18. krog |  Domžale, Športni park |  22.11.2009 ob 13.00

1 : 5

CM Celje

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Rešek Edo (1. pomoč), Šinkovec Anton (2. pomoč) , Kajtazović Nejc (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz Domžal, kjer se bosta v 18. krogu prvenstva pomerila Domžale in Celje. To bo derbi sredine lestvice. Oba tekmeca imata po 23 točk, Celjani so peti, Domžalčani pa šesti.
0'
  V Domžalah je krasen jesenski dan. Sončno je, temperatura pa okrog 12 stopinj Celzija.
0'
  Celjani so na zadnjih petih tekmah dvakrat zmagali, enkrat izgubili ter dvakrat remizirali. Zadnjo zmago so grofje dosegli pred več kot mesecem dni, ko so 17. oktobra na svoji Areni s 3:1 premagali Interblock.
0'
  Domžalčani, ki so skromno začeli prvnstvo, se dvigujejo. Na zadnjih petih tekmah so trikrat zmagali ter po enkrat izgubili in remizirali. Zadnjič so tekmo sklonjenih glav zapuščali v 15. krogu, ko jih je ob Kamniški Bistrici premagala Olimpija (1:2).
0'
  Prva tekma današnjih tekmecev se je v 9. krogu v Celju končala z zmago Domžal s 3:2.
0'
  Nogometaši obeh prvih enajsteric se že kakšnih 15 minut ogrevajo na igrišču. Za zdaj kaže na skromen obisk nogometnih navdušencev.
0'
  V Domžalah je začel pihati precej močan zahodni veter. Nogometaši so končali z ogrevanjem in so se napotili v garederobi na zadnji dogovor.
0'
  Nogometaši in sodniki prihajajo na zelenico. Domžalčani bodo igrali v pretežno modrih dresih, Celjani pa v pretežno beli športni opremi.
0'
1'
  Prva priložnost za Celjane. Duspara sam pred vratarjem Domžal, ki pa je njegov strel ubranil.
2'
  Še ena identična situacija pred golom Domžal. Dvorančič sam pred Vidmarjem, ki je bil spet zmagovalec.
4'
  Celjani so imeli še eno priložnost, zdaj pa bodo izvajali kot.
7'
  Še en kot za Celjane. Tokrat z desne strani.
7'
  Gobec je poslal žogo v golout...
8'
  Celjane je prišlo spodbujat približno 20 organiziranih Celjskih grofov.
9'
  Rep je udaril s 30-ih metrov visoko čez gol.
11'
  Uvod v obračun je v popolnosti pripadel Celjanom.
12'
  Domači so imeli prvi kot, iz katerega pa celjskih vrat niso ogrozili.
14'
  Domžalčani se prebujajo, Celjanom pa je lahko žal, da niso izkoristili slabega začetka svojega nasprotnika.
19'
  Domači nogometaši postajajo vse podjetnejši in agresivnejši, tako da imajo Celjani veliko težav pri osvajanju prostora.
21'
  V gostujočem kazenskem prostoru so trčili Mujčinovič, Anđelkovič in Šturm. Domžalski napadalec je za nekaj trenutkov obležal na zelenici.
23'
  Zadnjih petnajst minut so zaznamovale številne napake. Igra je sicer hitra in dinamična, toda igralci s težavo sestavijo skupaj pet zaporednih točnih podaj.
25'
  Po strelu Štrausa z 20-ih metrov bo to kot za Celjane.
25'
  Domžalska obramba je brez težav izbila visoko podajo.
29'
  GOOOL! Zadel je Wilson Xavier Junior!
30'
  Zelo lep zadetek Brazilca, ki je z močnim strelom z 22-ih metrom matiral Mujčinoviča, ki je bil ob tem udarcu povsem brez možnosti. Celjska obramba je bila pred tem pri izbijanju premalo odločna.
34'
  Tokrat popolnoma izigrana celjska obramba, Krcič pa je s 15-ih metrov zadel levo vratnico. Sreča za Celjane!
36'
  Prosti strel za Celjane 30 metrov od domžalskega gola, po sredini.
37'
  Rep je udaril močno in zadel živi zid.
39'
  Krcič je pretental celjsko obrambo, akcijo pa je z močnim strelom precej z leve s kakšnih 12-ih metrov zaključil Apatič. Mujčinovič je ubranil.
41'
  Krcič je še enkrat osmešil Bakariča, strel Juniorja pa so gostje blokirali.
45'
  Minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
45+1'
  Povsem zasluženo vodstvo Domžal, ki so tekmo sicer slabo začele. V uvodnih 10-ih minutah jih ni bilo nikjer, Celjani so leteli po igričšu, imeli tudi dve 100% priložnosti, ki pa ju je Vidmar ubranil. V drugi polovici prvega polčasa pa so domači igrali na trenutke zelo lepo in povezano. Za zdaj je mož odločitve Juninho.
45'
48'
  Apatič je podal z leve strani, na drugi vratnici je z glavo streljal Perme, Mujčinovič je ubranil.
49'
  GOOOL! Zadel je Milan Anđelkovič!
50'
  V veliki gneči pred vrati Domžal je do strela z glavo prišel Anđelkovič. Domači so žogo skoraj ustavili na golovi črti, a se je ta le skotalila čez njo.
56'
  Po izenačenju spremljamo igro v glavnem na sredini igrišča z rahlo premočjo gostov.
58'
  Menjava: iz igre Janez Perme, v igro Marko Drevenšek.
61'
  Krasna priložnost Celjanov. Lovrečič je podal visoko žogo pred gol, Dvorančič pa je iz idealnega položaja meril previsoko.
63'
  GOOOL! Zadel je Slaviša Dvorančič!
64'
  Lovreči je na sredini igrišča odvzel žogo Drevenšku, jo podal desno do Repa, ta pa jo je usmeril pred vrata k vtekajočemu Dvorančiču, ki ni imel težav zadeti iz neposredne bližine.
67'
  Pom solo akciji Dvorančiča po levi strani je streljal Lovrečič. Meril je malenkost premalo natančno.
68'
  Menjava: iz igre Amer Krcič, v igro Dalibor Stojanovič.
68'
  Menjava: iz igre Jani Šturm, v igro Džengis Čavuševič.
73'
  Enajstmetrovka za Celje. v protinapadu je bil sam pred golom Rep, Vidmar pa ga je podrl v kazenskem prostoru.
73'
Rdeči karton
  Nejc Vidmar dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
74'
  zaradi tega prekrška mora Vidmar pod prho. Ker je Badžim opravil vse menjave, bo moral v gol eden od igralcev.
75'
  Branil bo Kovjenič.
76'
Gol (11m)
  GOOOL! Anej Lovrečič je zadel enajstmetrovko!
76'
  Kovjenič v levo, žoga v desno.
76'
  Menjava: iz igre Slaviša Dvorančič, v igro Roman Bezjak.
80'
  GOOOL! Zadel je Roman Bezjak!
81'
  Po lepem protinapadu je Kovjeniča s strelom z roba kazenskega prostora premagal Bezjak.
81'
  Menjava: iz igre Rok Štraus, v igro Aleš Kačičnik.
89'
  GOOOL! Zadel je Domagoj Duspara!
90'
  Duspara je bil pri žogi prej kot domžalski vratar in jo potisnil v nebranjeno mrežo.
90'
  Dve minuti sodnikovega dodatka.
90'
  Mitja Zatkovič je dobil rumeni karton.
90+2'
90+2'
  Visoka zmaga celjanov, ki so vseh pet golov dali v drugem počasu. Domžalčani so imeli rezultat in vse niti igre v svojih rokah do izenačenja v 49. minuti, potem pa popoln potop.