9. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  19.09.2009 ob 16.00

3 : 1

Nafta

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Žunič Matej (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Pozdravljeni. Nocoj boste lahko preko našega spletnega portala spremljali obračun devetega kroga med Koprom in Nafto.
0'
  Ekipi sta se v državnem prvenstvu pomerili dvajsetkrat. Bilanca zmag, porazov in neodločenih izidov je poravnana (šest zmag, prav toliko porazov in osem remijev).
0'
  Koprčani so na Bonifiki zmagali petkrat, enkrat je zmagala Nafta.
0'
  In že prva postava Kopra. Zaigrali bodo Nenezič Igor, Polovanec Kristijan, Handanagić Enes, Guberac Ivica, Kovačević Nebojša, Pavlin Miran, Sesar Ivan, Radujko Dalibor, Brulc Mitja, Rajčevič Aleksander in Viler Mitja.
0'
  Dolžni smo vam še prvo enajsterico Nafte. Zaigrali bodo Luk Aleš, Zemljič Boštjan, Matjašec Bojan, Miljković Emil, Koplarovics Bela, Volaš Dalibor, Mujakovič Amel, Caban Stjepan, Buzeti Rok, Ošlaj Damjan in Čeh Aleš.
0'
  Glavni sodnik je Matej Jug, ki nocoj sodi 60. tekmo državnega prvenstva.
0'
  Nafta je Koper nazadnje premagala pred enim letom in šestimi dnevi; v 8. krogu sezone 2008/09. Zadnji obračun teh dveh ekip so dobili Koprčani (3:0). To je bil 35. krog lanskega državnega prvenstva.
0'
  Vodilni Koprčani so v tej sezoni le dvakrat izgubili dve točki, Naftaši so le dvakrat zmagali.
0'
  Nogometaši so že stopili na zelenico.
0'
  Zaradi rumenih kartonov ne bosta nastopila Damir Hadžič in Amir Karič.
0'
1'
  Prekršek nad Mailjikovićem. Žoga za Nafto.
1'
  Kot za Nafto je slabo izvedel Mujakovič, zato žoga za Koprčane.
2'
  Volaš se je po dobro izvedenem avtu znašel sam pred Nenezičem, ki je žogo v zadnjih izdihljajih odbil v kot.
3'
  Izredna priložnost za Lendavčane, vendar je Nenezič odbil strel Volaša, ki je meril v njegov levi spodnji kot. Mujakovič je slabo izvajal kot.
6'
  Prekršek Polovanca nad Volašem. Igralca sta se borila za visoko žogo, Polovanec pa je od zadaj podrl Volaša.
7'
  Rajčevič je poskusil z globinsko podajo proti Kovačeviču, a je žogo poslal v avt.
8'
  Kombinirala sta Pavlin in Brulc. Pavlin je v kazenskem prostoru Brulcu žogo podal z glavo, ta pa je slabo zaključil.
10'
  Dobro posredovanje Neneziča, ki je z nogami odbil žogo pred Miljikovičem. Ta bi se sicer znašel v lepi priložnosti za gol.
11'
  Pavlin je izvedel kot, Rajčevič je streljal z glavo, a žoga po zmedi v kazenskem prostoru ni hotela v gol.
14'
  Rajčevič je potegnil po levi strani, a nato izgubil žogo ter naredil prekršek nad Ošlajem.
15'
  Mujakovič je poizkusil z dolgo diagonalno podajo čez polovico igrišča, a je bila žoga za Matjašca predolga.
16'
  Močan strel Vilerja s kakšnih 25 metrov, a je bil tudi nenatančen. Luk je ostal brez dela.
18'
  Mujakovič je zaradi prekrška, ki ga je nad njim storil eden od Koprčanov, zapustil igrišče.
19'
  Miljikovič je lepo izigral Radujka, a poslal slab predložek v prostor Neneziča.
22'
  Zgoščena obranba Nafte preprečuje Kopru, da sestavil pravo akcijo.
23'
  Brulc je sicer prišel do lepe priložnosti, da bi zaposlil Pavlina, a je predolga žoga končala v avtu.
24'
  Kombinacija Rajčeviča in Radujka in spet slab predložek v kazenski prostor Luka, ki je žogo brez težav ujel.
27'
  Pavlin je potegnil po levi strani in podal žogo do Brulca, ki je poizkusil s predložkom v kazenski prostor, a je Matjašec nastavil nogo. Žoga je zletela v avt.
30'
  Maloštevilni navijači Nafte zahtevajo 11-metrovko, a je Jugova piščalka ostala nema.
31'
  Zemljič je potegnil čez več kot polovico igrišča. Koprčani so na 25 metrih storili prekršek.
32'
  Mujakovič je slabo izvedel prosti strel. Žoga je zletela visoko prek Nenezičevega gola.
33'
  Lepa priložnost za Volaša, ki je zgrešil praktično prazna vrata.
34'
  Menjava: iz igre Damjan Ošlaj, v igro Gregor Bunc.
35'
  Lendavčani so pred tem izveli lep protinapad, Miljikovič je podal do Volaša, ki se je znašel pred praznimi vrati, a je streljal visoko prek gola.
36'
  Sesar zahteva prekršek na robu kazenskega prostora, a ga Jug ni dosodil.
37'
  Koplarovics je potegnil po levi strani in močno streljal na vrata Neneziča, ki je strel ubranil, do žoge se je prebil Volaš, a jo je poslal visoko prek vrat.
39'
  Pavlin je podal Brulcu, ki se je znašel v prepovedanem položaju. Navijači na Bonifiki sodniški odločitvi nasprotujejo.
41'
  Priložnost za Koprčane. Rajčevič je lepo sprejel visoko žogo v kazenskem prostoru, nato izigral enega od Naftinih branilcev, a je spretno posredoval Luk. Rajčevič se je pri tem lažje poškodoval.
43'
  Od daleč, s kakšnih 17 metrov, je streljal Kovačevič. Žoga mimo gola.
44'
  Rajčevič je izvedel avt. Podal je v kazenski prostor Pavlinu, ki je žogo sprejel v obratu, a mu je zmanjkalo moči za dober strel.
45'
  Dve minuti sodnikovega podaljška.
45'
  Kot za Koper.
45'
  GOOOL! Zadel je Mitja Brulc!
45'
46'
  Pavlin je poslal dolgo žogo na drugo stran kazenskega prostora do Rajčeviča. Ta je z glavo podaljšal do Brulca, ki je na enak način premagal Luka.
47'
  GOOOL! Zadel je Aleš Čeh!
48'
  Miljković je iz igre vrgel Rajčeviča in podal do Čeha, ki je uspešno zaključil z glavo.
48'
49'
  Začetek drugega dela. Prepovedan položaj Matjašca.
49'
  Mujakovič je v duelu odvzel žogo Pavlinu.
50'
  Prekršek Cabana nad Pavlinom.
50'
  koprčani kombinirajo v napadu.
51'
  Predložek Kovačeviča v kazenski prostor, kjer je bil v prepovedanem položaju Radujko.
52'
  Miljkovič je streljal proti vratom Neneziča, a je nekdo od gostov podstavil nogo in blokiral žogo, ki je končala v naročju Neneziča.
56'
  Pobudo imajo gostitelji, a se Lendavčani dobro branijo.
58'
  Buzeti je poslal visoko globinsko podajo do Volaša, ki pa v borbi s Handanagičem ni uspel streljati proti vratom.
59'
  Brulc je z volejem streljal na vrata Luka, a je bil strel premalo natančen.
59'
  Dalibor Volaš je dobil rumeni karton.
59'
  Po prepričanju Juga je Volaš odigral prekršek.
61'
  Enkratna priložnost Pavlina! Iz protinapada je pretekel celo igrišče, pred kazenskim prostorom podal do Brulca, ta mu je podajo vrnil, a nekdanji slovenski reprezentant ni zadel praznih vrat Nafte.
61'
  Mujakovič od daleč. Žoga mimo vrat.
64'
  Viler je podal močno podajo po tleh, Brulc je podstavil nogo, a je žoga namesto proti vratom zletela proti sredini igrišča.
65'
  Brulc je padel v kazenskem prostoru, a je sodnikova piščalka ostala nema.
66'
  Obeta se dvojna menjava na strani Kopra.
67'
  Matjašec je po kontaktu z Vilerjem končal na nosilih.
68'
  Menjava: iz igre Aleksander Rajčevič, v igro Aljaž Struna.
69'
  Menjava: iz igre Rajčevič, v igro Božičič.
72'
  Pavlin je naredil prekšek nad Mujakovičem.
75'
  Koplarovics se je odločil za strel s 30 metrov, a je Nenezič njegov strel ubranil.
76'
  Saša Božičič je dobil rumeni karton.
77'
  Božičič je prejel rumeno opozorilo, zaradi simuliranja prekrška v kazenskem prostoru.
77'
  Menjava: iz igre Emil Miljkovič, v igro Leon Horvat.
80'
  Guberac se hudi nad sodnikom Jugom, ker mu je dosodil igranje z roko. Po mnenju Guberaca naj bi to storil eden od branilcev Nafte.
81'
  Guberac je nastreljal Matjašca in priboril Koprčanom kot.
82'
  Handanagič ni izkoristil podaje Pavlina.
82'
  Gregor Bunc je dobil rumeni karton.
83'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Borut Gerenčer.
84'
Rdeči karton
  Kristijan Polovanec dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
87'
  Polovanec je s komolcem udaril Horvata in si prislužil izključitev.
87'
Gol (11m)
  GOOOL! Mitja Brulc je zadel enajstmetrovko!
87'
  Luk se je vrgel po noge Brulca, ki je nato sam izvedel 11- metrovko. Podal je Kovačevič.
90+1'
  Čeh je poizkusil od daleč, vendar je žoga zletela mimo desne vratnice Neneziča.
90+3'
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+3'
  GOOOL! Zadel je Saša Božičič!
90+4'
  Božičič je lepo potegnil po levi strani in si v kazenskem prostoru priigral priložnost. Žogo je povsem z roba potisnil med noge Luka, ki je bil nemočen.
90+4'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Saša Božičič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
90+5'
  Božičič je zaradi pretiranega veselja prejel drugi rumeni karton zato bo končal predčasno.
90+5'
  Koprčani bodo tekmo končali z dvema igralcema manj.
90+6'
  Še priložnost za Cabana iz kota, a rezultat ostaja nespremenjen.
90+6'
90+6'
  Hvala za vašo pozornost in lepo vabljeni k spremljanju tekem tudi jutri, ko bo na sporedu tekma med Rudarjem in Olimpijo.