19. krog |  Domžale, ćportni park |  28.11.2009 ob 13.30

2 : 0

Labod Drava

Sodniki: Vehar Jože (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Spasojevič Rado (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovane in spoštovani, pozdravljeni v 19. krogu prve slovenske nogometne lige. Preko našega portala boste lahko v živo spremljali tekmo med Domžalami in ptujsko Labod Dravo.
0'
  To bo že 26. obračun teh dveh nasprotnikov. Domžalčani so za Ptujčane tradicionalno neugoden nasprotnik, saj so zmago slavili kar na trinajstih srečanjih. Na devetih sta se nasprotnika razšla brez zmagovalca, na štirih pa je zmagala Drava.
0'
  Zagotovo ne bosta nastopila Zatkovič (štirje rumeni kartoni) in Vidmar (neposredni rdeči karton).
0'
  V prvem krogu letošnjega državnega prvenstva v Domžalah sta se tekmeca razšla brez zmagovalca (2:2), v 10. krogu pa so na Ptuju zmagali gostitelji (2:1).
0'
  Ptujčani so na Mestnem stadionu v Domžalah zmagali le enkrat. To je bilo v sezoni 2005/06, ko je takrat dvajsetletni Rok Kronaveter v prvem polčasu dosegel oba zmagovita zadetka za 0:2. V tisti sezoni so Domžalčani zasedli drugo mesto, nato pa dvakrat zaporedoma osvojili naslov državnih prvakov.
0'
  Nocojšnja tekmeca sta v zadnjih kolih doživela visoka poraza. Domžalčani so doma s kar 1:5 izgubili proti CM Celju. V 30. minuti so povedli prek Juninha, potem pa je šla zgodba le še navzdol. Ptujčani so na gostovanju pri Olimpiji izgubili s 3:0. Velja omeniti, da so Ptujčani nastopili z mladinci.
0'
  Že spodaj omenjeni podatek govori o tem, da imajo v klubu težave. Nogometaši so že nekaj mesecev brez plač, sledila je stavka, zadnje čase pa so na tapeti zaradi domnevnega nameščanja tekem...
0'
  Ptujčani bodo tokrat nastopili s člansko ekipo.
0'
  Domžale se trenutno nahajajo na šestem mestu, tri točke za Celjem, Dravo pa od predzadnje HiT Gorice ločijo tri točke.
0'
  Igralci so že stopili na zelenico.
0'
1'
  Igralna površina je dodobra razmočena. Na nekaterih delih igrišča stoji voda, zato ne gre pričakovati nogometne lepotice.
2'
  Oba vratarja sta že morala posredovati, vendar brez kakršne koli nevarnosti za spremembo rezultata.
3'
  Prekršek nad ogujem na sredini igrišča. Nato sta kombinirala Ekpoki in Semler po desni strani. Semler je nato izgubil žogo.
4'
  Juninho je podal dolgo visoko žogo v prostor, iskal je Čavuševiča, a je udaril premočno. Posredoval je Bučar.
5'
  Stojanovič je dobil močno žogo v obraz, zato je bila igra prekinjena.
7'
  Ogu je preigral tri nogometaše Domžal, podal do Kelenca, ki je žogo poslal v kazenski prostor, a se je izkazal Brljak.
8'
  Krcič je izvedel kot za Domžale. Žoga je preletela vse igralce in skoraj končala v golu.
11'
  Drevenšek je od zadaj povlekel Prejaca na sredini igrišča, a si ni prislužil rumenega kartona.
13'
  Domžalčani so si podajali žogo pred kazenskim prostorom, a so bili Ptujčani zbrani. Na koncu je posredoval Bučar.
14'
  Poizkus Kronavetra iz 35 metrov po prostem strelu zaradi prekrška. Žoga je končala daleč za golom.
14'
  GOOOL! Zadel je Amer Krcič!
16'
  Žogo je eden od Domžalčanov poslal v kazenski prostor, posredovali so branilci Drave, na koncu pa se je Krcič znašel sam in rutinirano zaključil z močnim strelom v levo stran Bučarjevega gola.
17'
  No, šest Ravbarjev je zdaj ogrelo svoje glasilke in boben. "Domžale, Domžale..." se sliši iz tribun.
18'
  To Krcičev drugi gol v tej sezoni.
20'
  Hanžič je zdaj lepo odvzel žogo Semlerju, ki je bil v naletu. Očitno je Ptujski napadalec dobil udarec v obraz. Tekma je prekinjena.
20'
  Semler že nadaljuje s tekmo.
21'
  Kronaveter je poslal visoko žogo iz kota v kazenski prostor, kjer je zanesljivo posredoval Brljak.
25'
  Po posredovanju Balažica so Domžalčani prišli do novega kota
27'
  Po podaji Stojanoviča se je Čavuševič znašel na desni strani kazenskega prostora, od koder je streljal, a je povsem zgrešil žogo.
28'
  Še naprej nevarno pred vrati Bučarja. Domžalčani pritskajo. Drevenšek se je boril in z drsečim startom spravil žogo do Čavuševiča, vendar mu ni uspelo uspešno zaključiti akcije.
29'
  Medved je priboril avt na strani Domžal.
30'
  Po izveden avtu je Kronaveter slabo podal do Oguja in Drava je izgubila žogo.
31'
  John Ugochukwu Ogu je dobil rumeni karton.
32'
  Ogu je od zadaj z rokami oviral Teinovića, ki je imel veliko prostora, da bi žogo povedel proti kazenskemu prostoru.
32'
  Drevenšek je izvedel prosti strel s kakšni 25 metrov. Meril ne naravnost v Bučarja, ki je žogo ujel.
36'
  Domžalčani imajo pobudo. Postavili so se visoko na stran Ptujčanov in ustvarjajo pritisk, medtem ko gostje prežijo na protinapade.
39'
  Hanžič deluje zelo zanesljivo. Na desni strani je zustavil Kronavetra. Na drugi strani je z razdalje poizkusil Čavuševič. Balažic je podstavil nogo, žoga pa se je v visokem loku odbila proti vratom Bučarja, ki se je moral potruditi, da jo je ujel.
41'
  hanžič spet zanesljiv. Tokrat je zaustavil Balažica.
43'
  Juninho je obležal na tleh.
44'
  Čavuševič se je odločil za strel z dvajsetih metrov. Žoga je končala levo od Bučarjevega gola. Dober poizkus napadalca dvakratnih državnih prvakov.
45+1'
45'
47'
  Brez konkretnih akcij na obeh straneh. Tekma se trenutno večinoma odvija na sredini igrišča.
50'
  Žilič je podal na prsi kronavetra, ki je streljal iz obrata, vendar je žoga zletela mimo desne vratnice Brljaka.
52'
  Domžalčani so dolgo kombinirali na levi strani kazenskega prostora. Krcič, strelec do zdaj edinega gola, je v loku podal do Juninha, ki je streljal neposredno proti golu. Močan stel je končal ob desni vratnici Braljaka.
55'
  Čavuševič je se po lepi podaji znašel v kazenskem prostoru, kjer je imel lepo priložnost za strel na gol, a se je žoga ustavila v vodi. Bučar je po nepotrebnem zapustil gol in kaj lahko bi bil kaznovan.
57'
  Prejac je obležal na tleh in Bučar je žogo športno poslal v avt. Ekpoki jo je že vrnil Domžalčanom.
58'
  Prejac že nadaljuje s tekmo.
58'
  GOOOL! Zadel je Wilson Xavier Junior!
59'
  Šolska akcija Domžalčanov iz protinapada. Čavuševič je poslal žogo do Krciča, ta se je pametno ustavil in podal med dvema branilcema Drave naravnost na nogo Juninha, ki je povsem sam brez težav premagal Bučarja.
62'
  Čavuševič je izsilil kot, po posredovanju Anđelkovića.
62'
  Juninho tokrat ni bil tako natančen, Balažic je z glavo izbil v avt.
64'
  Darko Topič je dobil rumeni karton.
64'
  Topič je na sredini igrišča spotaknil Kronavetra.
64'
  Menjava: iz igre Klemen Medved, v igro Robert Kurež.
67'
  Medtem so Ptujčani izvedli kot. Odlično je posredoval Brljak. Z eno roko je izbil žogo in rešil situacijo.
68'
  Semler je poizkusil s podajo do Kureža. Ta je bila premočna, da bi jo lahko ujel.
69'
  Menjava: iz igre Dalibor Stojanovič, v igro Janez Perme.
71'
  Kronaveter je poslal močan visok predložek v kazenski prostor, kjer je zanesljivo posredoval Hanžič.
72'
  Čavuševič je poizkusil z močnim strelom, a je zadel reklamne panoje.
76'
  Semler je streljal s kakšnih 25 metrov rahlo z leve strani, vendar je Brljak ujel žogo.
79'
  Balažic je poizkusil s pravo bombo od daleč. vnovič pa je zanesljivo posredoval Hanžič, ki je podstavil nogo in žoga je končala v avtu.
80'
  Menjava: iz igre Marko Drevenšek, v igro Alen Vučkič.
82'
  Zdaj so pri žogi eni, zdaj drugi, nobena ekipa pa si ne ustvari konkretne priložnosti.
85'
  Ogu je podal globinsko podajo do Ekpokija, ta se je požrtvovalno vrgel za žogo ob tem pa je od zadaj priletel vratar Brljak. Igralca sta močno trčila, zato je igra prekinjena.
86'
  Abdulrazak Mohammed Ekpoki je dobil rumeni karton.
86'
  Menjava: iz igre Amer Krcič, v igro Jani Šturm.
90'
  Vučkič je podal visoko podajo proti Šturmu, a je Balažic dobro posredoval z glavo.
90'
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90+2'
  Ena od zadnjih akcij Drave. Semler se je znašel v prepovedanem položaju.
90+3'
  Kronaveter je streljal proti golu, nizka žoga pa je zletela mimo leve vratnice Brljaka.
90+3'
90+3'
  Domžalčani so po visokem porazu proti CM Celju (1:5) torej strnili vrste in dosegli novo zmago, medtem ko so Ptujčani še tretjič zaporedoma izgubili. Drugič pod vodstvom trenerja Draga Preloga.