7. krog |  Celje, Arena PETROL |  29.08.2009 ob 20.00

CM Celje

2 : 1

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Podgornik Janez (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Dober večer s celjske Arene Petrol! Pred nami je četrto srečanje sedmega kroga 1. SNL med domačim MIK CM Celjem in Mariborom.
0'
  V prijetno svežem Celju (14°C) čakamo na štajerski derbi, na obračun aktualnih prvakov iz mesta ob Dravi in Celjanov, ki so v minuli sezoni dolgo krojili sam vrh lestvice in tekmovanje nato končali na 4. mestu.
0'
  V novo prvenstvo so malenkost bolje krenili Celjani. Grofje so na šestih srečanjih zabeležili tri zmage, remi in dva poraza ter z 10 točkami držijo 3. mesto. Na 4. mestu jim s točko manj v hrbet gledajo prav današnji tekmeci iz Maribora, ki so trikrat zmagali in trikrat izgubili.
0'
  Maribor je na uvodu v prvenstvo prikazal manj od pričakovanj. Prvaki so nedvomno plačali tudi davek nastopanja v Evropi. Zato stroka za zdaj ne zganja panike: »Nisem zaskrbljen, nekaj podobnega smo pričakovali. Vedeli smo, da fantje niso vajeni tekmovalnega ritma sreda-nedelja. Vse ekipe, ki igrajo v Evropi, imajo težave v tem delu sezone. Kako jih ne bi imeli mi, če smo najmlajši med njimi,« mirno pojasnjuje športni direktor Zlatko Zahovič.
0'
  Kakorkoli že, Mariborčani danes v Celje prihajajo po treh zaporednih porazih, kar gotovo ni najboljša popotnica. Med evropskima porazoma proti praški Sparti (0:2, 0:1) jih je na domači fronti pred tednom dni namreč ugnal še Koper (1:2).
0'
  Celjsko nogometno javnost pa je včeraj vznemirila informacija, da klub zapušča strateg Milan Đuričić. A je hrvaški strokovnjak, ki je leta 2005 vodil tudi Maribor, v zadnjem hipu le pridobil ustrezno licenco in bo Celjane danes, namesto s tribun, prvič v tej sezoni vodil s klopi.
0'
  Gre za 56. medsebojni obračun današnjih tekmecev. 28-krat je slavil Maribor, 19-krat sta se moštvi razšli brez zmagovalca, Celjani so zmagali osemkrat. Tudi 'gol razlika' je izrazito na strani vijoličastih - 107:61.
0'
  Domačini nimajo težav s kartoni in poškodbami, v vrstah Maribora pa tudi tokrat manjkata dlje časa poškodovana Aleš Mejač in Dejan Mezga.
0'
  Tekmo bo sodil Roberto Ponis (Koper), s pomočnikoma Primožem Arharjem (Vrhnika) in Janezom Podgornikom (Vrhnika). Četrti sodnik je Damir Skomina (Koper), delegat pa Iztok Gustinčič (Portorož).
0'
  Na Areni Petrol se je zbralo okoli 1000 gledalcev. Med njimi tudi skupina Mariborskih Viol, zaradi katerih v okolici stadiona vlada poostren varnostni režim.
0'
  Enajsterici že prihajata na igrišče, ki ga še vedno moči rahel dež. MIK CM Celje v beli, Maribor v vijoličasto-rumeni športni opremi.
0'
1'
  Prvi strel na tekmi: Jelič (Maribor) je po zmedi v domači obrambi prišel do strela povsem z desne strani in nameril naravnost v roke domačega vratarja Mujčinovića.
3'
  Izjemen strel Celjanov: po podaji Urbanča je z desnega roba kazenskega prostora nameril Močič. Močan strel v desni spodnji kot je gostujoči vratar Ranilovič s skrajnimi močmi odbil v kot.
8'
  Nadvse živahnih uvodnih 8 minut srečanja. Žoga zelo hitro potuje od nog do nog, od enega kazenskega prostora k drugemu.
10'
  100% priložnost za goste iz Maribora! Po lepi globinski podaji Pavloviča se je na desni strani kazenskega prostora sam znašel Jelič in nesebično podal na levo do Tavaresa, ki pa je neoviran žogo z le nekaj metrov poslal čez nebranjena domača vrata.
16'
  V zadnjih minutah je ritem nekoliko splahnel, pri žogi pa so v glavnem Mariborčani.
17'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
17'
  Domača obramba je ob kotu Pavloviča pozabila na visokega napadalca Jeliča, ki je rahlo z desne strani prefinjeno zadel z glavo.
25'
  Po zadetku gostov skušajo svoje vrste zdaj povezati tudi domači. A dokaj neuspešno, zato v zadnjih minutah spremljamo precej raztrgano igro med obema kazenskima prostoroma.
27'
  Maribor je zatresel prečko! V glavni vlogi znova gostujoči kapetan Zoran Pavlovič, ki je meril s prostega strela iz okoli 30-ih metrov.
34'
  Znova obdobje trde igre, večinoma na sredini igrišča.
35'
  Dejan Urbanč je dobil rumeni karton.
36'
  Urbanč je Tavaresa podrl v kazenskem prostoru. Enajstmetrovka za Maribor!
36'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Marcos Morales Tavares je zgrešil enajstmetrovko!
38'
  Nepisano nogometno pravilo pravi, da enajstmetrovke ne sme streljati nogometaš, nad katerim je bil storjen prekršek. Se bo Mariborčanom zgrešena najstrožja kazen v nadaljevanju srečanja maščevala?
44'
  Strel Maribora: Iz okoli 20-ih metrov je zvito streljal Aljančič, a je vratar Mujčinović njegovi strel v spodnji levi kot vrat le prestregel.
45'
  GOOOL! Zadel je Slaviša Dvorančič!
45'
  Dvorančič je zadel z glavo iz kakih petih metrov, potem ko je žogo po predložku Bakariča in strelu Biščana v polje odbil vratar Ranilovič.
45+1'
46'
46'
  Slaviša Dvorančič je dobil rumeni karton.
46'
  Dvorančič je simuliral prekršek v kazenskem prostoru gostov.
52'
  Strel Celja: Štraus iz okoli 25-ih metrov, visoko čez vrata gostov.
52'
  Nov poizkus domačih: Dvorančič iz 20-ih metrov precej mimo leve vratnice.
54'
  Znova Celje: Močičev strel iz okoli 15-ih metrov je odbila vijoličasta obramba.
58'
  Nevaren strel Maribora: Bačinovič je močno ustrelil iz nekaj več kot 20-ih metrov, žoga pa je zletela mimo leve vratnice celjskih vrat.
61'
  Priložnost za Celje: po globinski podaji Urbanča je proti vratom sam tekel Dvorančič, ki pa so ga domači branilci nato ovirali ravno toliko, da njegov strel z roba kazenskega prostora ni bil tako močan in natančen in ga je vratar Ranilovič z lahkoto odbil.
62'
  Dejan Školnik je dobil rumeni karton.
62'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Aleš Mertelj.
68'
  Menjava: iz igre Marijo Močič, v igro Rajko Rep.
69'
  Strel Celja: Po samostojnem prodoru po levi strani je z roba kazenskega prostora poizkusil Štraus a meril po sredini vrat, zato Ranilovič ni imel večjih težav.
70'
  Menjava: iz igre Dejan Školnik, v igro Rene Mihelič.
75'
  Serija štirih zaporednih kotov Celja domačim ni prinesla večjih priložnosti.
77'
  Lep strel Celja: Dvorančič z roba kazenskega prostora v levi spodnji kot, Ranilovič je odbil v kot.
78'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Matic Črnic.
84'
  V zadnjih sedmih minutah na Areni Petrol nismo videli omembe vredne akcije na eni ali drugi strani.
85'
  GOOOL! Zadel je Milan Anđelkovič!
87'
  Anđelkovič je zadel iz težkega položaja. Žogo je po podaji s prostega strela v mrežo poslal z drsečim štartom v padcu.
90'
  Sporna enajstmetrovka za Maribor! Prav strelec Anđelkovič naj bi nepravilno oviral Mertlja. Protestirajo tako domači igralci kot tudi glasno občinstvo.
90'
  Amel Mujčinovič je dobil rumeni karton.
90+1'
  Enajstmetrovke ni!! Sodnik si je premislil. Redko videna poteza.
90+2'
  Menjava: iz igre Slaviša Dvorančič, v igro Anej Lovrečič.
90+2'
  Menjava: iz igre Darijo Biščan, v igro Aljaž Horvat.
90+5'
90+5'
  MIK CM Celje - Maribor 2:1
90+5'
  Tekma bo zaradi zanimive sodnišče odločitve gotovo še nekaj dni burila duhove.
90+5'
  Vroče pa bi utegnilo biti tudi na celjskih ulicah, saj Viole gotovo ne bodo zadovoljne.
90+5'
  Spremljajte nas tudi jutri! Ob 17. uri bomo v najstarejšem slovenskem mestu spremljali še zadnje srečanje 7. kroga med domačo Labod Dravo in še neporaženim velenjskim Rudarjem.