21. krog |  Domžale, Športni park |  02.12.2009 ob 17.00

2 : 3

HIT Gorica

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Spasojević Rado (1. pomoč), Košanc Elvis (2. pomoč) , Frank Pavel (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Pozdravljeni v 21. krogu slovenskega nogometnega državnega prvenstva, ki bo, tako kot 22. krog prihodnjo sredo, odigran predčasno, zaradi poletnega svetovnega prvenstva v Južnoafriški republiki, ki bo na sporedu od 11. junija do 11. julija.
0'
  Tukaj lahko preko našega spletnega portala v živo spremljate dogajanje na Športnem parku v Domžalah, kjer se bodo pomerili dvakratni državni prvaki in HIT Gorica.
0'
  Novogoričani se lahko pohvalijo s štirimi naslovi državnega prvaka (1996, 2004, 2005, 2006).
0'
  Domžalčani so v zadnjem, 19. krogu doma z 2:0 premagali Labod Dravo (strelca sta bila Krcić in Juninho), Novogoričani pa so prekinili niz osmih zaprednih tekem brez poraza, potem ko jih ugnali aktualni prvaki iz Maribora.
0'
  Gostitelji se nahajajo na šestem mestu lestvice državnega prvenstva, zbrali so šestindvajset točk, medtem ko so gostje z dvajsetimi točkami predzadnji. Slabša je le Labod Drava. Državno prvenstvo je izenačeno, saj Novogoričane od drugega mesta, kjer se nahaja Olimpija, loči devet točk.
0'
  Sicer pa sta nocojšnja nasprotnika pomerila že osemintridesetkrat. Le na petih tekmah so se zmage veselili Domžalčani. Na 19 tekmah so se zmage veselili Novogoričani, nasprotnika pa sta se kar štirinajstkrat razšla brez zmagovalca.
0'
  Na letošnjem prvem srečanju so v Domžalah zmagali Novogoričani (4:1), v 12. krogu pa sta se nasprotnika v Novi Gorici razšla brez zmagovalca (1:1).
0'
  Zanimiva pa sta še dva podatka. Domžalčani v državnem prvenstvu beležijo največ gladalcev prav proti HIT Gorici. Leta 2006 si jih je ogledalo 2800. Velja pa tudi obratno; v lanski sezoni si je tekmo Domžal in HIT Gorice ogledalo le 100 navijačev, kar je na Športnem parku najmanj do zdaj.
0'
  Še minuta do začetka tekme...
0'
  Nogometaši so že stopili na nogometno zelenico.
0'
1'
  Začetno ogrevanje obeh ekip. Zaenkrat si ne ena ne druga ni priigrala lepše priložnosti.
2'
  Hanžič je po preigravanju Krcića poizkušal s predložkom, a je zadel enega od branilcev HIT-a.
3'
  Hanžič je spet poizkušal s podajo z leve strani, a je nastreljal Gregoriča.
4'
  Zdaj poizkus Zatkoviča z leve strani kazenskega prostora. Žogo visoko mimo gola.
4'
  Zatkovič je sicer zamenjal obolelega Teinoviča.
5'
  Juninho je lepo poizkusil s strelom z desne strani, a je bil Žilić zbran in je odbil žogo v polje.
5'
  Še en poizkus Zatkovića z razdalje, spet Žilić na mestu.
6'
  Zdaj pa še Drevenšek s kakšnih 30 metrov, žoga mimo vrat Novogoričanov.
7'
  Po začetni invaziji Domžal so Novogoričani vendarle nevtralizirali igro in žogo povedli na nasprotnikovo polovico.
8'
  Čavuševič povsem z roba kazenskega prostora, Rakušček je podstavil nogo.
11'
  Kakšen strel Kršića!!! Potem ko so Novogoričani šele drugič prešli sredino, se je odločil da strelja od daleč. Žoga je letela v loku in prečka je rešila Braljaku. Zares lep poizkus Kršića.
12'
  Tam je mladi Krcić žogo podal v prazno. Pričakoval je, da bo stekel Hanžič, a prišlo do komunikacijskega šuma.
13'
  Novogoričani imajo precej težav pri organizaciji napada. Zdaj se je napadalec Osterc vrnil po žogo na sredino igrišča.
14'
  Igra je ustavljena. Braljak si razteguje nogo, očitno ima krče. Zunaj je precej mrzlo...
16'
  Zdaj je nevarno poizkusil Osterc. Povsem z leve strani kazenskega prostora in žoga je zletela mimo leve vratnice Braljaka. Ni bilo povsem jasno, ali je želel podati ali streljati. No, to se mu je v karieri že dogajalo...
18'
  Tam pa grob prekršek Brečeviča nad Topičem. Ta je podal v kazenski prostor od zadaj ga je podrl nogometaš Nove Gorice.
19'
  Stojanović je zdaj poizkusil z roba kazenskega prostora in žoga je zgrešila cilj za kakšnih pet metrov.
22'
  Stojanivič v center kazenskega prostora, Cvijanovič v kot, ki ga je slabo izvedel Juninho.
23'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
25'
  Kakšen lapsus Brljaka. Osterc je sprejel dolgo visoko podajo na 30 metrih, ovirala sta ga dva branilca, a jo je vseeno sprejel s prsmi, medtem je Braljak situacijo slabo ocenil in stekel iz gola, izkušenemu nekdanjemu reprezentantu pa ni bilo težko zaključiti.
27'
  No Novogoričani so se po danem golu opogumili in bolj napadajo.
28'
  Menjava: iz igre Darko Brljak, v igro Franci Biček.
29'
  Braljak ima očitno težave s poškodbo... To je Bičkov prvi nastop v prvi ligi. Sicer pa je vratar Vidmar poškodovan.
30'
  Prosti strel Domžal je izvedel Drevenšek. Poizkusil je z velike oddaljenosti. Nevaren poizkus.
30'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Stojanovič!
31'
  Stojanovič je po odbiti žogi poizkusil z roba kazenskega prostora. Prava bomba je to bila in Žilić je ostal brez možnosti.
33'
  Osterc je zadel desetič v sezoni, Stojanovič drugič.
36'
  Osterc je oviral Juninha, ta pa mu je žogo elegantno spustil med nogami.
36'
  Admir Kršič je dobil rumeni karton.
37'
  Kršić je iz strani podrl Stojanoviča.
38'
  Cvijanovič je poizkusil z desne strani roba kazenskega prostora, vendar ni meril dovolj natančno. Žoga mimo Bičkove leve vratnice.
39'
  Hanžič bo izvedel prosti strel z leve strani novogoriške polovice.
39'
  Nekaj zmede v kazenskem prostoru, na koncu pa žoga za Žilića.
42'
  Juninho je blokiral strel Osterca, ki mu je z leve strani podal Brečevič. Osterc se je nekoliko predolgo pripravljal na strel.
43'
  Hanžič s strani do Stojaniviča, ki se je kar dobro znašel v sendviču dveh branilcev, streljal z glavo, a je vratar Žilić žogo zlahka ustavil.
44'
45+1'
  Lepa akcija Nove Gorice. Kombinirali so pred kazenskim prostorom, kakšnih pet šest podaj so uspešno izvedli, nato pa je Cvijanovič podal osamljenemu Ostercu, ki je zadel povsem v desni kot Bičkovih vrat.
45+1'
45'
46'
  No, obe ekipi se morata očitno spet ogreti, saj je zunaj precej mraz. Igra večinoma poteka po sredini igrišča.
49'
  Zatkovič je prepustil lepo žogo Stojanoviču, ki je poizkusil z desne streni kazenskega prostora, ta pa je zletela kak meter mimo desne vratnice Žilića, ki je dogajanje le pospremil s pogledom.
49'
Rdeči karton
  Bojan Đukič dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
50'
  Đukić je na 20 metrih grdo podrl Juninha, ki je bi bil povsem neoviran pred Žilićem. Spasojević je pozegel v zadnji žep svojih kratkih hlač in izvlekel rumeni karton.
51'
  Drevenšek je izvedel prosti strel. Žoga se je odbila in zletela mimo desne vratnice Žilića.
52'
  Menjava: iz igre Ivan Brečevič, v igro Aris Zarifovič.
53'
  Logična menjava napdalca za branilca. Začasni trener Peršič namreč igra z igralcem manj.
55'
  Menjava: iz igre Džengis Čavuševič, v igro Jani Šturm.
56'
57'
  Tam je lepo preigraval Gregorič po desni strani, nato je Kršić spet zadel prečko, rutinirano pa je zaključil Osterc. Močen strel iz kazenskega prostora, po odbiti žogi.
58'
  Osterc je v izjemni strelski formi. Poleg današnjih treh (!) golov je zadek tudi na preostalih petih. Kljub igralcu manj na igrišču.
60'
  Domžale sicer napadajo, a povsem neučinkovito.
62'
  Zdaj priložnost za Juninha, ki ni bil dovolj spreten, da bi si v kazenskem prostoru priigral prostor za gol.
63'
  Stojanovič je poizkusil podati v kazenski prostor, a je žoga končala visoko za golom.
66'
  Zdaj je igra prekinjena, Kršić ježi na tleh in se drži za nogo.
66'
  Menjava: iz igre Dalibor Stojanovič, v igro Janez Perme.
67'
  Še zadnja menjava. Badžim je v ogenj poslal še enega napadalca.
68'
  Menjava: iz igre Admir Kršič, v igro Amedej Vetrih.
70'
  Prava bomba Zatkovića, ki se je odločil za močan strel iz razdalje in Žilić je posredoval z zadnjimi močni, z eno roko.
71'
  Domžalčani ustvarjajo pritisk, vsi so na nasprotnikovi polovici.
72'
  Zarifovič je posredoval prek Permetom in žogo poslal preko gola.
74'
  Osterc je spet preigraval v kazenskem prostoru, nase navlekel dva branilca, oddal žogo do Demirovića, ki je streljal, a se je žoga od okvira vrat odbila v gol-avt.
76'
  Osterc je preigraval, v dvoboju mož na moža pa ga je zaustavil Vidovič.
77'
  Elsner je z roba zadel nosilec za mrežo.
79'
  Juninho je podal žogo na drugo vratnico Žilića, kjer je stal Šturm, ki je streljal z glavo, a daleč preslab strel domžalskega napadalca.
81'
  Osterc se je še enkrat odločil za strel s strani. Ni dosti manjkalo, da bi Biček na krstni tekmi prejel kar tri gole.
83'
  Še en predložek Elsnerja. Dobra žoga, a je Vidovič ni uspel zadeti z glavo.
83'
  Z roko je igral eden od Novogoričanov!!! Strel z bele točke za Domžalčane!
84'
Gol (11m)
  GOOOL! Rok Hanžič je zadel enajstmetrovko!
84'
  Mitja Zatkovič je dobil rumeni karton.
85'
  Pritisk gostiteljev! Vidovič bi moral le stegniti nogo in skoraj gotovo bi premagal Žilića.
87'
  Juninho je streljal z 20 metrov, žoga je po tleh zletela mimo desne vratnice Žilića.
88'
  Menjava: iz igre Enes Demirovič, v igro Dejan Žigon.
89'
  Še en poizkus Juninha. Žogo mu je blokiral nekdo od Novogoričanov.
89'
  Osterc pa je na drugi strani izkušeno izsilil kot
89'
  Še štiri minute sodnikovega podaljška.
90+2'
  Spasojevič je dosodil prekršek v napadu v kazenskem prostoru Novogoričanov.
90+4'
  Kakšna akcija Osterca, ki je preigral tri Domžalčane, na koncu pa še Bička, a je bil nezbran pri strelu. Kaj lahko bi dosegel še četrti gol na srečanju in se povzpel na vrh lestvice strelcev.
90+4'
90+4'
  Še druga zmaga Novogoričanov v Domžalah v tej sezoni torej. Junak tekme Milan Osterc, ki je trikrat zatresel nasprotnikovo mrežo.