17. krog |  Nova Gorica, Športni park |  07.11.2009 ob 17.00

HIT Gorica

3 : 1

Nafta

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Spasojević Rado (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 5

0'
  Spoštovane in spoštovane, pozdravljeni na našem spletnem portalu, preko katerega boste lahko v živo spremljali tekmo 17. kroga med HiT Gorico in Nafto.
0'
  Na prvi tekmi sezone so zmago slavili Lendavčani (2:1), ki so si tri točke priigrali v 92. minuti z golom Aleša Čeha. V osmem kolu je bila to šele njihova druga zmaga v tej sezoni.
0'
  Kriza Novogoričanov se je takrat ravno dobro začela, saj so do tiste tekme doživeli štiri zaporedne poraze, sledil pa je še niz sedmih zaprednih tekem brez zmage. Novogoričani so nazadnje zmagali v prejšnjem kolu, ko so premagali Interblock (4:3).
0'
  To je predzadnja tekma primorskega kluba na domačem stadionu pred zimskim premorom. Nafta bo do konca še dvakrat v vlogi gostitelja.
0'
  V drugi četrtini jesenskega dela so varovanci Nebojše Vučičevića v dobri formi, saj so na zadnjih šestih tekmah izgubili le proti Mariboru. Niz neporaženosti Lendave tako traja že štiri tekme. Podatek je še toliko bolj zanimiv, ker so imeli po prvih devetih tekmah slabši 'score' le Novogoričani.
0'
  Novogoriški niz neporaženosti je še daljši. Traja namreč šest tekem, a so Primorci zmagali le na eni in to v zadnjem krogu proti Interblock. To je bila nasploh prva zmaga pred domačim občinstvom v tej sezoni. Na ostalih zadnjih petih tekmah so z vsemi nasprotniki rezmizirali z rezultatom 1:1.
0'
  Novogoriški trener Vladan Mladenović je v 15. krogu na gostovanju pri ptujskem Labodu Dravi doživel infarkt. Veseli dejstvo, da dobro okreva in ni več v kritičnem stanju.
0'
  Pri gostiteljih bodo spet manjkali poškodovani Etien Velikonja, Goran Galešič, Matej Mlakar, Sebastijan Komel in Mitja Pirih. Zaradi kazni pa pomočnik glavnega trenerja David Peršič ne bo mogel računati na mladega Amadeja Vedriha in Bojana Đukiča. V ekipo se vrača branilec Gregor Balažic.
0'
  Gostujoči trener Nebojša Vučičević bo kljub rahli poškodbi lahko računal na kapetana Damjana Ošlaja, v ekipo pa se po odsluženi kazni vrača Gregor Bunc. Zaradi poškodbe je na še vedno ne bo nastopil Bojan Matjašec.
0'
  Igralci so že stopili na igrišče.
0'
  Admir Kršić danes praznuje 27. rojstni dan.
0'
  Glavni sodnik Ponis je zapiskal začetek tekme.
0'
0'
  Prvi napad za Novogoričane, ki so trenutno zadnji na lestvici PrveLige.
1'
  Gorinšek je v napad poslal Brečevića, ki se je znašel v prepovedanem položaju.
3'
  Vassiljev je prestregel žogo na sredini igrišča in povedel proti kazenskem prostoru, nato pa podal globinsko žogo do Volaša, ki se je povsem sam znašel pred Žilićem, a je streljal mimo leve vratnice njegovega gola. Gol akcija!
4'
  Zemljič je odbil žogo visoko v zrak, nakar je končala v avtu. Nov napad za gostitelje.
5'
  Škarabot in Demirović sta kombinirala, a je prvi odreagiral zelo nespretno. Žoga je končala v avtu. Napad za Nafto.
6'
  Cvijanović je podal v kazenski prostor, kjer je čakal Brečević, ki je bil malo prekratek, da bi žogo podaljšal v gol.
7'
  Stranski sodnik je dvignil zastavico, češ da je bil nad Cvijanovićem storjen prekršek, glavni sodnik pa ga je le pogledal in zamahnil z roko.
8'
  Mujaković je poizkusil z globinsko podajo do Miljkovića, a je bila ta premočna, da bi jo lahko ujel.
9'
  Na sredini igrišča prekršek nad Mujakovićem, nato se je za strel pripravil B. Gerenčer, a je streljal premalo odločno in natančno. Žoga je zletela mimo desne vratnice Žilića.
10'
  Gorinšek je na sredini igrišča izbil žogo na tribuno.
10'
  Zakaj, se sprašujejo gledalci.
11'
  Kršić je poizkusil s strelom žoga pa zletela 20 metrov od leve vratnice gostujočega vratarja.
12'
  Dokaj neaktivna igra z obeh strani.
13'
  Vassiljev je poizkusil s strelom s kakšnih 30 metrov, žoga se je po tleh počasi zakotalila mimo Žilićevih vrat, ta pa jo je le pospremil s pogledom.
15'
  Novogoričani imajo težave s prebijanjem preko svoje sredine.
15'
  Gledalci zahtevajo prekršek Kolmana nad Ostercem, sodnik pušča igro.
16'
  Kršić je poslal uporaben predložek v kazenski prostor, glavo je podstavil Kolman in skoraj presenetil Murka.
17'
  Nejc Kolman je dobil rumeni karton.
18'
  Miljković se je poigraval na levi strani in prišel do prave priložnosti za predložek, a jo je zapravil. Kršić je razčistil.
19'
  Osterc je zelo slabo sprejel žogo in povzročil kar nekaj negodovanja med novogoriško publiko.
21'
  Demirović je podal do Škarabota, ta je odal žogo Kršiću in stekel v prazen prostor, dobil povratno podajo in povsem z roba podal v kazenski prostor, kjer je dobro posredoval Murko. kar obetavna akcija gostiteljev.
22'
  Zdaj nekaj biljarda na sredini igrišča. Neprivlačna igra obeh moštev.
23'
  Zemljič je storil prekršek nad Kršićem na sredini igrišča.
24'
  Igra večinoma poteka po sredini igrišča.
25'
  Volaš je po podaji Buzetija slabo ustavil žogo v kazenskem prostoru, nato pa še nesporazum Gerenčerja in Buzetija in žoga je končala v gol-avtu.
26'
  Vassiljev je poizkušal z volejem, a je Gorinšek posredoval z nogo.
28'
  Kršić je na pamet poslal žogo do Osterca in povsem zgrešil svoj namen.
29'
  Ošlaj je rešil žogo po predložku Buzetija. Kot za Novo Gorico.
30'
  Osterc je poslal močan, oster predložek v kazenski prostor in izsilil kot.
31'
  Gorinšek je storil prekršek nad Vassiljevim.
32'
  Osterc je poizkušal po levi strani, a se je na koncu zapletel med branilci Nafte.
33'
  Lepa priložnost za Novo Gorico! Cvijanović je močno streljal na vrata Murka iz kazenskega prostora, vendar je žoga zletela preko leve vratnice Lendavskih vrat.
34'
  Še naprej je nevarno na lendavski strani. Demirović je poslal globinsko podajo do Osterca, ki je prišel do stoodstotne priložnosti, vendar je streljal mimo leve vratnice Murka.
36'
  Kdor ne da, dobi. Vassiljev je močno streljal na gol, Žilić je žogo odbil, zelo nerodno je posredoval, Volaš pa je poslal žogo v gol.
36'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
37'
  Neodločno posredovanje novogoriškega vratarja in branilcev.
38'
  Na drugi strani pa je Gorinšek poslal uporaben predložek v kazenski prostor, nekdo od Lendavčanov je posredoval, žoga pa je končala v kotu, ki ga gostitelji niso izkoristili.
39'
  Osterc je podal do Brečevića ta pa je z glavo udaril 30 centimetrov pred gola!
40'
  Neuporaben predložek Volaša v kazenski prostor, napad za Novogoričane.
41'
  Emil Miljkovič je dobil rumeni karton.
42'
  Miljković je sprejel lep podajo v kazenskem prostoru, se obrnil in padel. Sodnik Ponis je presodil, da je zaigral prekršek in mu zato pokazal rumeno opozorilo.
44'
  Cvijanović je močno streljal proti vratom Murka, mnogi so že videlo žogo v mreži, a se je ta odbila od zunanjega nosilca mreže, nato pa je zadela enega od pobiralcev žoge.
45'
  Še minuto do konca prvega dela srečanja.
45+1'
  Lepa podaja Mujakovića v kazenski prostor, kjer se je eden od njegovih soigralcev znašel v prepovedanem položaju.
45+1'
45+1'
  Konec prvega polčasa.
45'
45'
  Pričetek drugega polčasa.
46'
  Vassilljev je izsilil prosti strel z leve strani igrišča, ki ga Lendavčani niso izkoristili.
47'
  Rakušček je streljal z dobrih dvajsetih metrov, branilci pa so žogo odbili v kot.
49'
  Na žogi se je spotaknil Cvijanović in kar nekaj negodovanja na tribuni.
50'
  Mujaković je poslal predložek z leve strani in izsilil kot.
51'
  kolman ni želel ničesar prepustiti naključju, zato je žogo hladnokrvno poslal v avt.
51'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Nejc Kolman je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
52'
  Kolman je spotaknil Cvijanovića, tartal je na nogo ne na žogo in si prislužil drugi rumeni karton ter izključitev.
54'
  Škarabot je poizkusil z oddaljenosti in povzročil kar nekaj dela Murku, ki ni uspel ujeti žoge.
55'
  Gorinšek je lepo preigraval po desni strani in poslal žogo v kazenski prostor naravnost v naročje Murka.
56'
  Brečević naj bi se znašel v prepovedanem položaju, s čimer se ne strinjajo domači navijači.
56'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
57'
  Brečević je povedel žogo v kazenski prostor, lepo podal do Osterca, ki je prefinjeno premagal Murka.
57'
  Gorazd Gorinšek je dobil rumeni karton.
58'
  Vassiljev je z leve strani kazenskega prostora podal žogo, vratar Žilić je odbil, za tem pa je Gorinšek spotaknil Vassiljeva.
60'
  Estonec je nato sam izvedel prosti strel povsem z leve strani kazenskega prostora, meril je neposredno na gol, kar je presenetlo Žilića, ki je imel srečo, da se je žoga od prečke odbila v polje.
60'
  Demirovič je na drugi strani lepo zaposlil Cvijanovića, ki je poslal žogo proti sredini kazenskega prostora, Murko pa je dobro posredoval.
61'
  Volaš je lepo poizkusil z glavo, Žilić pa je še lepše posredoval.
63'
  Demiroviću se pozna, da je nekoliko slabše pripravljen. Zdaj mu je zmanjkalo moči, da bi poslal uporabno žogo, do Osterca, po tem ko je iz igre lepo vrgel enega od branilcev Nafte.
65'
  Mujaković je podal na glavo Miljkovića, ki je podaljšal do Volaša, a ne dovolj natančno.
66'
  Lepa akcija Gerenčerja in Buzetija, do strela je prišel Volaš, ki žogi ni našel poti do gola.
66'
  Menjava: iz igre Admir Kršič, v igro Domen Fratina.
67'
  Menjava: iz igre Emil Miljkovič, v igro Gregor Bunc.
68'
  Ob prvem stiku ž žogo je Fratina podal do Demirovića, ki je poizkušal z desne strani kazenskega prostora, vendar je bil sila nenatančen.
70'
  Fratina je očitno razpoložen. S 35 metrov se je odločil za strel, ki pa še zdaleč ni bil dovolj natančen, da bi ogrozil Murka.
75'
  Vassiljev je lepo prodrl po levi strani tik pred črto, a mu je žoga ušla v gol-avt.
76'
  Podajanje na sredini igrišča je prekinil Mujaković.
76'
  Menjava: iz igre Gorazd Gorinšek, v igro Sandi Arčon.
77'
  Lepa diagonalna podaja Demirovića do Cvijanovića, ki pa je slabo ustavil žogo, ki je končala v lasti Murka.
78'
  Brečević je zdaj žogo poslal preko gola.
79'
  Prekršek nad Brečevićem, s kakšnih 20 metrov bo poizkusil Demirović.
79'
  GOOOL! Zadel je Enes Demirovič!
80'
  Lep gol Demiroviča povsem pod prečko Murka, ki je bil povsem nemočen.
80'
  Amel Mujakovič je dobil rumeni karton.
82'
  Tam je obležel Cvijanović. Ležal je v bližini kazenskega prostora, potem ko ga je podrl Ošlaj.
82'
  Menjava: iz igre Damjan Ošlaj, v igro Jernej Repina.
84'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
84'
  Gregor Bunc je dobil rumeni karton.
85'
  Kombinacija Brečevića, Osterca in Cvijanovića, ki je povsem sam ne desni strani kazenskega prostora premagal Murka.
87'
  Buzeti, Gerenčer in Volaš so lepo izigrali domače, slednji je podal do Repine, ki ni bil dovolj hiter.
88'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Leon Horvat.
89'
  Še en poizkus Arčona, ki ni bil natančen.
90'
  Zemljič je zdaj skoraj presenetil svojega vratarja, žoga je zletela preko gola in ni dosti zgrešila okvirja.
90'
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
  Menjava: iz igre Enes Demirovič, v igro Dejan Žigon.
90+1'
  Stoječe ovacije Demiroviću.
90+2'
  Osterc zdaj zahteva menjavo. Očitno ima težave s krči. Pozabil je, da domačini nimajo več možnosti menjave.
90+3'
90+3'
  Konec srečanja!
90+3'
  Druga Novogoriška zmaga na domačem igrišču torej. Spoštovane in spoštovani, hvala za vašo pozornost in nasvidenje spet čez 14 dni, saj je na vrsti reprezentančni premor. Lep pozdrav!