15. krog |  Ljubljana, ZSD Ljubljana |  28.10.2009 ob 14.30

Interblock

1 : 1

Nafta

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Vozlič Vinko (1. pomoč), Majcen Karel (2. pomoč) , Vehar Jože (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Pozdravljeni v 15. krogu slovenskega nogometnega prvenstva PrvaLiga. Tokrat boste lahko na našem spletnem portalu v živo spremljali dogajanje na tekmi med Interblockom in Nafto.
0'
  Nasprotnika sta se letos v državnem prvenstvu že pomerila, in sicer v 6. krogu, ko so Ljubljančani v Lendavi slavili zmago 1:0. Takrat je v polno zadel Milenković, ki pa tokrat zaradi kadrovskih sprememb v moštvu Interblocka ne bo zaigral.
0'
  Trener Interblocka Borivoje Lučič bo tekmo začel z isto postavo kot na sobotni tekmi proti Labodu Dravi.
0'
  Drava bo nastopila brez poškodovanega Matjašca, manjkal pa bo tudi Koplarovics.
0'
  Pa še nekaj statistike.
0'
  Na trinajstih tekmah so šestkrat zmagali nogometaši Interblocka, štirikrat nogometaši Nafte, trikrat pa je bil izid neporavnan.
0'
  Razmerje v golih je 23:19 v prid Ljubljančanov.
0'
  Na stadionu ŽŠD so nogometaši Nafte zmagali le enkrat, in sicer leta 2006, z rezultatom 4:1. Ljubljanski klub se je takrat imenoval še Factor.
0'
  Kot zanimivost; Interblock je prav proti Nafti dosegel najvišjo zmago v prvi ligi državnega prvenstva. To se je zgodilo v lanski sezoni, ko so Ljubljančani v 25. krogu slavili zmago 5:0.
0'
  Oba kluba sta v prejšnjem krogu vknjižila zmagi. Interblock je premagal Labod Dravo (2:1), Nafta pa Olimpijo (1:0).
0'
  Današnja nasprotnika sta na lestvici povsem skupaj. V 14. krogih sta nasprotnika zbrala 17 točk, zaradi boljše gol razlike pa je Interblock sedmi, Nafta pa je osma.
0'
  Nogometaši so že stopili na igrišče.
0'
  Začetek tekme!
0'
  Prvi napad za Nafto.
1'
2'
  Na levi strani igrišča sta kombinirala Bukovec in Vassiljev. Nogometaši Interblocka so preprečili akcijo.
2'
  Na drugi strani je Ošlaj visoko dvignil nogo in v obraz domnevno udaril Majcna, ki je obležal na tleh.
3'
  Majcen že nadaljuje z igranjem.
3'
  No, zdaj je z igrišča stekel Iličić. Prijel se je za gleženj.
4'
  Igra se med tem nadaljuje na sredini igrišča.
5'
  Priložnost za Miljkovića, ki se je znašel med tremi branilci Interblocka in zato ni mogel dobro meriti na gol.
6'
  Bukovec je podal v prazno in žoga je končala na nogi Cankarja.
7'
  Kombinirala sta Tabot in Fink. V kazenskem prostoru Nafte sta si izmenjala dve podaji in izigrala obrambo, nato pa je Tabot meril visoko prek gola.
8'
  Rozman je poizkušal z dolgo podajo proti Majcnu, Ošlaj pa je bil višji v skoku.
10'
  Vassiljev se je pripravil na prosti strel s kakšni 25 metrov, a je nastreljal živi zid Interblocka, sestavljen iz štirih igralcev. Ljubljančani so tako potegnili v protinapad, ki pa ni uspel.
10'
  Menjava: iz igre Josip Iličič, v igro Blaž Božič.
11'
  Iličićeva poškodba je očitno resnejše narave.
12'
  Horvat je na strani Interblocka poizkušal z neposrednim strelom na gol, potem ko so Lendavčani igrali z roko. Izid nespremenjen.
12'
  Vassiljev se je znašel v kazenskem prostoru, ustrelil, žogi pa je pot v mrežo preprečil Cankar.
14'
  Dobro kombinacija Tabota in Finka, a je bila žoga prehitra za reprezentanta U-19. Žoga je končala v avtu.
16'
  Vassiljev je povsem zgrešil žogo. Hotel je podati Miljkoviću, a jo je poslal v avt.
18'
  Kolmanova dolga, visoka žoga s sredine igrišča proti Volašu je končala v naročju Rozmana.
19'
  Jogan je poslal močno podajo v kazenski prostor, Majcen je streljal na volej in Murko se je moral pošteno potruditi, da je mrežo ohranil nedotaknjeno.
20'
  Tabot je s sredine igrišča potegnil proti vratom Murka. Na kakšnih 30 metrih pa ga je podrl Caban. Prosti strel za Interblock.
21'
  Rapnik je z močnim strelom nastreljal živi zid Nafte. Eden od nogomtašev Lendave leži na tleh.
21'
  To je bil Bukovec, ki že nadaljuje z igranjem.
23'
  Kakšna kombinacija Interblocka! Tabot je ukradel žogo na sredini igrišča, jo poslal Finku na krilo, ta pa mu jo je vrnil. Tabot je nato podal do Horvata, ki je močno streljal, Murko mu je ubranil strel, povsem z roba pa je še enkrat poizkusil Tabot, a je zadel napačno stran mreže.
25'
  Tabot je v zadnjih izdihljajih izbil žogo v kot. Drugače bi do nje prišel eden od igralcev Nafte in jo zagotovo pospravil v mrežo.
26'
  Dobro izveden kot Nafte, dober strel z glavo, a še boljša obramba Rozmana.
27'
  Jogan je povsem iz kota poslal uporaben predložek do Finka, ki pa je z glavo streljal premalo odločno.
29'
  Čeh je poslal dolgo žogo do Buzetija, ki pa je ni ujel. Po avtu Interblocka se je Buzeti spet prikopal do žoge in izsilil prekršek, potem pa izjemno podal v kazenski prostor, kjer je z glavo premalo natančno streljal eden od nogometašev Nafte. Ni dosti manjkalo, pa bi gostje povedli.
32'
  Ošlaj je prestregel žogo, ki se je v visokem loku odbila do Volaša, ta se je dobro zagradil, z varanjem iz igre vrgel dva branilca Interblocka, potem pa izjemno slabo zaključil. Žoga visoko prek gola, čeprav bi morala končati v mreži.
32'
  Še en poizkus Volaša z roba kazenskega prostora, a spet nenatančno.
34'
  Miljković je lepo sprejel globinsko podajo proti sredini kazenskega prostora, a je pred njim posredoval Rozman.
35'
  Še naprej pobuda Lendavčanov. Volaš je v kazenskem prostoru prepustil žogo Miljkoviću, ki pa se je ob stiku z njo skoraj spotaknil. Imel je lepo priložnost za strel.
36'
  Kot je za Interblock priboril Jogan, vendar nič iz tega napada.
37'
  Caban je preko celega igrišča poslal žogo proti nizkemu Miljkoviću. Ta je izsilil kot, vendar tako kot na drugi strani izveden brez uspeha.
38'
  Volaš je podal proti B. Gerenčerju v kazenski prostor, a Rozman ni imel težav.
40'
  Čeh se je prerekal s sodnikom, ker po njegovem ni napravil prekrška nad Tabotom. Ni si prislužil rumenega opozorila.
42'
  Horvat je poizkusil s predloškom na levi strani igrišča, Murko je njegovo žogo ujel.
44'
  Z desne strani kazenskega prostora je poizkusil Miljković, a je žoga zletela mimo leve vratnice Rozmana.
44'
  Majcen se je zapletel v kazenskem prostoru. Navijači vzdihujejo, da bi moral prej streljati na gol.
45+1'
  Dobra kombinacija Interblockovih nogometašev. Cankar je podal dolgo diagonalno podajo proti Majcnu, ta je z glavo podal do Paeza, ki je šel odločno na žogo, tako kot Murko in ga zbil. Paeza bodo odnesli z nosili.
45+2'
45+2'
  Še nekaj tekanja po igrišču.
45+2'
  Konec prvega polčasa.
45'
45'
  Začetek drugega polčasa.
45'
  Menjava: iz igre Borut Gerenčer, v igro Amel Mujakovič.
46'
  Na robu kazenskega prostora sta kombinirala Volaš in Miljković, a nič od te akcije.
47'
  Podaja Paeza do Horvata je bila predolga. Posredoval je Murko.
48'
  dolga žoga Rozmana proti Paezu, ki je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je nogo podstavil Ošlaj.
48'
Rdeči karton
  Benjamin David Gill dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
49'
  Matjaž Rozman je dobil rumeni karton.
50'
  V napadu je prodiral Volaš. Z Gillom sta se borila za žogo bok ob boku, nato pa je Volaš padel in sodink je pokazal rdeči karton. Zaradi ugovarjanja ga je prejel še Rozman. Nato je Buzeti s kakšnih 17 metrov slabo meril proti vratom.
51'
  Menjava: iz igre Gustavo Andres Paez, v igro Matic Žitko.
53'
  Caban je povsem zgrešil žogo po prodoru Majcna in si prislužil rumeni karton.
53'
  Stjepan Caban je dobil rumeni karton.
54'
  Horvat je izvedel prosti strel z leve strani, dobre predložek tega igralca, a kaj ko nikogar ni bilo na mestu.
56'
  Lepa, šolska kombinacija nogometašev Interblocka, ki so izvedli kakšnih šest poodaj, na koncu je bil pri žogi Horvat, ki je žongliral v kazenskem prostoru in kmalu ostal brez žoge.
57'
  GOOOL! Zadel je Matej Rapnik!
59'
  Horvat je izvedel prosti strel z leve strani. Podal je v kazenski prstor, kjer je nogo podstavil Rapnik in žoga je počasi zletela v levi del Murkovega gola. To je Rapnikov prvi gol v letošnji sezoni.
60'
  Kapetan Interblocka Rapnik je zdaj slabo posredoval. Žogo je hotel razčistiti, a je nastreljal Miljkovića, ki bi se kmalu dokopal do žoge. Imel bi čisto priložnost za gol.
61'
  Menjava: iz igre Mihael Bukovec, v igro Siniša Jankovič.
62'
  Logično posredovanje trenerja Nafte Vučičevića, ki je branilca zamenjal za ofenzivnega vezista, saj ima Nafta igralca več na igrišču.
64'
  Mujaković je prvič poizkusil s strelom, a je žoga poletela visoko preko gola Rozmana.
65'
  Lendavčani imajo pobudo, napadajo, Ljubljančani pa prežijo na protinapade.
67'
  Majcen je izsilil prekršek. Ljubljančani so imeli žogo nekaj časa v nogah, nato pa jo je zapravil Tabot. Na drugi strani je potegnil Buzeti in v zadnjem trenutku poslal predložek v kazenski prostor, Rozman pa je žogo ujel.
67'
  Nejc Kolman je dobil rumeni karton.
68'
  Kolman je grdo startal na enega od nogomtašev Interblocka.
68'
  Janković je podal diagonalno podajo do Buzetija, ki je ni ujel. Gol-avt za Interblock.
69'
  Zdaj je glavni sodnik Goričan odvzel žogo Ljubljančanom, češ da je Majcen previsoko dvignil nogo.
71'
  Ljubljančani so se otresli pritiska Lendavčanov. Cankar je poslal predložek v kazenski prostor, kjer pa ni bilo niti enega soigralca.
72'
  Protinapad Interblocka. Majcen je poslal lepo žogo do Tabota, ki je stekal v prostor, a ni udaril iz prve. Nato se je zapletel inslabo meril na pol prazen gol Nafte.
73'
  Na drugi strani je Vassiljev poizkušal z volejem povsem s strani in zadel desni vratnico Rozmana!
74'
  Amel Mujakovič je dobil rumeni karton.
74'
  Menjava: iz igre Nejc Kolman, v igro Gregor Bunc.
76'
  Zdaj obrnjena slika; lab predložek Cankarja in protinapad Nafte, ki se je konmčal brez uspeha.
77'
  Matic Fink je dobil rumeni karton.
79'
  Fink je z drsečim startom podrl, Miljkovća. Nato je prosti strel izvedel Vassiljev, a je z glavo dobro posredoval Tabot.
79'
  Gregor Bunc je dobil rumeni karton.
80'
  Vassiljev je izvedel še en prosti strel, Fink je povsem sam žogo prestregel, potegnil v protinapad, z drsečim startom pa ga je podrl Bunc. pov
81'
  Volaš je v napadu nepravilno oviral Rapnika.
81'
  Siniša Jankovič je dobil rumeni karton.
82'
  Že četrti na strani Nafte, ki o bo prav gotovo doletela denarna kazen. Janković je imel predolg jezik.
83'
  Janković je poslal neuporaben predložek v kazenski prostor. Žoga v avtu.
84'
  Bunc je poizkusil s strelom iz kazenskega prostora, Rozman pa je odbil v kot.
86'
  Kombinacija Miljkovića in Volaša v kazenskem prostoru. Volaš se je dolgo pripravljal na strel in zamudil priložnost.
86'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
87'
  Janković je podal ostro, nizko žogo v kazenski prostor, kjer je Volaš le podstavil nogo in izenačil na 1:1. Peti gol Volaša.
88'
  Menjava: iz igre Luka Majcen, v igro Dejan Zadnikar.
90'
  Še tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  Zdaj nekaj pobude nogometašev Interblocka, ki imajo žogo v svoji posesti.
90+1'
  Vassiljev je poizkušal s strelom od daleč. Rozman je odbil žogo, ki je letela proti njegovi desni vratnici.
90+2'
  Raztrgana igra na obeh straneh.
90+3'
  Vassiljev je poslal lep predložek na glavo Ošlaja, ki bi lahko povedel svojo ekipo v vodstvo, a je streljal naravnost v Rozmana.
90+3'
90+3'
  Konec tekme!
90+3'
  Interblock torej tudi na drugi tekmi pod vodstvom Borivojeta Lučića ostaja neporažen, Nafta pa je svoj niz neporaženosti podaljšala na tri tekme.
90+3'
  Spoštovani in spoštovane hvala za vašo pozornost in nasvidenje do sobote, ko bo na sporedu 16. krog državnega prvenstva.