11. krog |  Celje, Arena Petrol |  26.09.2009 ob 16.00

CM Celje

2 : 2

Nafta

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Stančin Marko (1. pomoč), Rep Borut (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Lepo pozdravljeni iz Celja, kjer nas do obračuna CM Celja in Nafte loči še 14 minut.
0'
  Celjani lovijo peto prvenstveno zmago, gostje četrto. Domači so v zadnjih treh krogih doživeli kar tri poraze (od tega dva na domačem igrišču), Nafta pa je v prejšnjem krogu s kar 5:2 ugnala velenjski Rudar.
0'
4'
  V domači ekipi tudi tokrat zaradi poškodb manjkajo Dejan Urbanč, Marijo Močič in Marlon Shwantes.
5'
  V uvodu srečanja so nekoliko bolj nevarnejši gostujoči igralci, ki pa ne uspe prebiti domače obrambe.
7'
  Kot prva je s strelom s kota poizkusila Nafta, a je bil vratar Mujčinović na mestu.
8'
  Z osemnajstih metrov se je nenadoma za strel odločil gostujoči napadalec Nafte Emil Miljković, vendar je njegov strel bil slab in končal daleč mimo gola.
10'
  Po uvodnih slabših napadih domačih so slednji vendarle vzpostavili stik in tako je srečanje bolj ali manj izenačeno.
12'
  V Celju so pogoji za igro odlični, ob sončnem vremenu. Na tribunah Arene Petrol je trenutno okrog 400 gledalcev.
13'
  Damjan Ošlaj je dobil rumeni karton.
14'
  Po prekršku Ošlaja nad Biščanom je prvi prejel rumeni karton, s prostega strela pa je preslabo meril Gobec.
16'
  Z desne strani igrišča je s strelom na gol poizkusil Kačičnik, gostujoči vratar Murko pa je žogo brez težav zaustavil.
17'
  Prvi kot za CM Celje, najvišji v kazenskem prostoru so bili obrambni igralci Nafte in žogo zanesljivo izbili.
19'
  Po podaji Koruna se je sam pred gostujočim vratarjem znašel Dvorančič, vendar je stralci sodnik dosodil prepovedani položaj.
20'
  Če so bile uvodne minute gostiteljev nekoliko slabše so sedaj vse boljše, ko so povsem zaustavili igralce Nafte.
24'
  S prostega strela na levi strani kazenskega prostora je poizkusil Vassilijev, njegov strel pa je odletel kakšen meter preko gola.
27'
  Dvorančiču in Biščanu se je v gostujočem kazenskem prostoru ponudila lepa priložnost, da bi lahko udarila na gol, a sta predolgo oklevala kar so kaznovali gostje in uspešno zaustavili napad.
28'
  Dvorančič je dosegel zadetek, a se je znašel v prepovedanem položaju. Rezultat tako ostaja 0:0.
29'
  Po prodoru Biščana po desni strani je Murko zapustil gol kar bi lahko kaznoval Biščan, ki pa se je zopet slabo znašel in Murko je uspel žogo odbiti iz igrišča.
30'
  Biščan se je po napaki oddolžil z lepo podajo do Kuruna, le ta pa je s približno dvanajstih metrov meril mimo desne vratnice.
31'
  Ekipa CM Celja nadaljuje s prevlado na igrišču, uspešna realizacija v zaključkih akcij pa še naprej ostaja nerešljiva uganka.
34'
  Gostje so po dolgem času le ogrozili domača vrata, imeli tudi izvrstno priložnost za zadetek, strel Čeha pa je bil premalo natančen.
35'
  Drugi kot je na desni strani izvajal Biščan, Murko pa je uspešno žogo z boksanjem izbil v kot.
39'
  Tempo igre obeh ekip iz minute v minuto počasi, kar potrjuje, da ekipi igrata med obema kazenskima prostoroma, brez pravih priložnosti.
41'
  Mujaković je na levi strani izvajal kot za Nafto, Korun pa je z glavo žogo obil še v en kot, ki pa ga je izvajal Vassiilijev, vendar pred gol poslal nenatančen predložek.
43'
  Izjemni priložnosti za CM Celje, ko je najprej s strelom s približno sedmih metrov poizkusil Kačičnik, njegov strel je z nogami izbil Murko, vendar le do Biščana, ki je dvakrat udaril s štirih metrov, a so gostje v zadnjem trenutku srečno zaustavili oba strela.
44'
  Dario Biščan je z močnim strelom in z dvajsetih metrov udaril mimo leve vratnice gostujočega gola.
44'
  GOOOL! Zadel je Emil Miljkovič!
45'
46'
  Gostje so povedli ob koncu prvega polčasa, ko je Miljkovič prodiral proti kazenskem prostoru, Mujčinović je zapustil vrata, gostujoči napadalec pa je potezo domačega vratarja kaznoval in goste povedel v vodstvo. Mujčinović je tako storil ogromno napako, Emil Miljković pa se je veselil zadetka.
46'
46'
  Po minuti sodniškega dodatka za izgubljeni čas je Darko Čeferin odpiskal konec prvega polčasa, ki so ga z rezultatom 1:0 dobili igralci Nafte.
48'
  Ob polčasu tako domači trener Milan Đuričić kot gostujoči Nebojša Vučičević nista opravila zamenjav.
48'
  Z desne strani kazenskega prostora je s strelom poizkusil Gobec, Murko je bil na mestu.
49'
  GOOOL! Zadel je Anej Lovrečič!
51'
  Domača ekipa se veseli izenačujočega zadetka, ko je s pravim projektilom gostujočo mrežo zatresel Lovrečič. Slednji je po podaji Dvorančiča zadel z dvajsetih metrov v levo stran gola.
53'
  CM Celje je po hitrem zadetku v začetku drugega polčasa še bolj pritisnil proti golu Nafte.
54'
  Menjava: iz igre Darijo Biščan, v igro Roman Bezjak.
56'
  Domači trener Đuričić je opravil prvo zamenjavo, ko je v konico napada namesto Biščana, ki je v prvem polčasu zapravil nekaj lepih priložnosti, poslal Bezjaka, ki se uspešno vrača po dolgotrajni poškodbi.
57'
  Nafta je po prejetem zadetku povsem obstala. Priložnosti domače ekipi zaenkrat še uspešno zaustavlja.
58'
  Menjava: iz igre Mihael Bukovec, v igro Borut Gerenčer.
60'
  Po levi strani je lepo prodrl Štraus, preigral gostujoča igralca, ob koncu pa mu je pot pred gol preprečil Caban.
62'
  Lepa priložnost se je ponudila Dvorančiču, ki je z osemnajstih metrov meril proti golu Nafte, vratar Murko pa se je moral krepko potruditi, ko je žogo v zadnjem hipo izbil v kot.
62'
  Aleš Kačičnik je dobil rumeni karton.
66'
  Mujaković je poizkusil s strelom z dobrih dvajsetih metrov, Mujčinović je uspešno zaustavil žogo.
68'
  Zopet so nekoliko več pri žogi gostje, ki pa ne uspe sestaviti nevarnejšega napada.
69'
  Gobec je na desni strani in robu kazenskega prostora izvajal prosti strel, vendar zadel živi zid Nafte.
73'
  Razpoloženi za igro Bezjak je po samostojnem prodoru meril iz trinajstih metrov, a je bila žoga premalo natančna.
75'
  GOOOL! Zadel je Slaviša Dvorančič!
76'
  Dvorančič je kaznoval zmedo v obrambi Nafte in z močnim udarcem ukanil Murka v desno stran gola.
77'
  Menjava: iz igre Rok Buzeti, v igro Leon Horvat.
78'
  Celjani so po obetavnejših napadih in, ko so bili več pri žogi, le uspeli zadeti in tako pred zadnjimi enajstimi minutami srečanja vodijo z 2:1.
82'
  Domača ekipa se je po zadetku povlekla nazaj v obrambo, s protinapadi pa poizkuša presenetiti Nafto, ki krčevito lovi izenačenje.
82'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
83'
  Po podaji Cabana z desne strani je Volašu z glavo uspelo ukaniti Mujćinoviča in tako rezultat poravnati na 2.
86'
  Celjani po šoku zopet poizkušajo doseči zadetek, gostje pa se v zadnjih trenutkih osredotočajo predvsem na zavlačevanje.
86'
  Leon Horvat je dobil rumeni karton.
89'
  Po krasni podaji Štrausa z leve strani je osamljeni Bezjak pred golom prišel do žoge, a je njegovo zavito žogo z zadnjimi močmi za las preko gola izbil Murko.
90'
  Do konca srečanja so še tri minute sodniškega dodatka za izgubljeni čas.
90+1'
  Bližje morebitnemu zmagovitemu zadetku so v zadnjih trenutkih tekme domači, vendar gostje uspešno branijo neodločen rezultat.
90+1'
  Menjava: iz igre Konstantin Vassiljev, v igro Nejc Kolman.
90+3'
  Nafta je imela po hitrem napadu Volaša priložnost za tretji zadetek, v zadnjem hipu pa je žogo 'presekal' Gobec.
90+3'
90+3'
  Glavni sodnik Darko Čeferin je odpiskal konec tekme med CM Celjem in Nafto. Gledalci so lahko videli štiri zadetke, po dva v vsaki mreži, nedvomno pa so po srečanju bolj zadovoljni v gostujoči ekipi. Domača je po črnem nizu treh porazov le osvojila točko.
90+3'
  Celjani imajo ob štirih porazih, dvama neodločenima rezultatoma in petih porazih trenutno na petem mestu lestvice 14 točk. Nafta, ki je v letošnji sezoni zabeležila šest porazov, dva remija in tri zmage je z desetimi točkami na osmem mestu. Celjani bodo prihodnji teden v 12. krogu 1. SL, gostovali na Ptuju, Nafta bo gostila Maribor.
90+3'
  To bi bilo iz tekme CM Celje - Nafta, ki se je končala z delitvijo točk in rezultatom 2:2 vse. Lepo pozdravljeni iz Arene Petrol.