19. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  28.11.2009 ob 17.00

Rudar

0 : 1

Nafta

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Ul Bojan (2. pomoč) , Šart Peter (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Velenja.
0'
  Mestni štadion ob jezeru bo prizorišče srečanja 19. kroga med domačim Rudarjem in lendavsko Nafto.
0'
  Rudar je še vedno na visokem 2. mestu in ima 6 točk zaostanka za vodilnim Koprom. A, varovanci trenerja Pušnika so doživeli 3. zaporedne poraze, poleg tega, pa so na zadnjih 7-ih tekmah zmagali enkrat. Danes domači nujno potrebujejo zmago za ponoven dvig samozavesti.
0'
  Na drugi strani je Nafta, ki trenutno zaseda 7. mesto na lestvici. Lendavčani so v prejšnjem krogu s kar 3:0 premagali vodilni Koper, na zadnjih 6-ih tekmah pa so doživeli le en poraz.
0'
  Lendavčani res, da dvigujejo formo, kljub temu pa je današnjem srečanju favorit Rudar, saj je Nafta najslabša ekipa v ligi, ko gre za gostovanja (le ena zmaga na 9-ih srečanjih).
0'
  Ekipi sta se v letošnji sezoni že dvakrat pomerili. V Velenju je zmagal Rudar z 2:0, v Lendavi pa Nafta s 5:2.
0'
  Obe ekipi tokrat nimata kaznovanih igralcev. Pri Rudarju se po odsluženi kazni vračajo, kapetan Sulejmanovič, Miha Golob in Alem Mujakovič. Pri Rudarju zaradi poškodbe še vedno manjkajo: Cipot, Trifkovič, Moraes, Kolsi in Jeseničnik. Tokrat je po dolgem času pripravljen mladi Nik Omladič, ki bo čakal na svojo priložnosti s klopi za rezerve.
0'
  Ekipi sta pravkar prišli na travnato podlago.
0'
  Čakamo na začetek srečanja, s tem pa se bo za obe skipi začela druga polovica letošnje sezone.
0'
1'
  Po posredovanju Stojniča je Nafta prišla do kota.
2'
  Vratar Savič je dobro posredoval ob prvem poskusu gostojočih nogometašev.
4'
  Prvi poskus Rudarja, s kakšnih 25-ih metrov je streljal Mujakovič, brez težav za Tomaža Murka.
5'
  Lepa priložnost za goste. Po podaji Buzetija je streljal Čeh, a vratar Savič je odlično reagiral.
5'
  Živahen začetek srečanja.
6'
  Prosti udarec za Nafto.
7'
  Nekoliko predolga podaja Amela Mujakoviča do Cabana.
11'
  Buzeti se je odločil za strel z velike razdalje, žoga pa jezletela preko gola Saviča.
12'
  Prvi kot za Rudar. Po podaji Grbiča je do strela prišel Sulejmanovič.
13'
  Pri domačih veliko poskuša Mirza Mešič, zaenkrat pa še ni prišel do pravega zaključnega strela.
17'
  Do tega trenutka je za odtenek boljša Nafta.
17'
  Mešič je izsilil drugi kot za domače.
18'
  Tokrat brez nevarnosti za nasprotnikova vrata.
20'
  Mešič je poslal predložek v kazenski prostor, Mujakovič je bil za las prekratek.
22'
  V zadnjih minutah prevzemajo pobudo Velenjčani.
23'
  Po daljšem času priložnost za goste, po strečlu Čeha z glavo je odlično posredoval Rusmin Dedič.
24'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
26'
  Po prostem strelu Nafte, je Vassiljev poslal predložek v kazenski prostor, kjer je žogi spremenil smer Dalibor Volaš.
27'
  Prosti udarec za Denisa Grbiča, iz leve strani visoka podaja v kazenski prostor, najvišji je bil vratar Murko.
28'
  Aleš Čeh je dobil rumeni karton.
28'
  Čeh je prejel rumeni karton zaradi prekrška nad Grbičem.
30'
  Drugi kot za goste. Branilci Rudarja so izbili žogo izven kazenskega prostora.
31'
  Igra Velenjčanov je po prejetem golu še slabša.
33'
  Igralci Rudarja lepo izvedejo akcije vse do kazenskega prostora nasprotnika, tam pa se vse zaustavi.
37'
  Trenutno ne gledamo najbolj zanimive nogometne predstave.
40'
  Že kar nekaj časa nismo videli kašne nevarnejše akcije.
41'
  Marko Pokleka je dobil rumeni karton.
42'
  Po prodoru Buzetija je Pokleka storil prekršek za rumeni karton. Prosti strel za Nafto.
42'
  Amel Mujakovič je nevarno streljal, tokrat pa se je izkazal vratar Savič.
45'
  Še minuta sodniškega dodatka do izteka 1. polčasa.
45'
45'
  Po ne najbolj všečni in zanimivi igri po prvem delu srečanja z 1:0 vodi Nafta.
45'
46'
  Menjava: iz igre David Tomažič Šeruga, v igro Boštjan Kreft.
46'
  Pušnik je takoj na začetku 2. polčasa posegel po menjavi, bomo videli ali se bo to obrestovalo pri igri Rudarja.
49'
  Lepa kombinacija domačih, Kreft je našel Grbiča, slednji pa je namesto, da bi se odločil za neposreni strel, odločil za podajo, ki ni prinesla ničesar.
52'
  Rudar je imel najlepšo priložnost za zadetek. Golob je podal do Mešiča, ta je našel Mujakoviča, ta pa je zgrešil prazna vrata Nafte.
53'
  Pri gostih je Miljkovič zadel vratnico.
54'
  Kot za goste. Amel Mujakovič bo poslal predložek.
54'
  Mirza Mešič je dobil rumeni karton.
57'
  Miljkovič je podal do Vassiljeva, njegov strel pa je zletel mimo gola Rudarja.
57'
  Menjava: iz igre Emil Miljkovič, v igro Mihael Bukovec.
60'
  Prosti udarec Amela Mujakoviča je zadel le Pokleko.
62'
  Tretji kot za domače. Predložek Alema Mujakoviča je v nov kot izbil Dalibor Volaš.
64'
  Izjemna priložnost za Rudar, natančana podaja iz desne strani Grbiča do Alema Mujakoviča, ki je nato iz ugodnega položaja poslal žogo preko gola Tomaža Murka.
64'
  Menjava: iz igre Denis Grbič, v igro Tim Lo Duca.
66'
  Rudar je v zadnjih minutah silovito pritisnil proti gostujočemu golu.
67'
  Prekršek Ošlaja nad Mešičem. Prosti strel za Krefta. Po njegovi visoki podaji je zanesljivo posredoval vratar Murko.
70'
  Še ena priložnost za Rudar, po lepi podaji Pokleke z leve je ob strelu Mešiča z glavo ponovno posredoval vratar Murko.
70'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Jernej Repina.
75'
  Nevaren poskus Buzetija z dobrih 20-ih metrov, njegov strel pa je bil nenatančen.
76'
  Prosti udarec za domače, izvajalec Alem Mujakovič, žogo je izbil njegov mlajši brat v dresu Nafte.
77'
  Menjava: iz igre Rusmin Dedič, v igro Arnel Mahmutovič.
78'
  Miha Golob je dobil rumeni karton.
84'
  Rudar na vse pretege poskuša priti do izenačenja, nevaren strel Alema Mujakoviča z desne, žoga pa je zletela za las preko gola Nafte.
86'
  V zadnjih minutah se gostje krčevito branijo.
87'
  Strel Krefta preko gola Murka.
88'
  Na drugi strani je za Nafto poskušal Buzeti, žoga se je odbila v kot.
88'
  Menjava: iz igre Amel Mujakovič, v igro Borut Gerenčer.
90'
  Sedaj je poskušal Kreft z velike razdalje, žoga je zletela visoko preko gola Nafte.
90'
  Petar Stojnič je dobil rumeni karton.
90'
  V Velenju bomo videli še 4. minute sodniškega dodatka.
90+3'
90+3'
  Srečanje je končano z minimalno zmago Nafte z 1:0, to je šele druga zmaga lendavskih nogometašev na gostovanjih. Velenjski nogometaši pa očitno preživljajo hudo krizo, to je že 4.zaporeni poraz Rudarja.