23. krog |  Ljubljana, Športni park Ljubljana |  28.02.2010 ob 13.00

Olimpija

0 : 0

Nafta

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Patarić Dejan (1. pomoč), Košanc Elvis (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Spoštovani ljubitelji slovenskega nogometa, pozdravljeni! Nocoj boste lahko preko našega spletnega portala V ŽIVO spremljali tekmo 23. kroga prve slovenske nogometne lige, na kateri se bosta ob 13:00 v spodnji Šiški pomerili ekipi Olimpije in Nafte.
0'
  Zaenkrat še čakamo uradno zasedbo obeh ekip na tej tekmi.
0'
  Nogometaši se sicer že ogrevajo na zelenici.
0'
  Pokukajmo malo v zgodovino.
0'
  Tekmeca nimata bogate tradicije medsebojnih tekem v najmočnejši slovenski nogometni ligi. Pred ustanovitvijo 'nove' Olimpije sta se pomerila štirikrat, in sicer v sezonah 1991/92 ter 92/93. Takratna SCT Olimpija je zmagala trikrat, enkrat pa so zmago slavili Lendavčani.
0'
  V tej sezoni sta se moštvi pomerili dvakrat. Obakrat so zmagali gostitelji. V Ljubljani je bilo nazadnje 2:0, gola pa sta dosegla Rok Roj in Davor Škerjanc. Roj je mrežo Murka načel že v prvi minuti obračuna.
0'
  Sicer pa sta ekipi med zimskim premorom doživeli nekaj kadrovskih sprememb. Nekoliko bolj dejavna je bila Olimpija, ki se je za sodelovanje zahvalila osmim nogometašem. Odšli so: Davor Bubanja (Luka Koper), Željko Filipovič (Domžale), Jernej Leskovar (CM Celje), Almir Rahmanovič, Anto Pejić/HRV, Anže Hvalec, Luka Pavlin (Luka Koper) in Dejan Kern (Luka Koper). V klub so prišli: Nik Omladič (poškodba), Luka Prašnikar (oba Rudar Velenje), Peter Stojanovič (CM Celje), Kristian Lipovac (Aluminij) in Milan Purović/ČRG (Sporting/POR).
0'
  Prav Milan Purović je ena največjih, če ne celo največja okrepitev v zimskem prestopnem roku. Občasni črnogorski reprezentant je v Ljubljano prispel kot posojen igralec Sportinga iz Lizbone. Napadalec bo Olimpijin zeleno-beli dres nosil do konca sezone, z dobrimi predstavami pa upa, da si bo prislužil Sportingovega, ki je prav tako zeleno-bele barve. Štiriindvajsetletni Purović je kariero začel pri Budućnosti in jo nadaljeval v Crveni zvezdi, nakar se je preselil k Sportingu. Od tam je bil posojen v turški Kayserispor, nato pa še v madžarski Fehervar. S Sportingom, kjer ni naigral zaradi poškob in pretresov znotraj kluba, ima pogodbo podpisano še za dve leti.
0'
  Na drugi strani je bila Nafta nekoliko manj aktivna. Odšli so štirje nogometaši, prav toliko pa jih je okrepilo prekmurski klub. Prišli: Jan Pahor (Farul/ROM), Mitja Flisar (Mura 05), Saša Kolman (Tolmin) Jože Benko (posojen iz AEK Larnake/CIP). Jože Benko je s 23 goli najboljši strelec Nafte v zgodovini njenega obstoja. Z 18 zadetki mu sledi Robert Šabjan, ki je v nogometnem pokoju. Od aktivnih nogometašev je Benku najbližje Aleš Čeh s 13 goli. Odšli: Vedran Vinko (posojen Čardi), Arpad Vaš (posojen Čardi), Bela Koplarovics/MAD, Jozsef Sebök.
0'
  V zavihku 'postave' lahko zdaj vidite tudi obe postavi moštev.
0'
  Poglejmo na hitro še stanje na lestvici. Nafta se je s petimi zaporednimi zmagami v jesenskem delu sezone zavihtela na tretje mesto in za vodilno Luko Koprom (tekma več) zaostaja dvanajst točk, za Mariborom (tekma več) pa za sedem. Olimpija se nahaja na petem mestu, a za Nafto in mestom, ki zagotavlja neposreden nastop v evropskih tekmovanjih, zaostaja le za tri točke.
0'
  Igralci že korakajo na zelenico stadiona Športni park Ljubljana v Spodnji Šiški.
0'
  Glavni sodnik bo na nocojšnji tekmi Damir Skomina.
0'
  Dragons so bučno pozdravili nogometaše Olimpije, medtem ko navijačev Nafte ni na spregled.
0'
0'
  Napačna podja Kašnika na sredini igrišča.
1'
  Prvi prekršek na tekmi. Na tleh je Purović, ki pa že nadaljuje z igro.
1'
  Zaenkrat začetno otipavanje obeh moštev.
2'
  Mujakovič je podal v kazenski prostor, Volaš ni sledil akciji in Ljubljančani v novi akciji.
3'
  Roj je poizkusil od daleč z roba kazenskega prostora, a žoga visoko preko gola!
5'
  Olimpija kar precej igra na visokega Purovića, ki poizkuša z glavo zaposliti Prašnikarja.
5'
  Vassiljev je poslal predložek z leve strani igrišča in izboril kot.
6'
  Ošlaj je visoko skočil v vratarjevem prostoru, Oblak pa je zanesljivo posredoval s pestmi.
7'
  Cvijanovič je po napaki v zadnjem trenutku posredoval pred Volašem, ki bi se sicer znašel v čistem položaju za dosego gola.
7'
  Rujovič je izvedel prosti strel z leve strani. Visoka žoga na Purovića je končala v gol-avtu.
9'
  Hitro izvedeni prekršek Nafte na sredini igrišča, pred Volašem je v zadnjem trenutku posredoval Kašnik. Nekaj negotovosti Olimpijinih vezistov.
10'
  Zeleno-beli sicer imajo pobudo, Lendavčani pa prežijo na napake.
11'
  Zdaj lepa dolga podaja Vassiljeva do Miljkovića, ki je v kazenskem prostoru podaljšal do Buzetija, ta pa je izsilil kot.
11'
  Izvedel ga bo Mujaković.
12'
  Nevarno je bilo. Mujakovič je podal na prvo vratnico, žoga je obšla nekaj igralcev, nato pa je eden od branilcev Olimpije razčistil situacijo.
13'
  Varovancem Roberta Pevnika sicer uspe izvesti nekaj podaj na sredini, manjka pa jim zaključna poteza.
14'
  Miljkovič je povsem s strani podal močno žogo v kazenski prostor, kjer je razčistil Šporar in žogo poslal v avt.
14'
  Skomina je v boju Miujakoviča in Roja dosodil prekršek v prid prvemu.
15'
  Še tretji kot za Nafto. Spet Mujakovič. Spet na prvo vratnico. Po izbiti žogi je od daleč streljal Vassiljev, a ni zadel okvira vrat. Brez dela za Oblaka.
17'
  Po začetni pobudi Olimpije je razmerje moči zdaj izenačeno.
18'
  Pokorn je podal do Škerjanca, ki se je znašel v prepovedanem položaju.
18'
  Vassiljev je spet podal v kazenski prostor. Lahko delo za Oblaka, ki je žogo ujel in jo poslal proti Puroviću, vendar nič iz te akcije.
19'
  Mujakovič do Buzetija, ta do Volaša in skoraj bi bil Oblak premagan. Lepa, enostavna akcija!
21'
  Zares obetavna akcija Lendavčanov, ki so izigrali obrambo Olimpije. Ta je poizkušala z ofsajd zanko, a se je uštela. Buzeti je utekel v prostor in s strani kazenskega prostora podal do Volaša. Ta se je znašel tik pred Oblakom, a iz težkega položaja ni meril natančno.
22'
  Buzeti povzroča precej težav Kašniku, spet je podal v vratarjev prostor, kjer je Oblak uspešno posredoval.
23'
  Zdaj prosti strel za Mujakoviča s kakšnih 35 metrov. Precej igralcev v kazenskem prostoru, Oblak je posredoval nekoliko negotovo in žogo izbil v kot.
24'
  Zdaj ima Nafte precej več od igre. Najbolj aktiven pa je ne desni strani Buzeti.
26'
  Zdaj pa nekaj napetosti na igrišču. Salkić je tekel za globinsko žogo, iz strani je pritekel Ošlaj in ga potisnil v reklamne panoje za vratarjevo črto. Prekršek za Olimpijo.
27'
  Murko je uspešno posredoval z izbijanjem v polje.
28'
  Spet priložnost za Nafto. Po podaji s strani je z glavo poizkusil Čeh, a ni bil natančen.
29'
  Anemična igra Olimpije, ki si že lep čas ni priigrala obetavne akcije.
29'
  Lendavčani delujejo bolj živahno.
30'
  Zdaj je Purović z roba kazenskega prostora iz obrata poizkušal s podajo do Pokorna. Dobro posredovanje enega od Naftinih branilcev.
33'
  Igra na sredini igrišča, ali bolje rečeno mučenje žoge na blatni travnati površini v Šiški.
35'
  Buzeti je iz nenada streljal z oddaljenosti z desne strani, a Oblak ni imel težkega dela. Žogo je dobro zaustavil.
37'
  Zdaj Rujovič do Škerjanca, ki žoge ni ujel. Olimpija brez idej na sredini igrišča.
40'
  Kakšna poteza Oblaka. Zelo samozavestno se je poigral z Volašem. Nakazal je podajo, se obrnil in podal do Šporarja.
40'
  Na drugi strani pa se je Purović znašel v nedovoljenem položaju. Veliko negodovanja na tribunah, saj bi se sicer verjetno znašel v gol-akciji.
42'
  prekršek Vassiljeva na sredini igrišča. Ena zadnjih priložnosti, da Olimpija popravi vtis v prvem delu srečanja.
42'
  "Zberi se malo," vpije Olimpijin vratar Oblak. Njegove besede povedo vse o igri njegovih soigralcev.
44'
  Caban je izzval srečo. Od daleč je udaril na gol in kar konkreten strel tega branilca. Žoga je sicer končala za golom.
45'
  Četrti sodnik je pokazal še minuto dodatka v prvem polčasu.
45'
  Purović je storil prekršek v napadu. Ja, do zdaj se razen z nekaj vragolijami na ogrevanju ni pretirano izkazal
45+1'
45+1'
  Menjava: iz igre Luka Prašnikar, v igro Agim Ibraimi.
46'
46'
  Prašnikar se je v pripravljalnem delu sicer izkazal z nekaj dobrimi predstavami, a je v prvem delu ostal neopažen, zato je sledila menjava z makedonskim reprezentantom Ibraimijem.
46'
  Zdaj so se oglasili tudi navijači Nafte, kakšnih 15 jih je prišlo spodbujat Nafto.
47'
  Pokorn se je lepo otresel dveh Lendavčanov potem pa je vanj s strani priletel Mujakovič in sledil je prekršek v prid gostiteljem.
48'
  Purović se je spet znašel v prepovedanem položaju. Predolgo je čakal Pokorn.
49'
  Spet nekoliko boljši začetek zeleno-belih.
50'
  Buzeti spet z visokim predložkom v kazenski prostor, Volaš je sicer skočil na žogo, vendar je bil prenizek. Le vprašanje časa je, kdaj bodo Lendavčani kaznovali počasno obrambo Ljubljančanov.
51'
  Škerjanc je na drugi strani lepo izigral enega od branilcev Nafte in lepo podal na rob kazenskega prostora do Salkića, ki je nastreljal Cabana.
52'
  Prekinitev. Prosti strel je izvedel Vassiljev, žogo pa je s telesom izbil Cvijanovič.
54'
  Prekršek Čeha nad Kašnikom ob avt črti.
55'
  Obeta se menjava.
55'
  Menjava: iz igre Dalibor Volaš, v igro Siniša Jankovič.
56'
  Zdaj je v središču Purović. Pa ne zaradi kakšne lepe napadalne akcije, ampak nespametnega prekrška.
56'
  Purović Milan je dobil rumeni karton.
57'
  Purović se je po posredovanju Ošlaja znašel na tleh, nato pa namenoma spotaknil enega od Lendavčanov.
57'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Andrej Dugolin.
58'
  Še eno menjavo ima na voljo trener Olimpije Pevnik, medtem ko ima na drugi strani Vučičević še dve.
61'
  Ibraimi je strelal s kakšnih 18 metrov. Žoga je proti vratom Murka poslal po tleh, Lendavski čuvaj mreže pa jo je zlahka ukrotil.
62'
  Ibraimi je zdaj priigral udarec iz kota, a je Murko ujel žogo.
62'
  Tekma zaspanka v Šiški.
63'
  Ibraimi je bil že v nemogočem položaju ob avt črti in Ošlaju, a je kapetan Nafte stroil prekršek. Obetavna akcija.
64'
  Ali pa tudi ne, saj je po prostem strelu Ošlaj žogo zlahka izbil iz kazenskega prostora.
66'
  No, Ibraimi skrbi za nekaj navdušenja na tribunah. S potezo Zinedina Zidana je zdaj prešel dva igralca Lendave.
67'
  V podobni akciji kot pred trenutkom je Ibraimi na robu avt črte izgubil žogo.
68'
  Menjava: iz igre Amel Mujakovič, v igro Borut Gerenčer.
71'
  Prekršek Miljkovića nad Cvijanovićem in žoga za Olimpijo.
71'
  Menjava: iz igre Emil Miljkovič, v igro Jernej Repina.
71'
  Vučičević je opazil, da je Miljković nekoliko nervozen in ga zamenjal, s tem pa je opravil vse tri menjave.
73'
  Kmalu bo vse menjave opravil tudi Pevnik. Nova okrepitev Stojanovič se pripravlja za vstop.
74'
  Stojanovič je v prvem delu sezone igral za CM Celje.
74'
  Menjava: iz igre Rok Roj, v igro Peter Stojanovič.
77'
  Vassiljev je podal s prostega strela, žoga je prišla do Gernerčerja, ki je podaljšal na drugo stran do Buzetija. Ta je prodrl po desni strani in poslal uporaben predložek, a eden od nogometašev Lendave ne uspel bolje zaključiti akcije.
78'
  Nejc Kolman je dobil rumeni karton.
78'
  Zaradi predolgega jezika ob dosojenem avtu za Olimpijo.
80'
  Zdaj je Zemljič poskrbel za nekaj smeha na tribunah, saj je izjemno slabo udaril žogo in jo poslal povsem v nasprotno smer kot jo je želel.
82'
  Zdaj obetavna kombinacija Purovića, Ibraimija in Stojanovića, a Ibraimi ni uspel podati v prostor do Stojanovića. Sicer bi bila to lepa trojna podaja teh nogometašev.
86'
  Zdaj prekršek na sredini igrišča. Obležal je Jankovič, ki očitno zelo trpi, saj se dere od bolečin.
86'
  Jankoviča oskrbujejo ob avt črti, igra se medtem nadaljuje.
87'
  No, zdaj so tudi navijači Green Dragons obrnilli hrbet Olimpiji.
87'
  Peter Stojanovič je dobil rumeni karton.
88'
  Stojanovič je ostro startal na Vassiljeva, povsem je zgrešil žogo in si prislužil rumeni opomin.
89'
  Zdaj pa lepa akcija Ibraimija, ki je potegnil po desni strani, iskal Purovića, a je Murko dobro posredoval.
90'
  Tri minute sodnikovega podaljška.
90'
  Agim Ibraimi je dobil rumeni karton.
90+1'
  Dolga podaja do Ibraimija. Ta se je sam znašel pred Murkom, a je sodnik dosodil prepovedani položaj. Ibraimi je prejel rumeni karton zaradi ugovarjanja.
90+1'
  Jernej Repina je dobil rumeni karton.
90+2'
  Igralci in gledalci le še čakajo na zaključek tekme.
90+3'
  Zdaj še prosti strel Olimpije s kakšnih 25 metrov. Verjetno zadnja priložnost za Olimpijo.
90+4'
  Ibraimi je streljal v levi spodnji kot Murka, ki je žogo brez težav ujel.
90+4'
90+4'
  Na zadnji tekmi 23. kroga sta se Olimpija in Nafta razšla brez zmagovalcev, v nasprotju s prvima dvema tekmama, ko sta obakrat zmagali domači ekipi. Hvala za vašo pozornost in nasvidenje spet prihodnjo soboto, ko bodo na sporedu tekme 24. kroga.