11. krog |  Ljubljana, Športni park Ljubljana |  27.09.2009 ob 16.00

Olimpija

1 : 1

HIT Gorica

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Kmetec Radenko (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Lepo pozdravljeni na tekmi 11. kroga PrveLige. V naši družbi lahko v živo spremljate obračun med Olimpijo in HIT Gorico, po tekmi pa bomo za vas pripravili tudi najbolj zanimive trenutke na tekmi v sliki in zvoku.
0'
  Kluba sta do danes odigrala 43 medsebojnih tekem. Enaindvajset so jih dobili Novogoričani, 13 Ljubljančani. Devetkrat sta se ekipi razšli brez zmagovalca.
0'
  Novogoričani bodo drugič nastopili pod vodstvom Vladana Mladenovića, ki je zamenjal Mirana Srebriča. Mladenovič je prejšnje kolo prvič vodil ekipo in vknjižil poraz proti Mariboru.
0'
  Na drugi strani Robert Pevnik naskakuje četrto zaporedno zmago odkar je v vlogi glavnega trenerja nadomestil zdajšnjega pomočnika Olimpije Safeta Hadžiča.
0'
  Goričani se trenutno nahajajo na zadnjem mestu lestvice. Za vodilnim Koprom zaostajajo že 21 točk. Na zadnjih sedmih tekmah so bili sedemkrat poraženi. Najboljši strelec Goričanov je Etien Velikonja s štirimi goli.
0'
  Olimpija se nahaja na tretjem mestu. Za primerjavo; na zadnjih sedmih tekmah so Ljubljančani izgubili le enkrat. Najboljši strelec zeleno-belih je Sebastijan Cimerotič s petimi goli.
0'
2'
  Nevaren poizkus Ibraimija, ki se je povsem sam znašel na robu kazenskega prostora. Z zavito žogo je streljal proti golu Žilića, a je zgrešil cilj.
4'
  Tiganj je med preigravanjem v obraz udaril Nikoliča, ki je obležal na tleh. Očitno je dobil udarec v nos. Cimerotič je žogo poslal v avt.
5'
  Igra se nadaljuje.
6'
  Gorinšek je poizkusil od daleč, vendar je Oblak žogo brez težav zaustavil.
7'
  Pokorn je na drugi strani vrnil s kakšnih 25 metrov, a je bil nenatančen.
9'
  Prosti strel za Novo Gorico zaradi prekrška Roja. S kakšnih 35 metrov je poizkusil Kršić, a je žoga zletela visoko prek gola.
14'
  Kot za HIT Gorico je izvajal Demirovič. Dobro je posredoval Oblak, ki je žogo odbil daleč na nasprotnikovo polovico.
16'
  Ibraimi je še enkrat preizkusil svojo levico z desne strani kazenskega prostora, a je povsem zgrešil cilj.
16'
  Na drugi strani preigravanje Velikonje, ki se je zapletel.
17'
  Cimerotič je po samostojni akciji s kakšnih 18 metrov poizkusil doseči gol. Bil je še najbližje zadetku.
18'
  V kazenskem prostoru leži Škerjanc in zahteva najstrožjo kazen. Z njim se strinjajo tudi Green Dragons, a je glavni sodnik Vinčič ostal nem.
19'
  Kombinacija Osterca in Velikonje. Osterc je podal globinsko žogo do Velikonje, ki jo je sprejel in streljal, a je Salkić podstavil nogo in preprečil vodstvo.
21'
  Salkič, Tiganj, Dugolin so kombinirali.
22'
  Salkič je podal do Tiganja, ki je z desnega roba kazenskega prostora z visoko žogo poiskal Dugolina, ki pa je slabo streljal proti vratom.
23'
  Cimerotič je poslal neuporabno žogo v kazenski prostor, a si jo je priboril nazaj. Avt za Olimpijo.
23'
  Novogoričani so si priborili nov napad.
25'
  Strel Ibraimija, Dugolin se je znašel v kazenskem prostrou, kjer ga je podrl Balažic in si prislužil rdeči karton.
26'
Rdeči karton
  Gregor Balažic dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
26'
  Cimerotič je zapravil 11-metrovko!!!
27'
  Na drugi strani prosti strel za Demiroviča, ki je nastreljal ljubljanski živi zid.
28'
  Pa še ena lepa akcija Novogoričanov. Brečević je podal Velikonji na glavo, a je bil ta prekratek. Gol-avt za Oblaka.
29'
  Cimerotič je preigravel po levi strani in med tem storil prekršek.
30'
  Gorinšek je slabo podal, žogo je prestregel Dugolin. Demirovič je nato storil prekršek in preprečil protinapad.
30'
  Enes Demirovič je dobil rumeni karton.
31'
  Velikonja je poizkušal med tremi Ljubljančani, steljal, žoga pa se je odbila do Nikolića, ta je streljal in priboril kot.
32'
  Demirovič je podal s kota na glavo Velikonje, ki je natančno streljal, a je Oblak odlično posredoval.
33'
  Na drugi strani tudi kot za Olimpijo.
34'
  Kratka kombinacija s Škerjancom, ki je izgubil žogo.
34'
  GOOOL! Zadel je Sebastjan Cimirotič!
35'
  Ljubljančani so izvedli hiter protinapad, po strelu Tiganja je v kazenskem prostoru do žoge prišel Cimerotič, ki je natančno streljel v desni spodnji kot Žilića.
37'
  Velikonja je po preigravanju priboril kot.
38'
  Demirovič in nevaren poizkus Nikoliča. Oblak brani, a sodnik ni dosodil kota.
38'
  Kombinacija Ibraimija in Cimerotiča, nad katerim je prekršek storil Demirovič. Prosti strel z desne strani kazenskega prostora.
39'
  Kombinacija Tiganja in Ibraimija. Pridobila sta nekaj metrov, a je Ibraimi spet streljal preko vrat.
40'
  Tiganj je imel priložnost, da poda uporabno žogo do Škerjanca, a se je raje odločil za podajo s peto proti Ibraimiju in zapravil napad.
41'
  Prekršek na levi strani kazenskega prostora. Ibraimi je zaustavil Velikonjo. Prosti strel...
41'
  Podajo Demiroviča je razčistil Salkič.
42'
  Ibraimi je preigral Rakuščka in podal do Cimerotiča, ta je poizkusil z volejem in nastreljal Zarifovića.
43'
  S prostega strela je Ibraimi podal Kašniku, ki je bil le malo prekratek.
44'
  Kašnik je povsem pobegnil razredčeni obrambi HIT Gorice.
45+1'
  Cimerotič je spet potegnil v protinapad, podal do Tiganja, ki se je znašel med dvema obrambnima igralcema Nove Gorice. Vseeno je zbral dovolj moči in streljal proti golu, žoga pa je zletela mimo leve vratnice Žilića.
45+2'
48'
48'
  Menjava: iz igre Dragoljub Nikolič, v igro Bojan Đukič.
49'
  Podaja Osterca do Velikonje. Prek gola je streljal je s 17 metrov.
50'
  Demirovič je izvedel kazenski strel s kakšnih 40 metrov. Brečevič je poizksušal ustaviti žogo, a je bil prekratek.
51'
  V prepovedanem položaju se je po podaji Gorinška znašel Brečević.
52'
  Menjava: iz igre Andrej Dugolin, v igro Željko Filipovič.
53'
  Dugolin je pred enim tednom praznoval 23. rojstni dan.
53'
  To je njegov drugi nastop v članski konkurenci.
54'
  Osterc je podal neuporabno žogo v kazenski prostor, kjer je čakal Brečević.
55'
  Velikonja se je nenadoma znašel pred Oblakom. Salkič ga je dovolj oviral, da je Oblaku olajšal delo. Dobro sodelovanje teh dveh igralcev.
55'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
56'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja!
57'
  Demirovič je po prekršku Filipoviča streljal s kakšni 35 metrov, žoga se je v kazenskem prostoru odbila od dveh igralcev, najspretnejši pa je bil Velikonja, ki jo je podaljšal v gol Oblaka.
59'
  Po levi strani so kombinirali Novogoričani. Povsem sam se je v kazenskem prostoru znašel Velikonja, ki je podaljšal do Brečevića, a je Oblak stal na mestu.
60'
  Prekršek Đukića nad Cimerotičem. Ibraimi je izvedel prosti srel, podal na glavo Filipoviča, ki pa je slabo streljal.
61'
  Gorazd Gorinšek je dobil rumeni karton.
62'
  Ibraimi se je povsem otresel Gorinška, ta pa ga je povlekel od zadaj in si prislužil rumeno opozorilo.
63'
  Strel iz obrata Brečevića, je bil premalo močan, da bi ogrozil Oblaka.
64'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Rok Roj.
67'
  Dvojna podaja Tiganja in Cimerotiča, ki sta iz igre vrgla Zarifovića, Cimerotič je nato podal do Roja, ki pa ni stekel.
68'
  Vratnica Kršića!!! Osterc je podal do Velikonje v kazenskem prostoru, ta je bil obrnjen s hrbtom proti golu, zato je podal do Kršića, ki je streljal iz kakih 20 metrov in zadel levo vratnico Oblaka.
68'
  Admir Kršič je dobil rumeni karton.
68'
  Kršić je od zadaj startal na Cimerotiča, ki je bil povsem sam.
69'
  V prepovedanem položaju se je znašel Roj.
72'
  Ibraimi je po kombinaciji s Salkičem podal naravnost v roke Žilića.
73'
  demirovič je naredil prekršek nad Tignjem. Prosti strel s kakšnih 22 metrov.
74'
  Cimerotič je streljal preko živega zidu Nove Gorice. Žoga je letela v okvir vrat, a je Žilić dobro posredoval.
75'
  Ibraimi je pretekel praktično celo igrišče in streljal proti Žiliću, ki je bil spet na mestu.
76'
  Dolga podaja Filipoviča do Tignja, ki je s kakšnih petih metrov streljal mimo vrat Žilića. Đukić je oviral ljubljanskega napadalca.
78'
  Filipovič je po podaji Roja povsem neovirano streljal na nasprotnikova vrata, a je slabo zadel žogo, ki je imela premalo hitrosti, da bi ogrozila Žilića.
80'
  Velikonja se je ujel v zanko prepovedanega položaja, drugače bi se z Oblakom znašel iz oči v oči.
81'
  Osterc z leve strani kazenskega prostora. Šporar je podstavil nogo.
83'
  Prekršek Cvijanovića nad Bewčwvićem. Prosti strel za Novogoričane s 25 metrov.
83'
  Velikonja močno in le malo prek Oblakovih vrat.
84'
  Menjava: iz igre Senad Tiganj, v igro Enes Rujovič.
85'
  Rujovič je izvedel prosti strel z levega roba kazenskega prostora, a nikogar od nogometašev Olimpije ni bilo v praznem prostoru.
86'
  Ibraimi je preigraval na 20 metrih in nase zvabil tri nogometaše HIT-a, nato pa podal do Cimerotiča, ki se je lepo umiril, a streljal prek gola.
87'
  Menjava: iz igre Danjel Rakušček, v igro Goran Cvijanovič.
89'
  Ljubljančani so pletli mrežo okoli novogoriških vrat, na koncu je Filipovič podal do Ibraimija, vendar je ta z 19 metrov spet streljal preko Žilićevega gola.
90+1'
  Domiselno izveden prosti strel vrtnic. Kršić je dvignil žogo Demiroviču, ki je streljal s premalo moči.
90+2'
  Cimerotič se je v kazenskem prostoru otresel treh branilcev, močno streljal, a je bil Žilić na mestu.
90+3'
  Roj je lepo streljal z 20 metrov, a je Kršić s panterskim skokom ohranil neodločen izid.
90+3'
  Glavni sodnik Vinčić je srečanje podaljšal za tri minute.
90+4'
  Dragan Žilič je dobil rumeni karton.
90+5'
  Žilič je prejel rumeni karton zaradi ugovarjanja. Pred tem je Zarifović naredil prekršek, s čimer se novogoriški vratar ni strinjal.
90+5'
  Še en nenatančen strel Filipovića po podaji Cimerotiča.
90+5'
90+5'
  Vrtnice so tako prekinile sedem krogov trajajoč niz porazov in vknjižile točko, zmaji pa tudi po treh zaporednih zmagah končali z remijem. Pevnik na klopi Olimpije ostaja še neporažen.
90+5'
  Hvala za vašo pozornost. Naslenje tekme boste lahko v naši družbi spet spremljali naslednjo soboto. Lep pozdrav!