5. krog |  Ptuj, Mestni stadion Ptuj |  16.08.2009 ob 17.00

Labod Drava

1 : 1

Interblock

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Rep Borut (2. pomoč) , Vehar Jože (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav s Ptuja, kjer čakamo na obračun med Labod Dravo ter Interblockom. Domačini bodo lovili prvo letošnjo prvenstveno zmago, gostje iz Ljubljane pa si prav tako želijo novih treh točk. Pri domačih zaradi poškodbe hrbta manjka Prejac, gostje pa bodo zagotovo najbolj pogrešali kapetana Rakoviča, ki je proti celjanom prejel rdeči karton in nima pravice nastopiti.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče, domačini bodo nastopili v tradicionalnih modrih, gostje pa popolnoma v belih dresih.
0'
7'
  Hitra akcija Drave, lepa podaja Kronavetra v prazen prostor do Zajca, ki je sam pred Rozmanom vendar grdo zreši.
9'
  Poskus Milenkoviča z roba kazenskega prostora, brez težav za Bratuška.
12'
  Nova hitra akcija domačih, Zajc na levi strani najde Kronavetra, ki z osmih metrov malce z leve strani zadene zunanji del vratnice.
21'
  GOOOL! Prosti strel Drave z 22-tih metrov. Streljal je Rok Kronaveter in žoga je končala v levem kotu vratarja Rozmana.
26'
  Na Ptuju spremljamo isto sliko. Nova hitra akcija domačinov. Po podaji Ekpokija jo je zaključil Zajc, a je bil premalo natančen.
29'
  Prava velika priložnost Interblocka. Po podaji Milenkoviča se je v lepi priložnosti znašel Mišura, ki z 12-tih metrov strelja mimo leve vratnice.
33'
  Nenaden strel Iličiča z 22-tih metrov, za las mimo leve vratnice.
42'
  Strel Jukana z 15-tih mestrov malo z desne strani, točno v Bratuška.
45'
Podaljšek
  Še 3 minute sodnikovega podaljška.
45'
46'
  Dobra kombinacija gostov. Z roba kazenskega prostora je streljal Milenkovič, a vratar Bratušek je bil na mestu.
46'
  Menjava: iz igre Josip Iličič, v igro Dejan Zadnikar.
48'
51'
  Prosti strel gostov z 27-tih metrov mimo desne vratnice domačega gola.
51'
  Suvad Grabus je dobil rumeni karton.
56'
  Marko Balažic je dobil rumeni karton.
59'
  Močan strel z roba kazenskega prostora z desne strani gostov veliko dela za Bratuška, ki komaj zaustavi žogo.
60'
  Strel Kronavetra, slabo posredovanje Rozmana, vendar žogo vseeno odbije preko vrat.
61'
  Menjava: iz igre Abdulrazak Mohammed Ekpoki, v igro Rene Vrabl.
66'
  Ostra podaja Kelenca v kazenski prostor, domačini zamudijo podajo, Rozman je slabo posredoval, kar pa kurenti niso znali izkoristiti.
69'
  Menjava: iz igre Amer Jukan, v igro Matic Fink.
74'
  Prodor Semlerja, ki se prebije v kazenski prostor nato pa strelja nenatančno.
75'
  Hiter protinapad Kronavetra, ki se znajde sam pred vratarjem Rozmanom, vendar ta njegov strel ubrani.
75'
  Menjava: iz igre Boštjan Jelečevič, v igro Nejc Skubic.
80'
  GOOOL! Zadel je Tomislav Mišura! Podaja Zadnikarja z leve strani v kazenski prostor, kjer jo sprejme Mišura ter zabije v mrežo.
81'
  Izjemna priložnost Drave za vodstvo. Najprej Ogu zadene vratnico, nato pa mimo gola strelja Kelenc.
81'
  Menjava: iz igre Rok Marinič, v igro Robert Kurež.
84'
  Še ena velika prložnost domačinov, ki pa so nespretni pred golom Interblocka.
88'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Milko Kovač.
89'
  Prosti strel Kronavetra z 27-tih metrov Rozman brani.
89'
  Dejan Zadnikar je dobil rumeni karton.
90'
Podaljšek
  Še tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  Velika napaka vratarja Bratuška ter Andjelkoviča in Interblock skoraj pride do zadetka.
90+3'
90+3'
  Domačini so bili bližje zmagi, saj so imeli bistveno več zrelih priložnosti. A tokrat jih je pokopala neučinkovitost, kar so igralci Inteblocka izkoristili.