12. krog |  Lendava, Športni park |  03.10.2009 ob 15.00

Nafta

2 : 4

Sodniki: Huselja Emir (glavni sodnik), Vozlič Vinko (1. pomoč), Jovanović Stevo (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 5

0'
  V Lendavi je vse bolj vroče. Ne le, da je sonce na nebu, temveč smo vse bližje začetku tekme med Nafto in Mariborom.
0'
  O tem, da gre za tekmo, ki ima nekaj več, priča tudi vzdužje pred stadionom. Parkirišča že uro pred tekmo nimajo več prostega parkirnega mesta, množice pa se valijo proti lendavskemu športnemu parku.
0'
  Po zadnjih razmerah v Mariboru, je tokrat tudi stopnja varovanja višja, saj je vstop na stadion močno poostren.
0'
  Zadnji dogodki pod Kalvarijo pa so tudi razlog, da danes v kadru vijoličastih ni kapetana aktualnih slovenskih prvakov, Zorana Pavloviča.
0'
  Odsoten je tudi kapetan domačih, saj zaradi kartonov manjka Damjan Ošlaj.
0'
  Nafta v zadnjih dveh tekmah ni izgubila, Maribor pa še naprej ostaja v globoki krizi. Točkovna razlika med obema moštvoma je zgolj dve točki. Mariborčani so 6., medtem ko so Lendavčani še vedno predzadnji.
0'
  Za srečanje vlada izjemno zanimanje, o čemer priča tudi veliko število sedme sile.
0'
  Obe ekipi sta ravnokar pritekli na igrišče.
0'
  Dalibor Volaš, sicer posojeni nogometaš Maribora, bo srečanje začel na klopi za rezervne nogometaše.
0'
1'
  Prvi so s sredine igrišča začeli Lendavčani.
2'
  Prva resnejša akcija na tekmi. Tokratni kapetan gostov, Marcos Tavares, je poskušal s podajo pred vrata, a je izsilil zgolj kot.
4'
  Na stadionu so se začeli zbirati organizirani navijači Nafte.
5'
  Prvi poizkus Nafte. Sebok se je znašel v offsidu.
6'
  Zaenkrat so več pri žogi Lendavčani.
7'
  Fliper v kazenskem prostotu domačih, ki so na koncu vendarle izbili žogo.
9'
  Sebok je padel v bližini kazenskega prostora vendar se prostora, vendar se piščalka glavnega sodnika ni oglasila.
10'
  Prvič so se oglasili lendavski navijači.
11'
  Prosti strel za Lendavčane. Oddaljenost je kakšnih 25 metrov.
13'
  Podaje v kazenski prostor, vendar so gostujoči nogometaši izbili žogo.
13'
  Obetaven začetek lendavske akcije, vendar je nato sledila slaba podaja in priložnost je splavala po vodi.
15'
  Globinska podaja v kazenski prostor Maribora, vendar je pravočasno iz svojih vrat stekel Pridigar.
16'
  Miljkovič je prišel do žoge na robu kazenskega prostora in izsilil prvi kot za domače.
19'
  Podaja proti Seboku v kazenski prostor, vendar je bil Pridigar spet hitrejši.
20'
  Na drugi strani pa lepa priložnost za Maribor. Mezga je podal Popoviču, ki je streljal mimo vrat.
22'
  GOOOL! Zadel je Elvedin Džinič!
23'
  Po gneči v kazenskem prostoru je nakoncu srečno žogo v gol spravil Džinič.
23'
  GOOOL! Zadel je Dejan Mezga!
25'
  Po hitrem prvem golu, je sledil še lep strel Mezge, ki je prišel do strela po prodoru v kazenski prostor.
26'
  Lendavski gorgoni so naredili lepo koreografijo.
27'
  Po drugem golu so vstali tudi mariborski navijači ki so do sedaj le nemo spremljali tekmo.
28'
  Menjava: iz igre Dejan Mezga, v igro Armin Bačinovič.
29'
  Ob zamenjavi so Viole namenile aplavz.
32'
  Prosti strel za Nafto je izvajal Vasslijev, ki ni prinesel spremembe rezultata.
33'
  Miljkovič je po predložku v kazenski prostor atraktivno poiskuša s škarjicami.
36'
  GOOOL! Zadel je Rene Mihelič!
38'
  Pri tretjem golu Maribora, so kombinirali Mertelj, Popovič in Mihelič. Slednji je zadel iz roba kazenskega prostora.
40'
  Nov poizkus Mariborčanov tokrat je s strelom poizkusil Tavares.
41'
  Strel iz velike razdelje, streljal je Koplarovics.
42'
  Nov poizkus Mariborčanov tokrat je poizkusil Mertelj.
44'
  Ogromno ljudi je že zapustilo lendavski stadion. Vsaj kakših 200 domačih privržencov je že obupalo nad igro Nafte.
45'
45'
  Menjava: iz igre Siniša Jankovič, v igro Mihael Bukovec.
46'
46'
  Menjava: iz igre Bela Koplarovics, v igro Borut Gerenčer.
46'
  Menjava: iz igre Jozsef Sebök, v igro Dalibor Volaš.
47'
  GOOOL! Zadel je Borut Gerenčer!
48'
  Po hitri akciji je uspešno zaključil Gerenčer.
49'
  Lep strel Volaša, ki je končal mimo gola.
52'
  Po tem ko so navijači Maribora v prvem polčasu bojkotirali, so v drugem polčasu vendarle začeli spodbujati svojo ekipo.
52'
  Boštjan Zemljič je dobil rumeni karton.
53'
  Zaradi prerivanja v kazenskem prostoru je Zemljič dobil rumeni karton.
56'
  Na robu kazenskega prostora je Mihelič izvedel prosti strel podal je na drugo vratnico proti Taveresu, ki pa ni uspel resneje zspretiti proti vratom nasprotnika.
56'
  Nevaren strel Gerenčerja z glavo, Pridigar se je zelo izkazal.
57'
  Dragan Jelič je dobil rumeni karton.
58'
  Zaradi udarca s komolcem si je rumeni karton prislužil Jelič.
59'
  Še ena izjemna akcija domačih, nevarno je zapretil Čeh, ki pa je meril previsoko.
59'
  Mihael Bukovec je dobil rumeni karton.
62'
  Po levi strani je potegnil Tavares podal je proti Jeliču, slednji je podaljšal do Miheliča, ki pa ni uspel ustreliti proti vratom.
64'
  Prekršek nad Volašem povsem na robu kazenskega prostora.
64'
  Miral Samardžič je dobil rumeni karton.
65'
  Zaradi tega prekrška je Samardžič dobil rumeni karton.
66'
  Odlično je ustrelil Vassilijev, s pravo parado pa se je izkazal Pridigar.
67'
  Dolga podaja Mariborčanov v vlogi branilca pa se je izkazal Murko, ki je z glavo žogo odbil.
68'
  V kazenskem prostoru je padel Vasiljev. Enajstmetrovka za Nafto.
68'
  Dejan Školnik je dobil rumeni karton.
68'
  Armin Bačinovič je dobil rumeni karton.
69'
Gol (11m)
  GOOOL! Dalibor Volaš je zadel enajstmetrovko!
71'
  Volaš je bil z močnim iz enajstmetrovke znižal na 2:3.
72'
  Mertelj je po podaji iz kota ustrelil naravnost v naročje Murka.
74'
  Ponovni poizkus Maribora. Mihelič je podal proti Tavaresu, ta pa je bil neuspešen.
75'
  Še ena nevarnost za mariborska vrata. Močno je ustrelil Buzeti, vendar je strel zletel mimo vrat.
75'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Vito Plut.
77'
  Tavares je podal do Pluta ta pa je bil v offsidu.
80'
  Buzeti je podal do Vassiljeva, ta pa je s slabim strelom zapravil priložnost.
82'
  Čeh je podal do Vassiljeva, slednji je podaljšal do Volaša, ta pa se je znašel v offsidu.
86'
  Izjemna priložnost Maribora. Neuspela offside zanka domačih, pred vratarjem Murkom sta se sama znašla dva gostujoča nogometaša, vendar je Tavares nastreljal vratarja Murka.
87'
  Vassilijev je izvajal prosti strel vendar neuspešno.
88'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
89'
  Mertelj je želel izsiliti prekršek, vendar ni uspel prelisičiti glavnega sodnika.
89'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro David Bunderla.
90'
  Caban je podal do Vassiljeva, ki je izgubil žogo, v mariborskem protinapadu pa je Bunderla izsilil prosti strel.
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+1'
  GOOOL! Zadel je Vito Plut!
90+2'
  Protinapad Maribora, ki ga je dokončal rezervist Plut.
90+3'
90+3'
  V dvanajstem krogu Prve lige si, so Mariborčani zabeležili novo zmago, Lendavčani pa so kljub dobri igri v drugem delu ostali praznih rok.
90+3'
  Z zmago so Štajerci za nekaj trenutkov skočili na 4. mesto, Nafta še naprej ostaja na predzadnjem mestu.