10. krog |  Ptuj, Mestni stadion Ptuj |  23.09.2009 ob 16.00

Labod Drava

2 : 1

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Spasojević Rado (1. pomoč), Zirnstein Robert (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz najstarejšega slovenskega mesta, kjer čakamo na obračun med Labod Dravo ter Domžalami.
0'
  Domačini niso imeli večjih težav s sestavo moštva, saj ima trener Zildžovič na razpolago vse najboljše nogometaše. Pri gostih manjkajo Apatič, Kovjenič, Bešič, Brezovački. Po poškodbi se vračata Pekič ter Perme.
0'
  Domači strateg se je odločil za spremembo v golu. Doslej standardnega Miho Bratuška je zamenjal Nemanja Jozič.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče, domačini bodo nastopili v modrih dresih, gostje pa v rumenih majicah ter hlačkah.
0'
3'
  Začetno otipavanje, še vedno čakamo na prvo dobro akcijo.
5'
  Podaja iz kota, v skoku je bil najvišji Drevenšek, a ni zadel gola domačih.
9'
  Nevarna podaja Kronavetra iz prostega strela v kazenski prostor, vendar nihče od domačih nogometašev ni bil na pravem mestu.
14'
  Igra poteka na sredini igrišča, brez nevarnih kombinacij.
15'
  Nevaren strel Drevenška z roba kazenskega prostora, med nogama branilca Labod Drave. Jozič je na mestu.
19'
  Ponovno je nastopilo obdobje igre na sredini igrišča, za odtenek nevarnejši so gostje.
22'
  Andrej Prejac je dobil rumeni karton.
22'
  Prosti strel za Domžalčane s slabih 30-tih metrov, slab strel Drevenšek.
26'
  Uspavanko na Ptuju sta prekinila Kronaveter z lepo podajo z desne strani globoko v kazenski prostor Domžal, tam pa De Sousa ni odreagaral najbolje.
30'
  Poskus Drevenška z velike razdalje, brez resne nevarnosti za Joziča.
32'
  Nevaren predložek Kronavetra z desne strani v kazenski prostor, tam pa Zajc ni zadel žoge.
34'
  Podaja iz kota De Souse, z glavo strelja Ogu, mimo gola.
35'
  Darko Zec je dobil rumeni karton.
39'
  Prva velika priložnost za domače. Po predložku De Souse ter podaji Zajca se z desne strani pred Brljaka prebije Kronaveter, a zgreši desni spodnji kot.
40'
  Na drugi strani strel Čauševiča, ki zadene zunanji del mreže.
42'
  Strel Anđelkoviča z velike razdalje, segrevanje za Brljaka.
45'
Podaljšek
  Še minuta sodnikovega podaljška.
45'
45'
47'
  GOOOL! Zadel je Gorazd Zajc! Dolga navidez popolnoma nenevarna podaja proti Zajcu. Tam Hanžič naredi katastrofalno napako in Zajc mimo presenečenega Brljaka žogo potisne v mrežo.
54'
  Podaja Zajca z desne strani v sredino do Kronavetra, ki strelja s kakšnih 15-tih metrov točno v Brljaka.
54'
  Rok Hanžič je dobil rumeni karton.
56'
  Borut Semler je dobil rumeni karton.
57'
  Menjava: iz igre Dalibor Stojanovič, v igro Wilson Xavier Junior.
58'
  Igra se je razživela, prosti strel za Domžale z dobrih 24-tih metrov, malce z leve strani.
59'
  Slabo izveden prosti strel, hiter protinapad Drave, a brez zaključka.
61'
  Nevaren predložek Zatkoviča z leve strani, na srečo domačinov se žoga odbije mimo gola.
63'
  Menjava: iz igre Jani Šturm, v igro Janez Perme.
66'
  Prosti strel Kronavetra s 30-tih metrov, močno, nenatančno.
70'
  Odličen strel Preaca s prostega strela s kakšnih 24-tih metrov malce z leve strani, le za las mimo vrat.
73'
  Neprijeten udarec z glavama Prejaca ter Zeca, potrebna je zdravniška pomoč
74'
  Lepa priložnost za Kronavetra, ki pa z roba kazenskega prostora slabo strelja.
78'
  Podaja iz kota Hanžiča točno na glavo Zecu, ki zadene prečko.
78'
  Menjava: iz igre Džengis Čavuševič, v igro Damir Pekič.
80'
  Menjava: iz igre Ricardo Andre De Pinho Sousa, v igro Klemen Medved.
84'
  Napadi Domžal, kurenti se zaenkrat dobro branijo.
87'
  Darko Brljak je dobil rumeni karton.
88'
  Domači imajo tenutno na igrišču igralca manj, kajti lažje poškodovan je Semler.
89'
  Klemen Medved je dobil rumeni karton.
90'
  GOOOL! Zadel je Andrej Prejac! Hiter protinapad domačih, lepa podaja Zajca z desne strani v kazenski prostor do Prejaca, ki takoj strelja ter premaga gostujočega vratarja.
90+1'
  Menjava: iz igre Gorazd Zajc, v igro Jure Matjašič.
90+2'
  Smo že globoko v sodnikovem podaljšku, vsak trenutek pričakujemo konec tekme.
90+2'
  GOOOL! Zadel je Mitja Zatkovič! Nenaden strel Zatkoviča z roba kazenskega prostora, žoga konča v golu. Jozič pri golu ni izgledal najboljše.
90+4'
  Še ena velika proložnost za Dravo a ostaja 2:1.
90+4'
90+4'
  Veliko veselje v domačem taboru, ki so dosegli pomembno zmago. Točke so upravičeno ostale na Ptuju, saj so domačini znali izkoristiti svoje priložnosti.