10. krog |  Ljubljana, ZSD Ljubljana |  23.09.2009 ob 16.00

Interblock

0 : 1

Olimpija

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Karmel Vidko (1. pomoč), Kresnik Dejan (2. pomoč) , Tkalčič Bojan (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav s stadiona v Spodnji Šiški, kjer bosta tekmo 10. kola - mestni derbi - odigrala Interblock in Olimpija. V Ljubljani je krasen jesenski dan s temperaturo okrog 24 stopinj Celzija. Obe enajsterici se že ogrevata, gledalci pa počasi polnijo tribuni.
0'
  Medtem ko pri Olimpiji zaradi poškodbe manjka le Da Silva, pa je na Interblockovem seznamu poškodovanih pet nogometašev; Delamea, Berič, Jukan, Jelečevič in tudi Rakovič. Zaradi reprezentančnih obveznosti manjka še Tabot. Po odsluženem kartonu je v moštvu znova Gerič, v prvi postavi je tudi Iličič, ki proti Mariboru nepričakovano ni igral.
0'
  V 1. kolu je zmagal Interblock, za danes pa v taboru zeleno-belih napovedujejo "drugo pesem". Oba kluba sta v zadnjem mesecu dni v vzponu. Interblock je na zadnjih štirih tekmah zmagal trikrat, Olimpija pa je na zadnjih petih obračunih zmago slavila štirikrat.
0'
  Navijači Olimpije Green Dragons so tokrat na "gostujoči" vzhodni tribuni. Za zdaj se jih je zbralo kakšnih 20, pričakovati pa je, da bodo svoj ograjen sektor zapolnili in odločilno pripomogli k vzdušju, kakršno mora biti na mestnih derbijih.
0'
  Nogometaši in sodniki prihajajo na igrišče. Interblock bo igral v pretežno rdečih dresih, Olimpija v skoraj povsem beli športni opremi.
0'
1'
  Interblock napada od severa proti jugu, Olimpija v obratni smeri.
2'
  Prvi dve minuti sta minili brez omembe vrednih potez.
3'
  Cimerotič je streljal z roba kazenskega prostora. Žoga je zletela preko gola, a strel ni bil slab.
5'
  Po prvem kotu še priložnost za Interblock. Po visoki podaji z desne je do strela z volejem s šestih metrov prišel Ntame, a je zgrešil nebranjeno mrežo.
7'
  Na tribuno je prišel tudi ljubljanski župan Zoran Janković. Za zdaj stoji ob ograji VIP sektorja in ne med pomembneži in veljaki.
9'
  Green Dragonsov je zdaj že približno 100 in samo oni navijajo. Interblockovi navijači so tiho. Tudi na glavni tribuni večina ljudi stiska pesti za zmajčke.
14'
  Zoran Jankovič že sedi v prvi vrsti VIP tribune.
16'
  Po zanimivih prvih petih minutah, ko sta imeli obe moštvi po eno priložnost, gledamo zdaj igro pretežno med obema kazenskima prostoroma.
19'
  Jalen Pokorn je dobil rumeni karton.
20'
  Pokorn je s hrbta pokosil Iličiča. Udarec je bilo slišati na tribuno.
25'
  Zadnje minute minevajo v znamenju napak, slabih podaj in majhnih prekrškov.
26'
  Gerič je poškodovan, Interblock igra z desetimi.
28'
  Pomoč zdravnika in fizoterapevta je zalegla in Gerič je spet na igrišču.
29'
  Tiganj je zatresel mrežo, a je stranski sodnik upravičeno signaliziral prepovedan položaj.
34'
  Po podaji Iličiča je Majcen lepo prišel v kazenski prostor Olimpije, a bil je premalo odločen in do strela ni prišel.
40'
  Končno je le zadišalo po golu. Po ostri podaji Ibraimija z leve je do strela iz neposredne bližine prišel Tiganj, a so domači njegov strel blokirali.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45'
45'
  Ta prvi polčas gotovo ne bo predmet debat nogometnih kibicev, vsaj v pozitivnem smislu ne. Videli smo eno samo veliko priložnost ter še dve polpriložnosti. Igra ni navdušila nikogar.
45'
49'
  Uvod v drugi polčas ponuja isto vsebino kot prvi.
52'
  Do strela v kazenskem prostoru je prišel Cvijanovič, Rozman pa se je izkazal z lepo obrambo.
53'
  Suvad Grabus je dobil rumeni karton.
54'
  GOOOL! Zadel je Miroslav Cvijanovič!
55'
  Ibraimi je podal s prostega strela z desne strani.Žoga je preletela vse, na drugi vratnici pa jo je z glavo v mrežo potisnil Cvijanovič.
57'
  Milenković bi lahko hitro izenačil, a je z 10-ih metrov streljal čez gol.
59'
  Tiganj je streljal iz obrata precej z desne strani. Rozman je bil dobro postavljen in je udarec z desetih metrov ujel.
60'
  Na drugi strani je Iličič z roba kazenskega prostora za las zgrešil vrata Olimpije.
63'
  V drugem polčasu smo videli trikrat toliko lepih akcij, strelov, potez kot v celem prvem delu.
66'
  Olimpijini nogometaši precej poskušajo s streli od daleč. Za zdaj gre vse čez gol.
67'
  Menjava: iz igre Dejan Gerič, v igro Blaž Božič.
71'
  Menjava: iz igre Senad Tiganj, v igro Davor Bubanja.
75'
  Menjava: iz igre Luka Majcen, v igro Dejan Zadnikar.
77'
  Tempo je pošteno uplahnil, dogajanje pa se je znova preselilo na sredino igrišča.
80'
  Menjava: iz igre Vladimir Milenkovič, v igro Gustavo Andres Paez.
80'
  Najboljši strelec Interblocka v tem prvenstvu je bil danes skoraj povsem neopazen.
84'
  Po kotu z leve se je znova nenadejano ponudila priložnost Ntameju. Streljal je z osmih metrov po tleh, a je Oblak ubranil.
85'
  Menjava: iz igre Sebastjan Cimirotič, v igro Enes Rujovič.
86'
  Prulski dribler gola sicer ni dosegel, je pa nekajkrat odpeljal domače branilce na "ringlšpil" in navdušil gledalce.
89'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Rok Roj.
90'
  Iz igre so vsi Olimpijini klasični napadalci iz prve postave. Pevnik bo v zadnjih treh minutah branil minimalno prednost.
90+3'
90+3'
  Olimpija je zasluženo prišla do pete zmage na zadnjih šestih tekmah, igra obeh tekmecev na tem mestnem derbiju pa je bila daleč od spektakularne. Interblock rabi zdravega Rakoviča ali napadalca podobnega kova kot Sahara vodo. Pa lep pozdrav iz Ljubljane.