14. krog |  Nova Gorica, ćportni park |  24.10.2009 ob 18.00

HIT Gorica

1 : 1

CM Celje

Sodniki: Vinčič Slavko (glavni sodnik), Ploj Boris (1. pomoč), Mauko Igor (2. pomoč) , Gostenčnik Gregor (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Nove Gorice, kjer čakamo na začetek tekme med Hitom Gorico in CM Celjem.
0'
  V Športnem parku tudi tokrat idealne razmere za igro, ponovno sicer skromnejši obisk, vendar pa lahko, glede na tradicijo pričakujemo zanimivo nogometno predstavo.
0'
  Ekipi bosta odigrali že 59. prvenstveno tekmo. V prvoligaški konkurenci nastopata neprekinjeno od prvega samostojnega prvenstva.
0'
  Ekipi sta že na sredini igrišča; domači bodo odigrli prvo tekmo po poškodbi Etiena Velikonje. Manjkajo tudi Komel, Gorinšek, Mlakar in Pirih.
0'
  S sredine igrišča bodo prvi krenili domači.
0'
2'
  Poleti so v Areni Petrol z 2:0 zmgali Celjani.
7'
  Na tribuni Športnega parka sta tudi obe navijaški skupini; peščica Goriških vrtnic in okrog 20 Celjskih grofov.
10'
  Po obetavnem protinapdu je Osterc zadel levo stativo celjskih vrat.
13'
  Po prvih ocenah je na tekmi le okrog 35o gledalcev. Zaenkrat spremljajo nezanimivo nogometno predstavo.
15'
  Prvi poskus Celjanov; Biščan je sprožil z razdalje in žogo poslal mimo domačih vrat.
18'
  Po prvem kotu gostov so domači žogo uspešno izbili.
19'
  Osterc je bil ponovno v obetavni priložnosti, a je zadel zunajni del cejskih vrat.
23'
  GOOOL! Zadel je Goran Galešič!
24'
  Goran Galešič je prodrl v kazenski prostor in s strelom po tleh matiral Mujčinovića.
32'
  Enes Demirovič je dobil rumeni karton.
36'
  Biščan je po levi strani prodrl v kazenski prostor in strelal mimo leve stative dmačih vrat.
37'
  Po podaji Škarabota je z glavo streljal Osterc, Mujčinović pa je s slikovito parado strel zaustavil.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
45+1'
  Novogoričani so bili v 1. polčasu boljši nasprotnik in zasluženo vodijo z 1:0.
45'
46'
  Ekipi sta drugi polčas začeli z nespremenjenima enajstericama.
48'
  Štraus je izpeljal obetaven prodor po levi strani in z diagonalnim strelom priigral kot.
57'
  Novogoričani pritiskajo proti celjskim vratom; z desne srani kazenskega prostora je sprožil Cvijanović, Mujčinović je žogo odbil.
61'
  Menjava: iz igre Rajko Rep, v igro Uroš Korun.
62'
  Galešič je nenadoma sprožil z okrog 20 metrov in zadel prečnik celjskih vrat.
67'
  Osterc je močno streljal z okrog 25 metrov, Mujčinović je žogo odbil, poskusil je še Cvijanovič in s strani streljal preko vrat.
69'
  Izjemna priložnost Galešiča, ki je sam stekel proti Mujčinoviću, ta pa je izven kazenskega prostora njegov strel zaustavil s telesom.
69'
  Menjava: iz igre Rok Štraus, v igro Denis Popovič.
73'
  Menjava: iz igre Saša Bakarič, v igro Iztok Močivnik.
74'
  Domen Fratina je dobil rumeni karton. Nepravilno je zaustavil Gobca.
78'
  Celjski trener Đuričić je opravil že vse tri menjave, Mladenović še vednoigra z začetno enajsterico.
83'
  Menjava: iz igre Domen Fratina, v igro Miha Gregorič.
84'
  Fratina je moral z igrišča zaradi poškodbe, saj je dobil udrec v obraz in je krvavel.
87'
  Cvijanovič je podal Demiroviću, ki je takoj streljal in žogo poslal čez gol.
89'
  Biščan je močno sprožil z razdlje in žogo poslal meter preko dmačih vrat.
90'
  Tri minute sodniškega dodatka.
90+2'
  GOOOL! Zadel je Sebastjan Gobec!
90+3'
  Gobec je zadel s prostega strela z roba kazenskega prostora.
90+3'
90+3'
  Celjani so izenačili v zadnjih sekundah tekme in Novogoričani so tako še naprej brez zmage. Vse od 3. kroga.