igro Darko Topič.
64'
  Trčila sta Zec in Galešić.
64'
  Darko Zec je dobil rumeni karton.
67'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja!
68'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Teinovič!
70'
  GOOOL! Zadel je Goran Galešič!
72'
  Velikonji je za vodilni gotujoči gol podal Cvijanović; Teinović je zadel z razdalje, Galešić pa po podaji Osterca in napaki Elsnerja.
74'
  Dalibor Teinovič je dobil rumeni karton.
75'
  Teinović je nepravilno zaustavil Galešića.
75'
  Menjava: iz igre Džengis Čavuševič, v igro Jani Šturm.
76'
  Kršič je s prostega strela žogo poslal slab meter preko Brljakovih vrat.
79'
  Predložek Topiča z desne, Pekič je žogo z glava iz neposredne bližine poslal preko novogoriških vrat.
84'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
85'
  Rakušček je prodrl po levi strani, podal pred vrata , kjer je bil prepozen Brljak, Osterc pa je na drugi vratnici žogo znesljivo preusmeril v mrežo.
87'
88'
  Velikonja je silovito ustrelil s 16 metrov in neubranljivo zadel levi spodnji kot domžalskih vrat.
89'
  Menjava: iz igre Goran Galešič, v igro Dejan Žigon.
90+1'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+2'
  Poskus Elsnerja z razdalje, žoga mimo Simčičevih vrat.
90+2'
  Menjava: iz igre Milan Osterc, v igro Miha Gregorič.
90+4'
90+4'
  Novogoričani so v odprtem in dinamičnem 2. polčasu zasluženo visoko premagali Domžale in nadaljevali s tradicijo uspešnih nastopov v Domžalah.
90+4'
  Vabljeni tudi k spremljanju preostalih treh srečanj 3. kroga. Lep pozdrav iz Domžal.