22. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  09.12.2009 ob 15.00

Rudar

0 : 2

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Pavlič Franci (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz hladnega, a sončnega Velenja.
0'
  Pred nami je obračun 22. kroga med 3. Rudarjem in Domžalami, ki trenutno zasedajo 7. mesto na lestvici.
0'
  Pri gostujoči ekipi zaradi poškodb manjkata Bešič in Brljak. Veliko več težavi ima domači trener Marijan Pušnik. Zaradi poškodbe manjkajo Fabijan Cipot, Mirza Mešič, Damjan Trifkovič in Marko Tuomas Kolsi. Poleg tega ne bosta igrala Aleš Jeseničnik in Nikola Tolimir, ki sta v nedeljo na tekmi proti Mariboru prejela rdeč karton.
0'
  Na dveh medsebojnih obračunih v letošnji sezoni sta obe ekipi po enkrat zmagali. V Velenju je Rudar slavil s 4:1, v Domžalah pa nogometaši Domžal z 2:0.
0'
  Danes zelo pomembna tekma za obe ekipi. Domžalčani so v Velenje prišli po dveh zaporednih porazih. Rudar pa ni zmagal v Velenju na zadnjih 6-ih tekmah. Zadnja zmaga sega v 12. september, ko so premagali Interblock z 2:1.
0'
  Obe ekipi sta pravkar prišli na travnato podlago.
0'
2'
  Po lepi podaji Omladiča v kazenski prostor je do strela prišel Prašnikar, toda na pravem mestu je bil vratar Vidmar.
5'
  GOOOL! Zadel je Damir Pekič!
5'
  Po lepi podaji Drevenška je nato Damir Pekič premagal vratarja Bobana Saviča.
9'
  Menjava: iz igre Almir Sulejmanovič, v igro De Moraes Renato.
9'
  Očitno menjava Pušnika zaradi poškodbe kapetana Sulejmanoviča.
10'
  Strel Lo Duce od daleč, ob posredovanju vratarja Vidmarja je žoga končala v kotu.
12'
  V zadnjih trenutkih Rudar prevzema pobudo na igrišču.
15'
  Po zelo živahnem začetku srečanja, sedaj spremlajmo premoč Rudarja, a brez pravih priložnosti.
21'
  Očitno je trener Domžal Birjukov dobro pripravil svojo igralce, ki zaenkrat odlično pokrivajo prostor na igrišču in ne dovoljujejo domačim kakšne nevarnejše akcije.
25'
  Domžalčani so po daljšem času izvedli nevarnejšo akcijo. Pekič je podal z desne strani do Krciča v kazenski prostor, slednji pa na koncu ni imel dovolj prostora za strel proti vratom Rudarja.
26'
  Strel Zatkoviča s kakšnih 25-ih metrov je končal v rokah vratarja Saviča.
30'
  Po vodstvu Domžal spremljamo bolj ali manj dolgočasno nogometno predstavo.
31'
  Lepa kombinacija gostov. Dvojna podaja Zatkoviča in Juninha, slednji pa na koncu ni prišel do zaključnega strela.
34'
  Rudar očitno še naprej preživlja hude čase, saj tudi na današnji tekmi domači ne kažejo kakšnega vidnega izboljšanja igre. Res pa je, da Rudar tudi danes igra močno oslabljen.
35'
  Prekršek Drevenška nad Mujakovičem. Rudar ima prosti strel.
36'
  Izvajal ga je Omladič, nato je po veliki gneči v kazenskem prostoru Tomažič-Šeruga iztžil drugi kot za Velenjčane.
37'
  Na drugi strani protinapad, za strel s kakšnih 18-ih metrov se je odločil Pekič, žoga je zletela visoko preko gola Rudarja.
42'
  Kot številka 3. za Rudar. Po podaji Omladiča v kazenski prostor so domači naredili prekršek v napadu.
45'
  Podajo Pokleke z leve strani je brez težav ulovil vratar Vidmar.
45+1'
  Poskus Drevenška iz prostega udarca mimo gola.
45+1'
45+1'
  V Velenju smo videli le minuto dodatka.
45+1'
  Po zelo obetavnem začetku srečanja, ko so gostje kmalu prišli do vodstva, smo nato spremljali dolgočasno nogometno predstavo. Domžale so igrale zelo disciplinirano in zaustavile vse poskuse Rudarja za izenačenje.
45+1'
  V Velenju je vse nared za začetek drugega dela srečanja.
45'
45'
  Takoj kot za Rudar.
47'
  Po podaji Mujakjoviča je do strela z glavo prišel Stojnič, a brez prave nevarnosti za vratarja Vidmarja.
48'
  Za strel od daleč se je odločil Amer Krciž, žoga pa je zletela visoko preko domačega gola.
50'
  Novi kot, peti za Rudar.
50'
  Do strela je prišel Lo Duca, tokrat pa se ni ravno najbolj izkazal.
53'
  Izjemna akcija Damirja Pekiča, ki je preigraval po sredini igrišča, in se po samostojni akciji znašel sam pred vratarjem Savičem, ki je bil ob strelu Pekiča na pravem mestu.
54'
  Mitja Zatkovič je dobil rumeni karton.
54'
  To je prvi karton na srečanju.
56'
  Prosti strel za Rudar. Izvajalec je Nik Omladič. Po gneči v kazenskem prostoru Domžal je sodnik zapiskal prekršek domačih v napadu.
58'
  Spet nekaj smole za trenerja Pušnika, predvsem pa za De Moraesa. Kot kaže se mu je obnovila poškodba gležnja. Očitno bo potrebna druga menjava na domači klopi.
59'
  Menjava: iz igre De Moraes Renato, v igro Denis Grbič.
61'
  Prosti udarec za Domžale. Drevenšek je s kakšnih 25-ih metrov streljal visoko preko gola.
63'
  Marko Pokleka je dobil rumeni karton.
63'
  Prekršek Pokleke nad Darkom Zecom.
65'
  Po podaji Dediča se je za strel z roba kazenska prostora odločil Omladič, prešibko za vratarja Vidmarja.
67'
  Najlepša priložnost za izenačenje. Po lepi podaji Dediča z desne je z glavo streljal Miha Golob, žoga pa je za las zletela mimo desne vratnice Domžal.
67'
  Menjava: iz igre Mitja Zatkovič, v igro Blaž Brezovački.
68'
  Menjava: iz igre Tim Lo Duca, v igro Arnel Mahmutovič.
69'
  Še ena priložnost domačih. Po podaji Pokleke je strel z glavo Prašnikarja zletel preko gola Domžal.
72'
  Po podaji s kota Grbiča je do strela z glavo prišel Stojnič, tudi tokrat pa je žoga šla mimo gola.
75'
  Domači vse bolj pritiskajo.
76'
  Lepa podaja Mahmutoviča z desne do Grbiča. Ob nevarnem strelu pa se je odlično izkazal vratar Vidmar.
77'
  Menjava: iz igre Amer Krcič, v igro Džengis Čavuševič.
80'
  Še naprej gledamo silovit pritisk domačih, ki na vse pretege poskušajo izenačiti.
82'
  Izjemno močan strel Mujakoviča s kakšnih 25-ih metrov, tudi tokrat pa se je izkazal odlični Nejc Vidmar.
85'
  Menjava: iz igre Damir Pekič, v igro Jovan Vidovič.
86'
  Rudar ima že 10. kot. Tokrat brez zaključnega strela.
89'
  Po podaji Mujakoviča na desno do Mahmutoviča, je sldenji lepo prodrl na koncu pa zadel prečko.
90'
  GOOOL! Zadel je Jovan Vidovič!
90+1'
  Vse neizkoriščene priložnosti Rudarja je z lepim golom kaznoval Vidovič.
90+1'
  V Velenj bomo videli še 3. minute sodniškega dodatka.
90+3'
90+3'
  Z zmago Domžal na Mestnem štadionu ob jezeru sta ekipi Domžal in Rudarja končali z jesenskim delom prvenstva.
90+3'
  Domžalčani so po 2-eh zaporednih porazih prišli do 3-eh pomebnih točk. Agonija Rudarja pa se nadaljuje, varovanci Marijana Pušnika so na domači zelenici doživeli že 5. zaporedni poraz. Domžalčani so jesenski del prvenstva zaključili z 29-imi točkami, bera Rudarja pa znaša 32 točk.
90+3'
  To bi bilo vse iz Velenja za prvi del letošnje sezone, ki se je malce zavlekel.
90+3'
  Bodite z nami tudi od febraurja 2010, ko se začne spomladanski del prvenstva. Do takrat pa lep pozdrav in nasvidenje.