5. krog |  Celje, Arena petrol |  15.08.2009 ob 20.00

CM Celje

2 : 0

HIT Gorica

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Rajh Marjan (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 4

0'
  Lep pozdrav iz celjske Arene Petrol !!! V Celju lepo, sončno vreme, okoli 25 stopinj celzija. Smo pred začetkom srečanja 5. kroga prve slovenske lige, obračun Celja in Gorice.
0'
  Celjani bodo po dveh zaporednih zmagah iskali nove tri točke na obračunu proti neugodnim Goričanom, ki se v letošnji sezoni bolje znajdejo na gostovanjih. Gorica je dvakrat igrala v gosteh in vknjižila dve zmagi. Celjani bodo poskušali, kljub ne najboljšim razmeram v klubu premagati Gorico, ki ima na 4. mestu le točko zaostanka za tretjeuvrščenimi domačini.
0'
  V Areni Petrol se je zbralo malo gledalcev, le okoli 300 privržencev nogometa.
0'
  Pri Celjani manjkajo poškodovani brazilski branilec Marlon, Boris Mijatovič in Peter Stojanovič. Zaradi kazni počiva Uroš Korun. Pri gostujoči ekipi zaradi poškodbe manjka le Matija Škarabot.
0'
1'
  Srečanje se je začelo, domači igrajo v rumeno-modri športni opremi, gostje v povsem beli barvi.
3'
  Prvi kot za Gorico, predložek Demiroviča, brez zaključnega strela.
6'
  Predložek Kačičnika v kazenski prostor, brez težav lovi vratar Žilič.
7'
  Strel Velikonje je zadel le celjsko obrambo. Drugi kot za goste.
8'
  Spet brez nevarnosti za domačega vratarja.
12'
  Goričani so imeli pol priložnost, strel Kršiča je zletel visoko preko gola Mujčinoviča.
13'
  Demirovič je izvedel tretji kot za goste.
14'
  Celjski branilci so žogo uspešno izbili izven kazenskega prostora.
15'
  Zaenkrat se potrjuje, da je Gorica neugoden nasprotnik na gostovanjih, saj ima več od igre.
15'
  Že četrti kot za Gorico.
17'
  Osterc je lepo prodrl po sredini, na robu kazenskega prostora sprožil strel proti celjskim vratom. Uspešna obrambna reakcija Bjelkanoviča.
20'
  Peti kot za goste, izvajalec Demirovič.
20'
  Celjani so žogo izbili v avt.
23'
  Končno prvi kot za Celjane. Po predložku Biščana, žogo izbija vratar Žilič.
24'
  Pri Celjanih sta kombinirala Štraus in Gobec, na koncu predložek slednjega v kazenski prostor. Za las je zamudil Biščan, žoga je končala v golavtu.
25'
  Strel Velikonje iz neposredne bližine je vratar obranil.
26'
  Novi kot za goste. Gneča v domačem kazenskem prostoru, do pravega strela ni prišel Milan Osterc.
27'
  Danjel Rakušček je dobil rumeni karton.
27'
  Rakušček je s prekrškom zaustavil prodor Gobca.
28'
  Prosti strel za Celjane s kakšnih 25-ih metrov. Strel Biščana je goriški vratar brez težav ukrotil.
32'
  Strel Osterca z glavo po predložku Gorinška, mimo desne vratnice Mujčinoviča.
34'
  Podaja Demiroviča do Velikonje na desno stran, ki iz težke položaja ni resneje ogrozil domače vratarja.
35'
  Kot številka osem za Gorico, lep predložek, strel Komela zletel čez celjska vrata.
38'
Avtogol
  GOOOL! Admir Kršič je zatresel lastno mrežo!
39'
  Po predložku Gobca iz prostega strela je Kršič ob poskusu posredovanja premagal lastnega vratarja.
39'
  Sebastjan Gobec je dobil rumeni karton.
40'
  Gregor Balažic je dobil rumeni karton.
41'
  Prosti strel za Celjane, Gobec je nastreljal živi zid, žoga se je odbila v kot.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
45'
  Prvi polčas ni navdušil z dopadljivo igro. Goričani so imeli več od igre, toda brez izrazite priložnosti. Celjani so se prebudili v drugi polovici prvega dela in z malce sreče dosegli zadetek za vodstvo. Obeta se nam zanimiv 2. polčas.
45'
  Ekipi sta se vrnili na igrišče.
45'
47'
  Lepa priložnost za Celjane, ki je ni znal izkoristiti Horvat. Zapletel se je v kazenskem prostoru in ostal brez zaključnega strela.
48'
  Strel z glavo Dukiča s kakšnih 10-ih metrov, za las čez celjski gol.
51'
  prosti strel za Gorico, razdalja okoli 35 metrv.
52'
  Nevaren strel Kršiča, mimo celjsekga gola.
54'
  Menjava: iz igre Gorazd Gorinšek, v igro Miha Gregorič.
55'
  Prosti strel za Gorico, Demirovič nastreljal živi zid.
56'
  Menjava: iz igre Rok Štraus, v igro Marijo Močič.
58'
  Slaviša Dvorančič je dobil rumeni karton.
60'
  Menjava: iz igre Enes Demirovič, v igro Goran Cvijanovič.
61'
  Menjava: iz igre Darijo Biščan, v igro Rajko Rep.
63'
  Lepa samostojna akcija Galešiča, njegov strel s kakšnih 20-ih metrov je zletel mimo desne vratnice Mujčinoviča.
65'
  Podaja rezervista Cvijanoviča do Velikonje v kazenski prostor, brez zaključnega strela. Dobro postavljena celjska obramba.
67'
  Prekršek Celjanov, prosti strel za goste, razdalja okoli 25 metrov. Kršič zadel le domači živi zid.
68'
  GOOOL! Zadel je Slaviša Dvorančič!
70'
  Po podaji Horvata v kazenski prostor je z lepim strelom Dvorančič premagal vratarja Žiliča.
71'
  Goričani vseskozi napadajo, imajo več strelov. Celjani pa so iz prvega pravega strela v 2. polčasu prišli do povišanja izida.
74'
  Po podaji s kota za Gorico, dva strela za goste, najprej poskus Galešiča, nato še rezervista Gregoriča. Brez resnih težav za celjska vrata.
75'
  Prekršek na robu kazenskega prostora v korist gostov. Prosti strel je izvajal Cvijanovič. Žoga je zletela visoko preko gola Celjanov.
80'
  Prosti strel tokrat za domačo ekipo, razdalja slabih 30 metrov. Gobec je zadel enega izmed Goričanov. Nov kot za Celje.
80'
  Podajo Repa iz kota izbija vratar Žilič.
83'
  Za strel z desne z roba kaz. prostora se je odločil Rajko Rep, mimo gola.
83'
  Aljaž Horvat je dobil rumeni karton.
84'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Danjel Rakušček je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
85'
  Rakušček je storil prekršek na Repom in si zaradi dveh rumenih kartonov prislužil predčasen odhod z igrišča. Goričani torej, z igralcem manj.
85'
  Milan Osterc je dobil rumeni karton.
88'
  Za strel od daleč se je odločil Cvijanovič, vratar Mujčinovič ni imel nikakršnih težav.
89'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Dejan Žigon.
89'
  Menjava: iz igre Slaviša Dvorančič, v igro Levin Oparenovič.
90'
  V Celju bomo videli 3 minute sodniškega dodatka.
90+2'
90+2'
  Celjani so tretjič zapored zmagali, čeprav Gorica ni bila slabši nasprotnik. Gostje so imeli več strelov, več od igre, toda Celjani so izkoristili vse kar jim je bilo ponujeno na nocojšnji tekmi.
90+2'
  Goričani so tako doživeli prvi poraz na letošnjih gostovanjih, celjski nogometaši ostajajo brez prejetega zadetka v Areni Petrol.
90+2'
  Celjani imajo sedaj 10 točk in ostajajo na 3. mestu, Goričani pa s padli na 5. mesto.
90+2'
  Lep pozdrav iz celjske Arene Petrol, spremljajte nas tudi jutri, ko sta na sporedu še dve srečnji 5. kroga. Lahko noč in pozdrav iz Celja.