20. krog |  Nova Gorica, Športni park |  05.12.2009 ob 14.00

HIT Gorica

1 : 1

Olimpija

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Mauko Igor (1. pomoč), Ploj Boris (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav vsem skupaj iz sončne Nove Gorice, kjer je vse pripravljeno za pričetek nogometnega srečanja. Domača ekipa Novogoričanov in gostujoča ekipa Olimpije se že ogrevata na travnati zelenici Novogoriškega športnega parka.
0'
  Novogorićani so konec junija izgubili uvodno domačo tekmo z Olimpijo in nato padli v serijo sedmih porazov, ki jih je prikovala na dno lestvice. Prav z Olimpijo so nato v 11. krogu prekinili najbolj črno obdobje novogoriškega nogometa in z 1:1 v Spodnji Šiški začeli z novim nabiranjem točk.
0'
  Današnja tekma je torej tretja medsebojna tekma Hita Gorice in nove Olimpije, sicer pa že 45. srečanje novogoriškega in ljubljanskega prvoligaša, če upoštevamo tudi tekme, ki sta jih do leta 2005 odigrala novogoriško in moštvo nekdanje Olimpije.
0'
  Skupna bilanca je 20 zmag Hita Gorice, 14 zmag Olimpije in 9 remijev.Petkrat sta se ekipi srečali tudi v pokalnem tekmovanju, leta 2001 z zmago Novogoričanov tudi v velikem finalu. Hit Gorica je leta 1996 dobila tudi tekmo superpokala.
0'
  Pred tretjim letošnjim medsebojnim srečanjem je razlika med ekipama sedem točk, vseeno pa nižjeuvrščeni Novogoričani pred današnjim srečanjem veljajo za favorita.
0'
  Pri Novogoričanih danes manjkajo kaznovani Đukić, zaradi poškodb pa bodo srečanje izpustili Gorinšek, Velikonja, Komel Galešič, Mlakar in Pirih. Gostje iz prestolnice pa so na primorsko pripotovali brez poškodovanega Cimerotiča in kaznovanih Pokorna in Kašnika.
0'
  V primerjavi s prejšnjimi medsebojnimi tekmami manjkajo pri Olimpiji odpisani Rahmanovič, Pejič in Tiganj.
0'
  Aduti so torej v rokah začasnega domačega trenerja Peršiča, ki je, kot zanimivost, na tretji letošnji tekmi z Olimpijo še tretji trener Novogoričanov. Poleti je ekipo vodil Srebrnič, v Ljubljani pa je težko pričakovani remi priigral Mladenovič.
0'
5'
  Uvodne minute tekme so postregle z igro na sredini igrišča, brez pravih priložnosti enih in drugih.
8'
  Za oddtenek več so pri žogi domači nogometaši, vendar do zaključnega strela še niso uspeli priti.
10'
  Domači veliko igrajo na najboljšega strelca in napadalca Milana Osterca, ki pa ga ljubljančani zaenkrat dobro pokrivajo.
12'
  Prvo pravo priložnost za zadetek so si ustvarili gostje, ki so po prostem strelu Da Silve s strani v kazenskem prostoru poizkušali premagati Žilića, vendar so na koncu Novogoričani odbili žogo izpred svojega kazenskega prostora.
16'
  Prva lepa priložnost tudi za Novogoričane, ko je po podaji s kota Kršiča z glavo poizkušal Osterc, vendar je gostujoči vratar Oblak žogo odbil v kot.
20'
  Gostje so vzpostavili ravnovesje na igrišču.
21'
  Olimpija si je priigrala novo lepo priložnost za zadetek. Lepo podajo v kazenski prostor z desne strani je poizkušal izkoristiti De Abreu, ki je z glavo meril nenatančno.
22'
  Boban Jovič je dobil rumeni karton.
25'
  V zadnjih nekaj minutah Olimpija nevarnješi nasprotnik, z več poizkusi organizacije napada.
27'
  Prekinitev igre, na igrišču leži Bonifacio.
28'
  Bonifacio je dobil udarec pri dvoboju z Ostercem, vendar srečanje se že nadaljuje.
32'
  Tudi Novogoričani poizkušajo ustvariti svoje priložnosti, vendar obramba Olimpije se ne pusti zmesti.
33'
  GOOOL! Zadel je Gregor Balažic!
34'
  Goričani so po strelu s kota prišli do zadetka. Najprej so gostje Demirovičev strel s kota odbili, vendar je le ta prišla do Balažica, ki je z glavo premagal Oblaka.
37'
  V kazenskem prostoru Novogoričanov je padel Rujovič, ki ga je zaustavil Kršič. Gostje zahtevajo enajstmetrovko, ki pa je sodnik ni dosodil in igra se nadaljuje.
41'
  Nov poizkus domačih nogometašev. Cvijanovič je podal z desne strani, kjer pa do žoge ni uspel priti Brečevič, saj so jo gostje izbili tik pred slednjim.
45'
Podaljšek
  Minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
45+1'
  Prvi polčas postregel z malo priložnostmi enih in drugih. Novogoričani so uspeli zadeti, z nekaj več športne sreče pa bi lahko tudi Olimpija.
45'
49'
  Poizkus ljubljanske Olimpije. Po udarcu s prostega strela je poizkušal Bonifacio, vendar je vratar Žilič njegov strel zaustavil.
51'
  Tudi na domači strani poizkus s prostega strela. Kršič je poslal lepo podajo v kazenski prostor, kjer je Osterc streljal z glavo, vendar se je izkazal gostujoči vratar Oblak.
54'
  Menjava: iz igre Erik Salkič, v igro Sait Idrizi.
57'
  Rober Pevnik poizkuša z prvo menjavo okrepiti igro v zvezni vrsti Olimpije
58'
  Prva priložnost za goste v drugem delu, podajo v kazenski prostor je izkoristil Da Silva, ki je poizkušal z glavo.
59'
  Admir Kršič je dobil rumeni karton, kar pomeni, da bo moral izpustiti naslednje srečanje s Koprom.
60'
  GOOOL! Zadel je Joao Gabrijel Da Silva!
60'
  Slabo posredovanje novogoriškega vratarja Žiliča po strelu gostov z razdalje. Odbito žogo je dobil Da Silva, ki je z neposredne bližine zadel in rezultat izenačil.
66'
  Poizkus Novogoričanov. Osterc, na katerega gre vsa igra v napadu, si je priigral priložnost za strel, vendar je žogo poslal visoko prek gostujočih vrat.
68'
  Še en poizkus domačih, ko je Kršič nevarno streljal z razdalje, vendar je žoga za las šla prek Olimpinjih vrat.
73'
  Miroslav Cvijanovič je dobil rumeni karton, saj je na robu kazenskega prostora nepravilno zaustavil Gorana Cvijanoviča.
73'
  Menjava: iz igre Admir Kršič, v igro Amedej Vetrih.
75'
  Menjava: iz igre Ivan Brečevič, v igro Nejc Mevlja.
81'
  Menjave so nekoliko poživile igro Novogoriškega moštva, ki ima v zadnjih minutah več žogo v svoji posesti.
85'
  Po izenačujočem zadetku Olimpije igrata obe moštvi previdneje.
85'
  Po daljšem času priložnost za goste. Rujovič je streljal z leve strani z roba kazenskega prostora, a se je Žilici izkazal z obrambo.
87'
  Novogoričani odgovarjajo s poizkusom Demiroviča s prostega strela, vendar se vratar Oblak ne pusti zmesti.
89'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Željko Filipovič.
90'
Podaljšek
  Še tri minute sodnikovega dodatka.
90+1'
  Menjava: iz igre Joao Gabrijel Da Silva, v igro Miha Šporar.
90+3'
  Menjava: iz igre Aris Zarifovič, v igro Dragoljub Nikolič.
90+3'
90+3'
  Veliko bolj so z neodločenim izidom zadovolnji gostujoči igralci Olimpije. Čeprav na koncu velja povedati, da sta bili ekipi ves čas srečanja izenačeni.
90+3'
  Nogometaši Hit Gorice se bodo za letos od domačih navijačev poslovili s sredino tekmo proti Kopru, Olimpija pa gostuje pri večnem tekmecu Mariboru. Lep pozdrav iz zahodnega dela Slovenije.