8. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  11.09.2009 ob 18.00

1 : 1

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Žunič Matej (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 5

0'
  Lepo pozdravljeni iz Domžal, kjer se bo čez približno pol ure začela prva tekma 8. kroga 1.SNL. Domače moštvo bo gostilo Luko Koper. Domžalčani so trenutno na predzadnjem mestu s 5-imi točkami, Koprčani so prvi, imajo pa 19 točk.Slednji zaradi tega in tudi zaradi iger v prvih sedmih krogih veljajo za favorite.
0'
  V Domžalah je oblačno, ravnokar je nehalo deževati, temperatura pa je približno 18 stopinj Celzija. Nogometaši obeh prvih enajsteric se že ogrevajo, enako tudi sodniki.
0'
  Domžale in Koper sta doslej odigrala 31 prvenstvenih tekem. Enajst so jih zmagali Domžalčani, deset pa Koprčani. Zadnjih devet obračunov na domžalskem štadionu se je končalo sšestimi zmagami domačih in tremi remiji. Koper je nazadnje zmagal v Domžalah 13.8.2003, ko je bilo 0:3.
0'
  Za gostitelje danes zaradi poškodb ne bodo igrali Pekič, Perme, Kovjenič, Brezovački, Bešič in Bengez. Juninho začenja tekmo na klopi za rezerve. Pri Kopru zaradi poškodb v moštvu ni Hasiča in Strune, vrnila pa sta se Polovanec in Ipavec.
0'
1'
  Koprčani igrajo v pretežno beli športni opremi, Domžalčani v modri.
5'
  Uvodne minute so v znamenju domačih, ki imajo žogo domala ves čas v svoji posesti, nevarnejše akcije pa še niso uspeli izpeljati. Koprčani za zdaj zelo rezervirani.
7'
  GOOOL! Zadel je Marko Drevenšek!
7'
  Izjemen gol Drevenška. Suhonjičevo mrežo je zadel s prostega strela z razdalje približno 35 metrov. Žogo je z vso močjo udaril mimo živega zidu v levi zgornji kot. Mojstrovina!
12'
  Koprčanov tudi zadetek v njihovi mreži ni predramil. Redko so pri žogi, organizirano pa še niso prišli pred gol Domžal.
17'
  Po četrt ure igre je vodilno moštvo prvenstva vendarle malce več pri žogi. Brulc je bil že drugič v prepovedanem položaju.
17'
  Jani Šturm je dobil rumeni karton.
24'
  Lepa priložnost za domače. Po visoki podaji z desne strani je pet metrov od vrat z glavo streljal Elsner, a je, čeprav je bil povsem neoviran, zgrešil.
26'
  Še dvajset minut do konca 1. polčasa. Koprčani so še vedno povsem nenevarni. Domžale povsem zasluženo vodijo.
31'
  V Domžalah se prižigajo reflektorji.
34'
  Prvič je v domačem kazenskem prostoru narahlo zadišalo po golu Kopra. Domžalska obramba ni uspela ustrezno razčistiti, Koprčani pa kljub vsemu niso streljali.
34'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton.
36'
  Prosti strel za Domžale. Znova Drevenšek, mreža se spet trese, a na žalost Domžalčanov z zunanje strani.
38'
  Brulc je bil po podaji Pavlina še tretjič danes v zaledju domače obrambe. Koprčani so dvignjeno zastavico pospremili z žolčnini protesti.
39'
  Darko Topič je dobil rumeni karton.
42'
  Pavlin je sprožil prvi koprski strel proti golu Domžal. S prostega strela s 35-ih metrov ni resneje ogrozil domače mreže.
43'
  Mitja Brulc je dobil rumeni karton.
43'
  Prvi strelec lige je bil še četrtič v prepovedanem položaju. Porumenel je zaradi predolgega jezika.
44'
  Miran Pavlin je dobil rumeni karton.
45'
  Nov prepovedan položaj Koprčanov. Tokrat je zaradi ugovarjanja porumenel Pavlin.
45'
  Zadnja minuta 1. polčasa teče.
45'
45'
  Domžalčani zasluženo vodijo proti favoriziranemu Kopru. Domači so z agresivnim pokrivanjem povsem onemogočili vezne nogometaše z Obale. Pavlin je bil dokaj neviden, enako velja za Brulca. Gol Drevenška kandidira za gol prvenstva!
45'
45'
  Menjava: iz igre Saša Božičič, v igro Ivan Sesar.
46'
  Ivica Guberac je dobil rumeni karton.
49'
  Podjetnejši začetek Kopra, Pavlin je poskusil z volejem z razdalje. Žoga je zletela 5 metrov čez gol.
50'
  GOOOL! Zadel je Miran Pavlin!
50'
  Pritisk Kopra je kmalu prinesel spremembo rezultata. Po nizki podaji z desne strani, domžalčani žoge niso uspeli izbiti, Pavlin pa jo je z desetih metrov z desnico brcnil v mrežo.
56'
  Teinovič je streljal kar s kota na gol. Suhonjič je z manjšimi težavami žogo ujel.
57'
  Menjava: iz igre Jani Šturm, v igro Wilson Xavier Junior.
58'
  Po letu in pol je na domžalski zelenici znova Juninho. Navijači so ga pozdravili z glasnim aplavzom.
62'
  Po podaji s kota z desne strani je do strela z glavo prišel Elsner. Za meter je zgrešil koprski gol.
62'
  Menjava: iz igre Dalibor Stojanovič, v igro Amer Krcič.
68'
  Domžalčani kažejo večjo željo po drugem zadetku, toda v zaključku akcij so premalo konkretni.
69'
  Menjava: iz igre Dalibor Radujko, v igro Damir Hadžič.
69'
  Brulc je po visoki podaji z desne streljal z glavo in zgrešil za dober meter.
73'
  Luka Elsner je dobil rumeni karton.
74'
  Pavlin je streljal z velike razdalje povsem z desne strani (prosti strel). Brljak je brez težav žogo ujel.
77'
  Čavuševič se je nenadoma odločil za strel iz obrata s kakšnih 20-ih metrov. Suhonjič pa je žogo, ki je letela po tleh odbil v kot.
78'
  Mitja Zatkovič je dobil rumeni karton.
79'
  Džengis Čavuševič je dobil rumeni karton.
79'
  Damir Hadžič je dobil rumeni karton.
81'
  Večina vseh rumenih kartonov na tekmi je posledica ugovarjanja sodniku in nešportnega vedenja.
82'
  Menjava: iz igre Ivica Guberac, v igro Patrik Ipavec.
82'
  Koper gre po vse tri točke. V igri je še drugi klasični napadalec.
89'
  Čavuševič je zapravil priložost za zmago. Streljal je z desetih metrov, nekoliko z desne, točno v Suhonjiča.
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+2'
90+2'
  Remi še najbolj ustreza dogajanju na igrišču. Glede na pozicijo na lestvici, je bilo mogoče več pričakovati od Koprčanov, ki so razočarali predvsem v 1. polčasu. Nogometaši z Obale bodo tudi po 8. kolu sami na prvem mestu, Domžalčani pa lahko znova padejo na zadnjo pozicijo. Lep večer še naprej....