13. krog |  Ptuj, Mestni stadion Ptuj |  18.10.2009 ob 15.00

Labod Drava

1 : 2

Nafta

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Goričan Vojko (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 2

0'
  Lep pozdrav s Ptuja, kjer čakamo na zadnjo tekmo 13. kola med Labod Dravo ter Nafto.
0'
  Pri domačih manjkajo kapetan Ogu, portugalec De Sousa, Zajc, pri gostih pa Madžara Sebok ter Koplarovics, le na klopi so Jankovič, Miljkovič ter Caban.
0'
  Nogometaši prihajajo na igrišče, domačini, kjer bo na klopi debitiral Franc Fridl, bodo nastopili v modrih dresih, gostje v oranžnih.
0'
4'
  Dinamičen začetek obračuna, čakamo na prvo priložnost...
5'
  GOOOL! Zadel je Peter Gerenčer! Dolga podaja v globino. Anđelkovič in vratar Jožič sta krenila v prazno, darilo pa je izkoristil Peter Gerenčer, ki je z lahkoto potisnil žogo v prazno mrežo.
13'
  Sanjski pas Kronavetra v globino do Kureža, ki je sam pred Murkom, a slabo zaključi akcijo.
14'
  Poskus Kronavetra z leve strani s kakšnih 17-tih metrov, mimo leve vratnice.
20'
  Boštjan Zemljič je dobil rumeni karton.
22'
  Domači so aktivnejši, gostje se zaenkrat zanesljivo branijo.
27'
  Še vedno spremljamo boljšo igro domačih, a brez učinka.
32'
  Marko Roškar je dobil rumeni karton.
34'
  Aleš Čeh je dobil rumeni karton.
37'
  Na Ptuju se razmerje moči na igrišču ne spreminja. Domačini kažejo več želje po zadetku, a to je tudi vse, saj redko prihajajo pred Murka.
41'
  Izjemna priložnost za domače. Podaja Kelenca z leve strani v kazenski prostor, vratar Murko je zaplaval v prazno, do strela je prišel Kurež, ki žogo pošlje proti praznemu golu, a na golovi črti zadetek prepreči Ošlaj.
43'
  Na Ptuju je začelo močno deževati, bomo videli komu bo to bolj ustrezalo...
44'
  Po dolgem času strel Nafte. Z 18-tih metrov je poskušal Volaš, mimo gola.
45'
Podaljšek
  Še minuta sodnikovega podaljška.
45'
46'
46'
  Menjava: iz igre Marko Roškar, v igro Marko Balažic.
48'
  Strel Petra Gerenčerja z 16-tih metrov točno v vratarja Joziča.
50'
Rdeči karton
  Nejc Kolman dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča. Branilec gostov je zaustavljal Kureža, ki je padel in glavni sodnik ga je poslal z igrišča.
55'
  Menjava: iz igre Peter Gerenčer, v igro Mihael Bukovec.
57'
  Robert Kurež dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča. V domačem kazenskem prostoru je Kurež zaustavljal Boruta Gerenčerja in glavni sodnik je dosodil najstrožjo kazen, domačemu nogometašu pa pokazal pot v slačilnico.
57'
Gol (11m)
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš! Vratar je krenil v levo, napadalec gostov pa je žogo poslal v desni spodnji kot Jozičevih vrat.
58'
  Rok Kronaveter je dobil rumeni karton.
62'
  Podaja v kazenski prostor poskus Boruta Gerenčerja z glavo, Jozič brani.
62'
  Menjava: iz igre Rok Marinič, v igro Jure Matjašič.
65'
  Nevarna akcija Drave. Precej z leve strani je s kakšnih 12-tih metrov streljal Kelenc, žoga je švignila mimo leve vratnice.
66'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Emil Miljkovič.
70'
  Konstantin Vassiljev dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča. Nogometaš gostov je spotaknil Semlerja kakšnih 22 metrov od gola Nafte in glavni sodnik je takoj pokazal rdeči karton.
71'
  GOOOL! Zadel je Borut Semler! Prosti strel z 22-tih metrov je izvedel Kronaveter. Žoga je končala v prečki, na pravem mestu je bil Semler, ki je okroglo usnje potisnil v prazno mrežo.
75'
  Menjava: iz igre Klemen Medved, v igro Abdulrazak Mohammed Ekpoki.
81'
  Strel Bukovca z 25-tih metrov, brez težav brani Jozič.
82'
  Domači stiskajo obroč okrog gola gostov, zaenkrat se gostje dobro branijo.
86'
  Amel Mujakovič je dobil rumeni karton.
87'
  Domačinom počasi zmanjkuje časa...
89'
  Lepa podaja Kronavetra z desne strani v kazenski prostor do Ekipokija, ki poskuša z glavo in le z las zgreši gol. Žoga je zletela preko prečnika.
90'
Podaljšek
  Še tri minute sodnikovega podaljška.
90+2'
  Menjava: iz igre Borut Gerenčer, v igro Siniša Jankovič.
90+2'
90+2'
  Zaslužena zmaga nogometašev Nafte, ki so kljub igralcu manj na igrišču, uspeli zadržati minimalno prednost do konca tekme.