12. krog |  Ljubljana, ZSD Ljubljana |  03.10.2009 ob 15.00

Interblock

0 : 1

Sodniki: Vehar Jože (glavni sodnik), Rešek Edo (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav s stadiona v Spodnji Šiški, kjer se bosta v 12. krogu pomerila Interblock in Luka Koper. V Ljubljani je krasen jesenski dan z veliko sonca, rahlim vetrom in temperaturo okrog 20 stopinj celzija. Obe začetni enajsterici se že ogrevata.
0'
  Koprčani so z osmimi zmagami in tremi remiji na prvem mestu, Interblock pa za njimi na četrtem mestu zaostaja 13 točk. V minulih dveh krogih je Koper dvakrat zmagal, Interblock pa dvakrat izgubil.
0'
  Domači bodo tudi danes nastopili brez poškodovanih Rakoviča, Jukana, Mišure, Grabusa, Delamee, Beriča in Jelečeviča, medtem ko Tabott manjka zaradi reprezentančnih obveznosti. Koprski strateg Okčič b pogrešal le poškodovanega Hasiča in suspendiranega Polovaneca.
0'
  Ko sta se današnja nasprotnika udarila nazadnje, je na Bonifiki Koper premagal Interblock z 2 : 1. Sicer pa sta skupaj odigrala 13 ligaških tekem. Interblock je zmagal samo enkrat, Koper pa sedemkrat. Interblock v Ljubljani še nikoli ni premagal Kopra (trije remiji in trije porazi)!
0'
  Nogometaši in sodniki prihajajo na zelenico, ki je videti zelo dobro pripravljena. Pozdravljajo jih maloštevlni gledalci. Gostitelji bodo igrali v pretežno rdečih dresih, gostje pa v skoraj povsem beli športni opremi.
0'
3'
  Prva priložnost na tekmije pripadla Kopru. Po drugem kotu se je žoga odbijala po kazenskem prostoru, nazadnje pa je streljal Handanagič in za malenkost zgrešil.
6'
  Začetek tekme je prinesel živahen tempo, igra pa se le med obema kazenskima prostoroma. Oboji za zdaj zelo tesno pokrivajo tekmece.
8'
  Theophile Ntame je dobil rumeni karton.
9'
  Ntame je s hrbta grobo podrl Brulca, in sicer na sredini igrišča. Pri tem se je poškodoval in je trenutno izven igrišča.
9'
  Ntame je že na zelenici.
13'
  Horvat je streljal z volejem z roba kazenskega prostora, koprska obramba je izbila v kot.
15'
  Radujko močno z volejem s 30-ih metrov. Rozman na pravem mestu.
19'
  Pavlin je sprožil s prostega strela z več kot 30-ih metrov precej z desne strani. Rozman je z manjšimi težavicami žogo ujel.
21'
  Nov prosti strel za Koper. razdalja 28 metrov nekoliko z desne. Spet je streljalPavlin, Rozman pa je spet (imel je še več težav) ubranil.
25'
  Po podaji Brulca z desne strani je Kokot v kazenskem prostoru igral z roko (ni bila v naravnem položaju). Sodnik ni dosodil ničesar.
30'
  Lepa kombinacija Koprčanov. Po visoki podaji Kovačeviča z desne strani je z glavo streljal Pavlin, a je žogo slabo zadel in Rozman ni imel težkega dela.
32'
  Po podaji Pavlina je s 25-ih metrov poskusil Guberac. Žoga mu je ušla precej čez nart in strel je bil povsem ponesrečen.
33'
  Milenkovič je udaril s prostega strela s 35-ih metrov. Žoga je švignila pol metra čez prečko koprskega gola.
36'
  Guberac je zadel vratnico. Krasna akcija Kopra. Kovačevič po desni do Strune, ki je zavrnil v sredino do Brulca. Ta je streljal, a žogo skoraj povsem zgrešil. Prikotalila se je do Guberaca, ki je stresel Rozmanovo vratnico.
36'
  Alen Jogan je dobil rumeni karton.
40'
  Spet je poškodovan Ntame, ki je odšepal z igrišča, a se je spet hitro vrnil.
43'
  Nebojša Kovačevič je dobil rumeni karton.
45'
  Pavlin je znova poskusil s prostega strela, razdalja je bila 35 metrov, a je bil Rozman znova dobro postavljen.
45'
  Blaž Božič je dobil rumeni karton.
45'
45'
  Prvi polčas je bil zanimiv, s trenutnim rezultatom pa so lahko precej bolj zadovoljni v domačem taboru. Igra je bila zanimiva, hitra, videli pa smo tudi precej priložnosti. Koprčani so bili boljši nasprotnik, izpeljali so številne lepe akcije, zadeli vratnico... Najboljši igralec je brez debate Miran Pavlin.
45'
45'
  Menjava: iz igre Dejan Zadnikar, v igro Gustavo Andres Paez.
48'
  Milenkovič je zdel vratnico. Nekoliko z leve je sprejel žogo v kazenskem prostoru, se obrnil proti golu in močno sprožil z levico. Nenezič je žogo spremljal le s pogledom.
51'
  Na začetku drugega polčasa ima Interblock premoč in pritska proti koprskemu golu.
54'
  Koprske akcije so omejene le na protinapade.
57'
  Dobra kombinacija domačih. Po visoki podajiz leve strani je do strela z glavo prišel Paez, a je žogo zelo slabo zadel in končala je pet metrov mimo vratnice.
61'
  Brulc je prišel do strela z glavo, a je bil pri tem v prepovedanem položaju. Sledili so glasni protesti gostov in njihovih navijačev.
62'
  Amir Karič je dobil rumeni karton.
65'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Radujko!
66'
  Po Karičevi diagonalni podaji s prostega strela s kakšnih 35-ih metrov je žogo z glavo lepo zadel radujko in premagal povsem nemočnega Rozmana.
70'
  Brezič je poskusil s 35-ih metrov. Nenezič je žogo ujel.
74'
  Menjava: iz igre Ivica Guberac, v igro Damir Hadžič.
77'
  Menjava: iz igre Blaž Božič, v igro Luka Majcen.
80'
  Menjava: iz igre Alen Jogan, v igro Benjamin David Gill.
82'
  Podaja Skubica z desne je prišla Horvatu za hrbet, streljal je s peto in zgrešil.
84'
  Menjava: iz igre Ivan Sesar, v igro Mitja Viler.
86'
  Damir Hadžič je dobil rumeni karton.
88'
  Menjava: iz igre Amir Karič, v igro Frane Petričevič.
90'
  Igra je prekinjena. Pred svojim golom je obležal vratar Nenezič.
90'
  Še štiri minute sodnikovega dodatka.
90+1'
  Nenezič se je pobral in igra se nadaljuje.
90+5'
90+5'
  Zaslužena zmaga Kopra, tretja zaporedna. Gostje so bili v prvem polčasu precej boljši tekmec, v drugem pa so dosegli tudi edini gol na tekmi. Interblock je že tretjič zapored izgubil z 0:1. Koper bo tudi po 12. krogu ostal na prvem mestu lestvice. Lep pozdrav iz Ljubljane.