14. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  24.10.2009 ob 18.00

1 : 2

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kopač Borut (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Bukovec Miran (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Lepo pozdravljeni iz stadiona Ljduski vrt, kjer nas čaka tretja tekma 14. kroga 1. Slovenske nogometne lige med MARIBOROM in DOMŽALAMI.
0'
  Tribune Ljudskega vrta se počasi polnijo, a kaže, da bodo sedeži nekoliko manj zasedeni.
0'
  Še pred piskom glavnega sodnika Juga so se v taboru vijoličastih s šopkom rož zahvalili vratarju Marku Pridigarju za njegov 100. nastop za člansko ekipo NK Maribor. Čestital je Zahovič.
0'
1'
  Zadržan začetek tekme na obeh straneh.
4'
  Domači trener Darko Milanič je postavil formacijo 4-4-2, Vlado Badžim je 'postavil' 4-2-3-1
7'
  Zaenkrat še nobene nevarne akcije,le igra med obema goloma, domači stojijo nekoliko bolj napadalno.
11'
  Prvi kot za Maribor. Po levi je lepo prodrl Aljančič. Oglasil se je tudi navijaška skupina viole.
12'
  Tudi Domžale do prvega kota, Mariborčani uspešni v obrambi.
13'
  Prvo nezadovoljstvo domačih gledalcev, vijoličasti nadaljujejo z nekoliko 'nezbrano' igro.
16'
  Nezbranost Maribora v kazenskem prostoru, Jelič predolgo okleval s podajo, Mihelič je zastonj čakal na robu kazenskega prostora.
17'
  Teinovič pri Domžalah si je zaradi grobega prekrška nad Miheličem prislužil rumeni karton.
20'
  Še naprej obe moštvi brez prave akcije.
21'
  GOOOL! Zadel je Jani Šturm!
24'
  Nezadovoljni gledalci, Mariborčani ne morejo sestaviti uporabne akcije.
27'
  Mariborčani le s težavo prihajajo preko sredine, Domžalčani dobro pokrivajo vse poti.
30'
  Samardžič rumeni karton zaradi prekrška nad gostujočim vratarjem, po sicer zelo dobro izvedenem prostem strelu Miheliča.
30'
  Miral Samardžič je dobil rumeni karton.
34'
  Prepovedan položaj Šturma, sicer edinega v konici Domžal.
36'
  Drugi kot za Maribor, na koncu je Dodlek z roba 16m prostora meril nekoliko previsoko.
38'
  Mariborčani spet iz kota. Tokrat so Domžalčani bolje reagirali.
41'
  Kot za Maribor, najprej je z golove črte izbil Hanžič, nato je do priložnosti prišel Tavares in zadel levo vratnico, žoga se je dobila v golavt.
42'
  veliko bolj agresivna igra Maribora ob koncu prvega polčasa. Prebudili so se tudi gledalci.
44'
  Poskus Mertlja (Maribor) z 20 m, a je meril preko gola.
45'
  Minuta podaljška
45+1'
45+1'
  Domžalčani na odmor odhajajo z zadetkom prednosti.
45+1'
  Menjava: iz igre Darko Topič, v igro Alen Vučkič.
45'
45'
  Wilson Xavier Junior je dobil rumeni karton.
46'
  Marko Drevenšek je dobil rumeni karton.
47'
  Mariborčani so poizkusili iz prostega strela prek Miheliča.
49'
  Slalom Juniorja med Mariboirčani in nato strel, ki ga je zaustavil vratar Pridigar.
51'
  Mihelič s prekrškom nad Juniorjem ustavil domžalski protinapad.
52'
  Mihelič zapretil z roba KP, a meril previsoko.
54'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Vito Plut.
56'
  Mariborčani veliko poizkušajo po levi, a zaenkrat neuspešno.
57'
  Elvedin Džinič je dobil rumeni karton.
60'
  Menjava: iz igre Dejan Školnik, v igro David Bunderla.
62'
  Aljančič je lepo podal z leve, a je Vidmar žogo izbil, odbito žogo je Tavares poslal visoko prko gola.
63'
  GOOOL! Zadel je Wilson Xavier Junior! Prvi poskus je Pridigar odbil a slabo, Brazilec je ponujeno izkoristil.
67'
  Ponovno napaka ožje MB obrambe, tokrat so se domači izvlekli.
69'
  Mariborčani še naprej brez rešitve proti zelo dobro postavljenim Dom.
69'
  Tavares iz 10 metrov zgrešil nemogoče.
72'
  Domžalčani se počasi selijo na svojo polovico, igro so popolnoma umirili, še bolj nevarni postajajo iz protinapadov.
73'
  Aljančičev vole udarec poletel mimo vrat vratarja Vidmarja.
75'
  Menjava: iz igre Dalibor Stojanovič, v igro Džengis Čavuševič.
75'
  Prvič zapretil tudi Bunderla, iz ostrega desnega kota je z lobom poikušal prelisičiti VIdmarja, ta je žogo odbil v kot.
78'
  Domžalčani brez težav nadzirajo potek srečanja.
79'
  Tavares ponovno iz 100% priložnosti neuspešen.
80'
  Ponovno zmeda v KP Dom, kar 3 streli domačih, na koncu pa žoga za vratarja Vidmarja.
83'
  Po prostem strelu Džinič zadel levo vratnico, a spet brez zadetka.
84'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
85'
  Menjava: iz igre Jani Šturm, v igro Janez Perme.
86'
  Menjava: iz igre Janez Aljančič, v igro Aleš Mejač.
88'
  Mariborčani so vse sile stavili v napad, razpoloženi Jelič je slabo prodrl.
90'
Podaljšek
  3 minute
90+2'
  Mariborčani so bili v napadu premalo zbrani, imeli sicer več strelov, 3 lepe priložnosti je zapravil že Tavares. Domžale zato zasluženo domov odhajajo s 3 točkami.