22. krog |  Lendava, Športni park |  09.12.2009 ob 13.00

Nafta

1 : 0

Labod Drava

Sodniki: Tošeski Boris (glavni sodnik), Rep Borut (1. pomoč), Jovanović Stevo (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Pozdravljeni v 22. krogu državnega nogometnega prvenstva. Preko našega spletnega portala boste lahko v živo spremljali potek tekme me Nafto in Dravo.
0'
  Gre za 19. medsebojni obračun teh dveh tekmecev. Gostitelji se sicer nahajajo na petem mestu lestvice, gostje pa na zadnjem.
0'
  Labod Drava je na Športnem parku v Lendavi nazadnje slavila pred slabimi tremi leti, natančneje v 2. maja 2007.
0'
  Gostje slasti zmage niso okusili že šest krogov. Nazadnje so v gosteh s 3:0 premagali takrat drugouvrščeni Rudar.
0'
  Povsem drugače pa je z gostitelji, ki so v drugi polovici jesenskega dela tekmovanja v vzponu, na zadnjih devetih krogih so izgubili le proti HIT Gorici. Medtem so premagali Koper, Olimpijo, Rudar...
0'
  Na prejšnjih dveh tekmah letošnje sezone so se zmage obakrat veselili Lendavčani. Na prvi tekmi v četrtem krogu so doma zmagali s 3:1 (Mujakovič, Horvas, Sebök; Zajc), na drugem medsebojnem obračunu 13. kroga pa z 2:1 (Gerenčer, Volaš; Semler).
0'
  Nafta je v zadnjem krogu premagala državne prvake iz Maribora (2:1), Drava pa je izgubila proti CM Celju (3:0).
0'
  Nogometaši so že stopili na zelenico.
0'
0'
  Prvi napad za Dravo.
0'
  Semler se je znašel v prepovedanem položaju.
1'
  Abdulrazak Mohammed Ekpoki je dobil rumeni karton.
1'
  Ekpoki je nadaljeval tekmo po sodnikovem žvižgu.
2'
  Anđelkovič je med dvema nogometašema Drave izsilil avt.
4'
  Buzeti je podal v kazenski prostor, a je bila žoga previsoka, da bi zadela glavo enega od njegovih soigralcev.
5'
  Buzeti je po izvedenem kotu Mujakovića streljal s kakšnih 25 metov, a je žoga zletela preko gola.
6'
  Ptujčani imajo težave s prehodom na nasprotnikovo polovico.
6'
  Borut Gerenčer je streljal s kakšnih 35 metrov s strani. Žogo je ujel Bučar.
8'
  Zdaj pa nevarna akcija Ptujčanov. Kronaveter je izvedel protsti strel s strani, zaradi neravne površine je ni uspel zaustaviti Murko in če bi bil Semler malo bolj zbrani, bi ga lahko brez večjih težav premagal.
9'
  Kolman je lepo zaustavil Ekpokija na svoji polovici.
11'
  Ogu je podal v kazenski prostor, kjer ni bilo nikogar od njegovih igralcev.
13'
  Volaš in Čeh sta kombinirala. Čeh je poizkusil z roba kazenskega prostora, je bil nenatančen.
14'
  Mujakovič je poslal žogo iz kota v gol avt.
15'
  Kolman je lepo povedel žogo v kazenski prostor in povsem z roba podal do Volaša, a je nekdo podstavil nogo in žoga je končala v kotu.
16'
  Kot, četrti za Nafto.
17'
  Kolman je izbil lepo diagonalno podajo proti Ekpokiju in rešil priložnost za dosego gola.
18'
  Gerenčer je storil prekršek nad Ogujem na sredini igralnega polja.
21'
  Anđelković je priboril avt za Nafto na strani Drave.
21'
  Kolman je spet podal v kazenski prostor, kjer je nekoliko nespretno z eno roko izbil Bučar.
22'
  Buzeti je zdaj poizkusil s podajo z desnega roba kazenskega prostora, vendar je bil to slab predložek. Bučar je žogo brez težav ujel.
23'
  Slaba predstava v Lendavi.
23'
  Mnogo prekinitev in malo lepih podaj.
24'
  Zdaj je Anđelkovič na začudene občinstva izgubil žogo, ki je končala v avtu.
24'
  Nejc Kolman je dobil rumeni karton.
25'
  Kolman je podrl Semlerja in si zaradi jezikanja prislužil rumeno opozorilo.
25'
  Kelenc je poslal neuporabno žogo v vratarjev prostor.
26'
  Tonči Žilič je dobil rumeni karton.
26'
  Po protinapadu na sredini igrišča je Žilić podrl enega od Lendavčanov sodnik pa je pustil prednost. Nato je ob prekinitvi izvlekel rumeni karton.
27'
  Prekršek Oguja nad Čehom na polovici Ptujčanov. Mujakovič bo izvedel prosti strel.
28'
  Lep predložek Mujakoviča, a je Bučar z obema rokama izbil žogo proti sredini.
30'
  Bunc je podal lep predložek v kazenski prostor in Žilić je z zadnjimi močmi izbil z glavo v kot.
30'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Volaš!
31'
  Po kotu, izvedel ga je Gernerčer, je močno streljal Mujakovič iz kakšnih 17 metrov. Nogo je podstavil Volaš in jo preusmeril v gol.
32'
  Kornaveter je lepo povedel proti kazenskem prostoru in žogo lepo oddal do Semlerja, ki ni uspel zaključiti, saj je posredoval Gerenčer.
34'
  Ošlaj je storil prekršek nad Ekpokijem na levi strani kazenskega prostora.
35'
  Kelenc je podal v kazenski prostor z leve strani, Anđelkovič je streljal z glavo visoko preko gola.
38'
  Kornaveter je poslal žogo iz roba kazenskega prostora na drugo stran proti Oguju, ki jo je lepo podaljšal do Semlerja, ki pa je stal na napačni nogi.
40'
  Zdaj huda napaka Murka. Semler je podal proti Kronavetru, ki je sprejel žogo, Murko pa je stekel iz gola in za sabo pustil prazen gol. Kronaveter je bil postavljen preveč na robu, da bi lahko natančno streljal.
40'
  Boštjan Zemljič je dobil rumeni karton.
42'
  Kronaveter je lepo izvedel kazenski strel z leve strani s kakšnih 25 metrov, natančno v Murka, ki je žogo poizkušal ujeti, a mu ni uspelo. Nato sta na odbito žogo pritekla dva ptujska nogometaša, a je Murko posredoval z zadnjimi močmi.
43'
  Spet nevaren predložek Kronavetra, vendar je Murko izbil, poleg tega pa so bili nogometaši Drave v prepovedanem položaju.
45'
  Bunc je preigraval v kazenskem prostoru. Nakazal je lažno podajo, nato pa ustreli na gol, nogo je podstavil Ogu. Kot za Nafto.
45'
45'
46'
  Ogu je po preigravanju Koranvetra ustrelil na gol, zadel pa je mrežo za golov. Prva priložnost v drugem delu torej za Ptujčane.
47'
  Žilić se je vrgel za žogo in igral z roko.
48'
  Medved je povsem z leve strani poslal visoko žogo proti Semlerju, Kolman je izbil v kot.
49'
  Kombinacija Ekpokija in Žilića, ki je iz obrambe stekel v napad in z roba vratarjevega prostora poslal uporaben predložek, a je Murko dobro posredoval in izbil proti sredini.
51'
  Buzeti je storil vse, z leve strani je podal do Ošlaja, ki je povsem zgrešil žogo, nato pa je poizkusil še Mujakovič in priboril kot.
52'
  Ogu je zdaj preizkusil svoj strel iz velike razdalje, žoga pa je končala ob levi vratnici Murka.
55'
  Ogi je s podplatom startal na B. Gerenčerja in glavni sodnik Tošeski je piskal prekršek.
57'
  Kronaveter je streljal z levega roba kazenskega prostora v svojem slogu, vendar je močno zgrešil Murkov gol.
59'
  Kronaveter je močno streljal s prostega strela in nastreljal Mujakoviča v ledvice, zato je ta obležal na tleh.
60'
  Menjava: iz igre Nejc Kolman, v igro Mihael Bukovec.
61'
  Zelo hiter je Buzeti. Po desni je prehitel celotno obrambo Drave, nato pa slabo oddal žogo v kazenski prostor.
62'
  Dva poizkusa Mujakovića iz kota, dvakrat je izbil Žilić.
63'
  Miljkovič je poizkusil povsem z roba kazenskega prostora, a je bil Bučar dovolj zbran, da je žogo zadržal.
64'
  Menjava: iz igre Klemen Medved, v igro Gorazd Zajc.
69'
  Čeh je obležal na sredini igrišča, zato je Anđelković žogo poslal z igrišča.
70'
  Bunc je iztržil kot, potem ko je Semler podstavil nogo ob predložku.
72'
  Po preigravanju Kronovetra je sodnik Tošeski piskal prekršek. Kakšnih 30 metrov je žoga oddaljena od gola.
72'
  Kronaveter je spret nastreljal živi zid.
74'
  Kronaveter je poizkusil skoraj iz kota in Murko je moral biti zbran, daje žogi preprečil pot v gol.
76'
  Menjava: iz igre Borut Gerenčer, v igro Leon Horvat.
79'
  Mujakovič je poslal predložek v kazenski prostor, Anđelković pa bi žogo skoraj poslal v lastno mrežo.
80'
  Dobra kombinacija Buzetija in Horvata, Buzeti se je potem zapletel pred vrati Bučarja, čeprav je bila akcija zrela za zadetek.
82'
  Menjava: iz igre Emil Miljkovič, v igro Vedran Vinko.
83'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Robert Kurež.
86'
  Ekpoki se je boril za žogo z Zemljičem, Tošeski pa je dosodil prekršek Nigerijca.
86'
  Gregor Bunc je dobil rumeni karton.
87'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Tonči Žilič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
88'
  Žilić je kot zadnji igralec oviral Volaša in si prislužil drugi rumeni karton.
88'
Rdeči karton
  Andrej Prejac dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
89'
  Prejac je tam v množici igralcev protestiral Tošeski pa mu je pokazal kar rdeči karton. Devet kartonov na srečanju.
90'
  Drava le z osmimi igralci v polju.
90'
  Rok Kronaveter je dobil rumeni karton.
90'
  Kronaveter je vrgel žogo v Mujakovića.
90+4'
  Zajc je iz protinapada močno ustrelil proti golu, žoga pa je le za las zgrešila vrata Murka.
90+4'
90+4'
  Deseta in peta zaporedna zmaga Nafte in dvanajsti poraz Laboda Drave torej.
90+4'
  Hvala za pozornost in nasvidenje v soboto, ko bosta na sporedu še dve zaostali tekmi, nato pa sledi zimski premor.