12. krog |  Velenje, mestni štadion ob jezeru |  03.10.2009 ob 18.00

Rudar

0 : 3

Olimpija

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Spasojević Rado (2. pomoč) , Frank Pavel (4. sodnik)
6 Rumeni kartoni 2

0'
  Lepo pozdravljeni iz Velenja, kjer nas do derbija 12. kroga 1. SL med Rudarjem in Olimpijo loči še 17 minut. Velenjski štadion se že lepo polni, v Velenje pa so prispeli tudi že navijači iz Ljubljane Green Dragonsi. Obeta se nam pravi spektakel.
0'
  V ekipi Rudarja danes zaradi poškodbemanjka Nik Omladič, Rusmin Dedič je med tednom zbolel, napadalec Mirza Mešić pa je na rezervni klopi, kajti v preteklih dneh so ga mučile prebavne motnje.
0'
  To bo že 37. prvenstveni obračun med Rudarjem in Olimpijo.
0'
3'
  Štadion v Velenju je povsem poln, pogoji za igro pa so več kot odlični.
5'
Avtogol
  GOOOL! Almir Sulejmanovič je zatresel lastno mrežo!
6'
  Gostje so povedli, potem ko je Škerjanc lepo potegnil po desni strani v kazenskem prostoru pa podal do Cimerotiča, ki je zgrešil žogo, a jo je po nesrečnem izbijanju v lastno mrežo pospravil Sulejmanovič.
9'
  Po vodstvu Olimpije so igralci Rudarja zaigrali bolj napadalno, vendar je zaenkrat gostujoča obramba na mestu.
15'
  Po podaji Škerjanca z desne strani si je Roj lepo nastavil žogo ter udaril na gol Rudarja, a je vratar Savić z nogo strel obranil in žogo poslal v prvi kot za goste.
16'
  Igra je v zadnjih trenutkih za gledalce dolgočasna, kajti igra poteka predvsem med obema kazenskima prostoroma brez resnejših priložnosti na obeh straneh.
18'
  Na domači strani je prvi udarec iz kota izvajal Krept, ki pa je poslal slab predložek pred gol.
22'
  Olimpija je v prvih 20. minutah prikazala zelo disciplinirano igro v obrambi, ki uspešno brani minimalno prednost, igralcem Rudarja pa nikakor ne uspe razviti prave igre.
22'
  Andrej Dugolin je dobil rumeni karton.
24'
  Napadalec Rudarja Tim Lo Duca je poizkusil s strelom iz 25. metrov, Oblak ni imel večjih težav.
26'
  Domači prevzemajo pobudo na igrišču, vendar ne uspe sestaviti resnejšega napada.
30'
  Dolgočasna predstava ekip se nadaljuje..
33'
  V napadu domače ekipe se močno pozna odsotnost Nika Omladiča, ki vedno poživi igro, Mirza Mešić pa se vendarle ogreva ob robu igrišča in bo v nadaljevanju zagotovo zaigral.
34'
  Po daljšem času zopet priložnost, ki se je ponudila Rudarju. Trifkovič je prodrl po levi strani, podal pred gol, tam pa je bil prekratek Lon Duca.
36'
  Po drugem udarcu s kota je za goste kar s peto poizkusil Ibraimi, Savić je bil na mestu.
38'
  Na 18. metrih se je nenadoma za strel odločil Tolimir in meril v sam zgornji desni kot gostujočega gola, Oblak je izvrstno obranil in žogo odbil v kot.
41'
  Olimpija je izvedla hitri napad, po podaji Roja z leve strani pa je Škerjanc za meter ali dva meril mimo leve vratnice.
42'
  David Tomažič Šeruga je dobil rumeni karton.
44'
  Tretji kot za Olimpijo je na desni strani izvajal Ibraimi, v zmedi pred golom pa se je izvrstna priložnost ponudila Bonifaciu, a je kapetan Rudarja Sulejmanovič strel blokiral.
45'
  Četrti sodnik je prvi poljčas podaljšal za eno minuto.
45'
45'
  Menjava: iz igre Tim Lo Duca, v igro Mirza Mešič.
45'
  Menjava: iz igre Miha Golob, v igro Denis Grbič.
46'
  V drugi polovici srečanja je Rudar imel vendarle nekaj več od igre, gostje pa so imeli resnejše priložnosti.
46'
46'
  Po 1. polčasu je rezultat med Rudarjem in Olimpijo 0:1.
46'
  V začetku drugega polčasa je domači trener Marijan Pušnik v igro poslal Grbiča in Mešića, ki sta zamenjala Lo Duco in Goloba.
49'
  Sebastjan Cimerotič je po samostojnem prodoru in ko se je sam iz oči v oči znašel s Savićem, slednji pa je obranil skoraj ne mogoče in žogo za las pb desni vratnici poslal kot. Cimerotič je tako zapravil fenomenalno priložnost za povišanje prednosti.
52'
  Oblak je uspešno zaustavil udarec Tolimirja z glavo.
53'
  Z 20. metrov je udaril Trifkovič njegov srel pa je zadel gostujočega igralca.
55'
  S prostega strela je poizkusil Grbič, njegova žoga pa je zadela živi zid.
56'
  Igralci Rudarja so v teh trenutkih zopet nekoli bolj nevarnejši, vendar realizacija v zaključkih zopet ne steče.
59'
  Rudarju se je ponudila najlepša priložnost na tekmi, ko je Mešić na levi strani z glavo podal pred gol do Cipota, ki se je sam znašel pred Oblakom, a mu je spodrsnilo in priložnost za izenačenje je splavala po vodi.
59'
  Almir Sulejmanovič je dobil rumeni karton.
59'
  Na strani Olimpije je s prostega strela poizkusil Škerjanec, njegov strel je odletel preko gola.
63'
  Zopet izjemna priložnost za domače, ko je meril Grbič, Oblak pa je z nogami preprečil zadetek.
64'
  Menjava: iz igre David Tomažič Šeruga, v igro Alem Mujakovič.
65'
  Domači trener je opravil še zadnjo menjavo, ko je v igro vstopil Mujaković, zapustil pa jo je Tomažič Šeruga.
69'
  Davor Škerjanc je dobil rumeni karton.
69'
  Tekma je bila za minuto prekinjena, potem ko sta na levi strani igrišča trčila Jeseničnik in Škerjanc. Slednji je po nevarnem štartu prejel rumeni karton.
72'
  Gostitelji so še naprej nevarnejši, a ostaja pri rezultatu 0:1.
73'
  Fabijan Cipot je dobil rumeni karton.
73'
  Boban Savič je dobil rumeni karton.
73'
  Ibraimi je izvajal peti kot za Olimpijo, njegovi soigralci pa so preveč oklevali in izgubili žogo.
74'
  Mešićev strel z 18. metrov je blokirala obramba Olimpije.
76'
  Z desne strani in ob robu kazenskega prostora, je prosti strel izvajal Mujaković njegov strel pa so gostje rešili z izbijanjem v kot.
77'
  Jeseničnik je udaril z razdalje, vendar meril mimo leve vratnice.
79'
  GOOOL! Zadel je David Kašnik!
80'
  Po premoči domačih, so slednji prejeli še drugi zadetek, ko je za Olimpijo po podaji s kota Ibaimija zadel Kašnik.
81'
  Čeprav je do konca srečanja še slabih deset minut, so domači gledalci že pričeli zapuščati štadion.
82'
  Šesti kot za Rudar je na desni strani izvajal Trifkovič, predložek je bil premalo natančen.
83'
  GOOOL! Zadel je Sebastjan Cimirotič!
83'
  Cimerotič je po prodoru po levi strani in lepim strelom v daljši kot gola Savića potrdil zmago Olimpije.
84'
  Že sedmi kot za Rudar (Olimpija jih ima 6), po le tem je Trifkovič bil premalo natančen.
86'
  Menjava: iz igre Sebastjan Cimirotič, v igro Senad Tiganj.
86'
  Trener Olimpije Robert Pevnik je opravil prvo menjavo na tekmi, ko je Cimerotiča zamenjal Tiganj. Cimerotič je iz strani domačih gledalcem prejel bučen amplavz. Priljubljeni Cime se jim je tudi zahvalil.
87'
  Menjava: iz igre Davor Škerjanc, v igro Boban Jovič.
88'
  Domači poizkušajo doseči častni gol, ko imajo lepe priložnosti, a jim tudi le tega gostujoča obramba ne dovoli.
89'
  Damjan Trifkovič je dobil rumeni karton.
90'
  Do konca srečanja nas ločita še dve minuti sodniškega dodatka.
90+2'
  De Moraes Renato je dobil rumeni karton.
90+2'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Miha Šporar.
90+2'
90+2'
  V Velenju je konec tekme med Rudarljem in Olimpijo. Slednja je slavila s 3:0 in zabeležila sedmo prvenstveno zmago. S tem je zabeležila tudi že 20. točko in se Rudarju, ki ostaja pri 25. točkah, približala na minus pet.
90+2'
  Gostujoči trener Robert Pevnik tako nadaljuje z odličnim nizom in izkupičkom, domačemu trenerju Marijanu Pušniku pa bo reprezentančni premor prišel še kako prav, kajti njegova ekipa je doživela tretji poraz (prvega na domačem igrišču).