4. krog |  Nova Gorica, Športni park |  08.08.2009 ob 20.00

HIT Gorica

1 : 2

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Kresnik Dejan (1. pomoč), Ul Bojan (2. pomoč) , Šart Peter (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 4

0'
  Lep pozdrav iz Nove Gorice, kjer se bosta prvič v novi sezoni pomerila primorska rivala Hit Gorica in Luka Koper.
0'
  Koprčani so v prvih treh krogih trikrat zmgali (Celje, Drava in Interblock), Hit Gorica je bila dvakrat uspešna v gosteh (Maribor in Domžale) domačo tekmo z Olimpijo pa izgubili.
0'
  V domači ekipi ni Škarabota, ki je sicer okreval po poškodbi, ki jo je staknil na tekmi z Olimpijo in tudi redno trenira, vendar ga trener Srebrnič še ni uvrstil v ekipo.
0'
  V ekipi Nedžada Okčića tudi tokrat ni poškodovanih Polovanca, Ipavca in Hasiča.
0'
  Hit Gorica in Koper bosta danes odigrala 47. medsebojno prvoligaško tekmo, oziroma 23. v Športnem parku. Hit Gorica ima 21 zmag, Koper 12, 13 tekem se je končalo z remijem.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče. Po vročem sobotnem popoldnevu, je temperatura v tem trenutku za ta letni čas takorekoč idealna.
0'
0'
  Novogoričani tudi tokrat v modrih dresih, Koprčani so beli.
1'
  Koper je tekmo začel s postavitvijo 4-3-2-1, Hit Gorica s 4-4-2.
3'
  Gorinšek je z desne podal v kazenski prostor, Velikonja je poskusil s strelom z glavo, a je bil nenatančen.
8'
  Nebojša Kovačevič je z globinsko žogo zaposlil Struno, ki je z okrog 15 metrov takoj streljal in zadel desno stativo novogoriških vrat.
16'
  Po obetavni domači akciji je do odbite žoge prišel Kršič, a je z okrog 30 m. sprožil nenevaren strel.
21'
  Po uvodni domači pobudi so gostje vzpostavili ravnotežje na sredini igrišča.
24'
  Igra je prekinjena zaradi rahle poškodbe Galešiča, ki jo je skupil v naletu z Božičićem. Zdravniška pomoč ni potrebna.
27'
  Prvi kot za Hit Gorico. Po podaji Cvijanovića je žoga preletela vse nogometaše v kazenskem prostoru in končal v avtu.
28'
  Sebastjan Komel je dobil rumeni karton. S prekrškom je zaustavil Nebojšo Kovačevića.
31'
  Prosti strel je izvedel Pavlin in z desne strani ustrelil neposredno proti vratom. Simčič je žogo uspešno odbil v prvi kot za goste. Po kotu je z glavo poskusil Rajčević, a je iz neposredne bližine zgrešil.
32'
  Drugi kot za Koper; po podaji Pavlina je žoga končala v avtu.
33'
  Z okrog 25 metrov je streljal Božičić, "plasiran" strel pa je Simčič zanesljivo ujel.
36'
  Tretji kot za Koper; po podaji Pavlina so domači žogo uspešno izbili.
37'
  N. Kovačevič je "namestil" žogo Radujku, ki je z okrog 25 metrov streljal mmo desne stative Smčičevih vrat.
39'
  Pavlin je sprožil s 25 metrov iz obrata, Simčič je žogo odbil v kot.
41'
  Osterc je prodrl v koprski kazenski prostor, preigral štiri igralce, nazadnje je njegov strel odbil Suhonjič.
42'
  Po kratki podaji Pavlina je silovito sprožil Karič in zgrešil za dober meter.
42'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton. Na robu kazenskega prostora je podrl Galešiča.
44'
  Cvijanović je sprožil s prostega strela in žogo poslal mimo živega zidu. Suhonjič se je izkazal z obrambo.
44'
  Nebojša Kovačevič je dobil rumeni karton. S prekrškom je zaustavil Cvijanoviča.
45'
45'
  Hit Gorica je bila izrazito boljša v prvem delu 1. polčasa, Koprčani so imeli pobudo v nadaljevanju. V končnici polčasa sta obe ekipi igrali napadalno.
45'
46'
  GOOOL! Zadel je Nebojša Kovačevič!
47'
  Po prodoru je Pavlin streljal s strani, Simčič je žogo odbil, iz ozadja je pritekel Nebojša Kovačević in z glavo iz neposredne bližne zadel v polno.
50'
  Goran Galešič je dobil rumeni karton. S komolcem je oviral Amirja Kariča.
51'
  Amir Karič je dobil rumeni karton. Karič je s prekrškom zaustavil Galešiča, ki čaka na vrnitev ob robu igrišča.
54'
  Galešič je ponovno v igri.
58'
  Domači trener bo opravil prvo menjavo; na igriče bo poslal Demirovića, ki tokrat presenetljivo ni zaigral v prvi enajsterici.
59'
  Menjava: iz igre Admir Kršič, v igro Enes Demirovič.
62'
  Pavlin je prodrl proti domačemu kazenskemu prostoru, v pravem trenutku podal Brulcu, ki je s strani streljal, Simčič pa je žogo zanesljivo ujel.
64'
  Guberac je obležal na sredini igrišča. Po posredovanju koprskega fizioterapevta mora z igrišča.
65'
  Guberac se je vrnil na igrišče.
67'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
67'
  Galešič je podal z desne, Rajčevič je posredoval z glavo, žoga pa je prišla na levo stran kazenskega prostora, od koder jo je Osterc s silovitim volejem zabil v mrežo. Eurogol!!
70'
  Menjava: iz igre Saša Božičič, v igro Mitja Viler.
75'
  Močan strel Radujka z razdalje, žoga se je od prečnika odbila na golovo črto.
75'
  GOOOL! Zadel je Miran Pavlin! Pavlin je zadel neposredno iz kota !!!!
76'
  Menjava: iz igre Ivica Guberac, v igro Ivan Sesar.
79'
  Menjava: iz igre Amir Karič, v igro Damir Hadžič.
81'
  Trčila sta Brulc in Gorinšek. Igra je prekinjena. Oba igralca nadaljujeta s tekmo.
83'
  Bojan Đukič je dobil rumeni karton. Na sredni igrišča je podrl Brulca.
85'
  Damir Hadžič je dobil rumeni karton. Podrl je Rakuščka.
87'
  Menjava: iz igre Bojan Đukič, v igro Dejan Žigon.
90'
  3 minute sodniškega dodatka.
90+3'
90+3'
  Odprto in dinamično tekmo si bomo zapomnili predvsem po dveh eurogolih; Osterc je zadel z volejem, Pavlin iz kota.
90+3'
  Koper je zmagal še šestič zapored, Novogoričani so po dveh tekmah nove sezone še brez prvenstvene zmage na domačem igrišču.