23. krog |  Celje, Arena Petrol |  27.02.2010 ob 14.00

CM Celje

1 : 4

HIT Gorica

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Horvat Tomislav (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz sončnega Celja.
0'
  Vendarle smo dočakali na začetek spomladanskega dela prvenstva.
0'
  V Areni Petrol se bosta v 23. krogu udarila CM Celje in Hit Gorica.
0'
  Celjani so jesenski del prvenstva končali na 6. mestu, Goričani pa so prezimili za njih na skromnem predzadnjem mestu.
0'
2'
  Obe ekipi si seveda želita ugoden izid na uvodni tekmi spomladanskega dela prvenstva.
3'
  Obetaven začetek gostov. Do strela je prišel Brečevič, izkazal se je vratar Mujčinovič, nato se je ob poskusu Galešiča žoga odbila v kot.
3'
  Po podaji s kota je z roba kazenskega prostora poskušal še Cvijanovič, žoga je zletela preko celjskega gola.
6'
  Pri celjski ekipi je v zimskem prestopnem roku odšlo kar nekaj igralcev, pridobili pa so Leskovarja, Breziča, Omeroviča in Purišiča. Goričani so bili manj aktivni, prišel je le mladi Hrvat Matija Katanec.
7'
  Po obetavnem začetku sedaj spremljamo igro med obema kazenskima prostoroma.
11'
  Celjani so v zadnjih trenutkih več pri žogi, a si niso ustvarili še nobene zrele priložnosti.
12'
  Prva priložnost za Celjane. Lepa, samostojna akcija Urbanča, ki je nato streljal z dobrih 20-ih metrov mimo gostujočega gola.
15'
  Celjani so vse bolj agresivni in nevarnejši.
17'
  Domači so ponovno zapretili. Duspara je dal povratno žogo za Lovrečiča, njegov strel pa je bil usmerjen preveč po tleh, tako, da ni predstavljal nevarnosti za gostujočega vratarja.
18'
  Domači nogometaši vršijo vse večji pritisk proti vratom Gorice.
23'
  Obetaven napad Gorice. Dolga, natančna podaja Demiroviča do Brečeviča, ki se je otresel svojega čuvaja, na koncu pa mu je zmanjkalo prostora za neposreden strel proti celjskemu golu.
25'
  Prosti udarec za Celje. Natančen strel Lovrečiča, tokrat pa se je izkazal vratar Simčič in žogo izbil v kot.
28'
  Najlepša priložnost zaenkrat. Po podaji skota Galešiča, je do strela z glavo prišel Brečevič, a je streljal nekoliko previsoko.
28'
  Aleš Kačičnik je dobil rumeni karton.
31'
  V zadnjih minutah prevzemajo pobudo Goričani.
32'
  Predvsem je zelo aktiven na desni strani mladi 20-letni Galešič.
33'
  Z roba kazenskega prostora je poskušal Bakarič, a brez nevarnosti za vratarja Gorice.
38'
  Zaenkrat smo lahko kar zadovoljni z nogometno predstavo. Gledamo odprto srečanje, na žalost pa manjkajo zadetki.
40'
  Po napaki Bakariča, je do strela prišel Brečevič, toda streljal je mimo gola.
40'
  Sebastjan Gobec je dobil rumeni karton.
41'
Gol (11m)
  GOOOL! Enes Demirovič je zadel enajstmetrovko!
42'
  Po prekršku Gobca v kazenskem prostoru nad Cvijanovičem je sodnik Perič dosodil najstrožjo kazen v korist Gorice.
43'
  Priložnost za Bezjaka, vratar Simčič pa je šel pravočasno iz gola ter preprečil strel celjskega napadalca.
45'
  Še minuta sodniškega dodatka v Areni Petrol.
45+1'
  GOOOL! Zadel je Ivan Brečevič!
45+2'
  Po nespretnem posredovanju Mujčinoviča ob predložku Široka je iz neposredne bližine zadel Ivan Brečevič.
45+2'
45+2'
  Lepa prednost za Goričane po 1. polčasu. Celjani niso bili slabši nasprotnik, prej obratno. Čaka nas torej zelo zanimiv drugi del srečanja.
45+2'
  Ekipi sta se že vrnili na travnato podlago.
45'
45'
  Menjava: iz igre Dejan Urbanč, v igro Marijo Močič.
46'
  Torej trener Celja Djuričič je opravil prvo zamenjavo, bomo videli ali bo to vplivalo na bolj učinkovito igro domačih.
46'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
48'
  Hladen tuš za Celjane na začetku 2. polčasa. Potem, ko Galešič ni prišel do strel je bil nato na pravem mestu Cvijanovič ter z lepim strelom premagal vratarja Mujčinoviča.
54'
  Še ena nevarna akcija gostov. Lep prodor razpoloženega Galešiča, ki je na koncu streljal preko vrat Mujčinoviča.
57'
  Nova priložnost za Gorico. Brečevič se je lepo zagradil v kazenskem prostoru Celja, nato pa lepo našel Galešiča, a se je tokrat ob njegovem strelu izkazal Amel Mujčinovič.
59'
  Celjani v drugem delu srečanja delujejo povsem izgubljeno.
61'
  Tokrat je poskušal Demirovič, ponovno je bil zanesljiv vratar Mujčinovič.
64'
  Menjava: iz igre Boris Bjelkanovič, v igro Denis Popovič.
66'
  Po podaji s kota strel Cvijanoviča, žoga se je po posredovanju Mujčinoviča odbila do Brečeviča, ki pa tokrat ni izkoristil ponujene priložnosti.
67'
  Priložnosti za goste se kar vrstijo. Ponovno se je ob poskusu Cvijanoviča izkazal vratar Mujčinovič.
71'
72'
  Po izjemni samostojni akciji Galešiča, ki je nato našel samega Brečeviča so Goričani prišli še do 4. zadetka.
72'
  Menjava: iz igre Goran Galešič, v igro Dino Martinovič.
75'
  Menjava: iz igre Rok Štraus, v igro Dejan Krljanovič.
75'
  GOOOL! Zadel je Roman Bezjak!
77'
  Po podaji rezervista Popoviča je zadel Roman Bezjak.
79'
  Dino Martinovič je dobil rumeni karton.
80'
  Menjava: iz igre Enes Demirovič, v igro Sandi Arčon.
82'
  Danijel Brezič je dobil rumeni karton.
86'
  Priložnost za Celjane, po podaji Močiča je Lovrečič streljal visoko preko gostujočega gola.
88'
  Tokrat je pri domačih poskušal Bezjak, vratr Simčič ni imel nikakršnih težav.
90'
  Prosti udarec za Celjane je izvajal Gobec, odlična reakcija vratarja Simčiča.
90'
  V Celju bomo videli še 2. minuti sodniškega dodatka.
90+2'
  Menjava: iz igre Matija Širok, v igro Domen Fratina.
90+2'
90+2'
  Srečanje je končano, povsem zaslužena zmaga Gorice, ki je prvič v letošnji sezoni premagala Celjane.
90+2'
  Celjani so tako doživeli 9-ti prvenstveni poraz in ostajajo pri 30-ih točkah. Goričani so prišli do 7. zmage v letošnji sezone ter osvojili pomembne točke v boju za obstanek.