10. krog |  Lendava, Športni park |  23.09.2009 ob 16.00

Nafta

5 : 2

Rudar

Sodniki: Glažar Roman (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Klinc Drago (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  V Lendavi je izjemno toplo vreme na tribunem stadiona privabilo lepo število gledalcev.
0'
  Danes se bosta med seboj pomerila ekipi z različnih koncev razpredelnice. Rudar je trenutno na 2. mestu, medtem ko so Naftaši šele predzadnji.
0'
  Obe moštvi prihajata na igrišče. Domači bodo igrali v modri športni opremi, Velenjčani pa v rdečih dresih in belih hlačkah.
0'
  Na tokratnem gostovanju Velenjčane spremlja kakih 25 navijačev navijaške skupine Velenjski knapi.
0'
0'
  Prvi so s sredine igrišča krenili gostje.
1'
  S prvo akcijo so poskušali Lendavčani, ki pa so se znašli v offsidu.
1'
  Nik Omladič je Velenjčanom priboril prvi kot na tekmi.
2'
  Žogo je ob predložku v kazenski prostor izbil Aleš Čeh.
2'
  Prosti strel za Velenjčane z desne strani.
3'
  Brez težav za Murka.
3'
  Tokrat akcija gostov, vendarb je bil Mesič prehiter in se je znašel v nedovoljenem položaju.
4'
  Srečanje je izjemno živahno že v prvih minutah.
5'
  S strelom od daleč je poskušal Mujakovič, vendar je žoga zletela preko vrat.
6'
  Prekršek na robu kazenskega prostora. Prosti strel za Velenjčane. Oddaljenost je kakšnih 18 metrov.
6'
  GOOOL! Zadel je Nik Omladič!
7'
  Za goste je iz prostega strela zadel Nik Omladič, ki je meril v levi zgornji kot vratarja Murka, ki je bil povsem nemočen.
10'
  Enajstmetrovka za domače.
10'
  Seboka je podrl vratar Savič.
11'
  Z madžarskim napadalcem je vse v najlepšem redu.
11'
Gol (11m)
  GOOOL! Amel Mujakovič je zadel enajstmetrovko!
12'
  Mujakovič je meril tik pod prečko in izenačil na 1:1.
13'
  Kot za Nafto. Žogo izbija Cipot.
13'
  Še en kot za Nafto.
14'
  In še tretji kot za domače.
14'
  Nova akcija Lendavčanov, izbita žoga in nov kot za domače.
15'
  Bojan Matjašec je dobil rumeni karton.
16'
  Po slabo izvedenem kotu, so knapi potegnili v protinapad, ki ga je s prekrškom zaustavil Matjašec.
17'
  Matjašec je iz avta podal do Seboka, ki pa so ga gostojoči branilci zaustavili.
18'
  Mujakovič je izsilil prosti strel za svoje moštvo na sredini igrišča.
19'
  Golob je preigral Matjašeca, nato pa zadel Vassiljeva ter izsilil kot.
20'
  Visok predložek, Murko je bil prenizek za žogo in slednja je zletela mimo vseh.
21'
  Sebok je ukradel žogo na sredini igrišča, podal do Vassiljeva, ki pa je v protinapadu 3:2 slabo podal in do žoge so prišli gostje.
22'
  Velenjčani pletejo mrežo okoli domačih vrat, na koncu slab strel.
23'
  Golob je z leve strani podal Mešiču v kazenski strel, kjer je padel Mešič, vendar ni bilo prekrška in Naftaši so se rešili.
24'
  Trifkovič je izvajal prosti strel z leve, vendar je Murko izboksal žogo.
25'
  Protinapad Nafte, ki pa se je končal z izgubljeno žogo.
25'
  Mirza Mešič je dobil rumeni karton.
26'
  Velenjski napadalec simuliral prekršek na robu 16-metrskega prostora.
27'
  Na sredini je obležal Bukovec, Renato pa je žogo poslal v avt, čeprav so bili gostje v lepi priložnosti.
29'
  Lepa akcija domačih, vendar nato slaba zadnja podaja in gostje so prišli do nove žoge.
30'
  Napad Velenjčanoc po levi strani ter nato blokiran strel.
30'
  Menjava: iz igre Gregor Bunc, v igro Rok Buzeti.
31'
  Bunc jo je skupil v enem izmed duelov. Očitno gre za lažjo poškodbo igralca, ki danes slavi svoj 34. rojstni dan.
33'
  Miljkovič je streljal proti vratom, ogromno dela za Saviča. Žoga se je odbila, nato pa tam ni bilo nikogar izmed domačih.
33'
  Vratnica Nafte.
33'
  GOOOL! Zadel je Emil Miljkovič!
34'
  Boljša igra Nafte je bila kronana z drugim golom. Po dveh izjemnih priložnostih, so Lendavčani v tretje vendarle premagali Saviča.
36'
  GOOOL! Zadel je Nikola Tolimir!
38'
  To je bil go s 25-ih metrov. Najprej so vsi mislili, da ni gola, vendar je po mnenju stranskega sodnika žoga prešla črto. 2:2
38'
  Mešič se je znašel v novi akciji, vendar po njegovi podaji na drugi strani ni bilo nikogar.
39'
  Razpoloženi Mešič je še enkrat poskušal. Tokrat je bil za las nenatančen.
41'
  Protinapad Velenja, Mešič ga je zaključil s strelom, ki je zadel prečko.
42'
  Cipot je podal s prostega strela, še enkrat je poskušal Mešič, ki pa je priboril zgolj kot.
43'
  Tokrat prodor Cipota. Njegov strel so domači blokirali.
43'
  Nikola Tolimir je dobil rumeni karton.
44'
  Prosti strel za Nafto. Vassiljev je meril z leve strani, s kakšnih 20-ih metrov. Nevaren strel, ki pa ga je Savič ukrotil.
45'
  Akcija gostov. V kazenskem prostoru je bil Trifkovič, ki je poskušal podati, vendar se Murko vrgel in prekinil akcijo gostov.
45'
  2 minuti sodnikovega podaljška.
45'
45'
  Končan je prvi polčas, ki je bil izjemno dinamičen in razburljiv., padli pa so tudi kar štirje goli.
45'
46'
  Prvo akcijo v drugem polčasu so uprizorili domači.
48'
  Prekršek domačih in prosti strel za knape na sredini igrišča.
49'
  Strel Miljkoviča z desne strani. Žoga je zletela visoko preko vrat.
50'
  Dolga podaja Lendavčanov v kazenski prostor Velenjčanov, kjer je Cipot storil napako, vendar je bil Miljkovič spet nenatančen.
51'
  Tolimir je podrl Čeha. Prosti strel za Lendavčane z leve strani kazenskega prostora.
56'
  Menjava: iz igre Jozsef Sebök, v igro Dalibor Volaš.
57'
  Sedaj se je igra nekoliko umirila. Pobudi imajo gostje, ki so več pri žogi.
58'
  Polpriložnost za goste, vendar sta Murko in Bukovec ukrotila Omladiča.
58'
  Menjava: iz igre Marko Pokleka, v igro Tim Lo Duca.
60'
  Prosti strel za Velenjčane. Renato je poslal predložek, vendar Zemljič izbija žogo.
61'
  Akcija Rudarja. Kombinirala sta Trifkovič in Golob, vendar je prvi slabo odal do slednjega.
62'
  Dalibor Volaš je dobil rumeni karton.
63'
  Lepa priložnost za protinapad. Volaš je zaobšel Velenjskega branilca, nato pa na robu kazenskega prostora iskal prekršek, vendar mu glavni sodnik ni nasedel. Še več, pokazal mu je rumeni karton.
64'
  Pr gostih se pripravlja nova zamenjava. V igro bo prišel Grbič.
64'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Denis Grbič.
65'
  De Moraes Renato je dobil rumeni karton.
67'
  Bukovec se je vrgel pod noge Stojniču, ki je streljal proti vratom.
68'
  Menjava: iz igre Mihael Bukovec, v igro Borut Gerenčer.
69'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
70'
  Lepa, dolga podaja do Volaša, ki je v izjemnem šprintu prehitel gostujočega branilca ter nato ukanil še velenjskega vratarja Saviča.
72'
  Še ena podaja do Volaša, ki pa ga je tokrat prehitel Stojnič, ki je izbil žogo v avt.
73'
  Menjava: iz igre Miha Golob, v igro Luka Prašnikar.
73'
  Oba stratega sta opravila po tri menjave.
74'
  Matjašec je prodiral po levi in podal v kazenski prostor, kjer je Cipot žogo izbil v kot.
78'
  Lendavčani igrajo po levi strani, kjer je Vassiljev podal do Volaša. Domnevna igra z roko Velenjčanov, vendar sodnikova piščalka je ostala nema.
78'
  Mujakovič je iz prostega strela podal don Miljkoviča, ki pa je nato izgubil žogo.
79'
  Še en prosti strel za Nafto. Sulejmanovič je podrl Volaša.
79'
  Prosti strel je slabo izvedel Mujakovič, ki je že vidno izčrpan.
80'
  Sedaj prosti strel še na drugi strani.
81'
82'
  Dolga akcija Lendavčanov, sledila je napak vratarja Saviča, v skoku je streljal Volaš, ki je zadel prečko, odbito žogo pa je v gol spremenil Miljkovič.
83'
  Grbič je bil sam pred Murko. Resda nekoliko z desne, vendar bi moral streljati proti vratom. Namesto za strel se je odločil za podajo in priložnost je splavala mimo.
84'
  Prekršek blizu 16-metrskega prostora, prosti strel za Rudar izvaja spet Nik Omladič, vendar Murko ni imel pretiranih težav.
86'
  Še ena lepa akcija domačih. Prenos igre iz desne na levo, kjer je Mujakovič priboril nov kot.
87'
  Namesto predložka, sta se Mujakovič in Vassiljev odločila, da bosta zadrževala žoga, kar pa je bila slaba odločitev, saj je estonski reprezentant izgubil žogo.
89'
  Rudar je imel lepo priložnost, vendar Prašnikar ni uspel pravočasno podati do povsem osamljenega Mešiča.
89'
  GOOOL! Zadel je Borut Gerenčer!
90'
  Še ena izjemna akcija Lendavčanov in Savič je klonil še petič.
90'
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+2'
  Teče že zadnja minuta sodnikovega dodatka.
90+2'
  Nafta si je priborila še en kot.
90+3'
90+3'
  Kraljevska predstava obeh klubov.
90+3'
  Čestitke vsem za veličastno predstavo ter za odprto igro z obeh strani.
90+3'
  Za Nafto je to že druga zaporedna domača zmaga. Z novimi tremi točkami se Lendavčani povzpenjajo po lestvici navzgor, Rudar pa kljub porazu e naprej ostaja na drugem mestu.