24. krog |  Ljubljana, Športni park Ljubljana |  06.03.2010 ob 15.00

Olimpija

1 : 1

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Babnik Janez (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Lepo pozdravljeni iz Ljubljane, kjer se bosta v spodnji Šiški pomerila Olimpija in Domžale. Ljubljančani so v prvem spomladanskem delu doma predvsem z igro razočarali proti Nafti in iztržili samo točko. V tekmi brez golov se je pokazalo predvsem pomanjkanje kreativnosti pred nasprotnikovimi vrati. Danes imajo popravni izpit in želijo doseči zmago, kar pa ne bo lahka naloga. Pomlajeni Domžalčani so v prejšnjem krogu proti državnim prvakom pokazali hrabro predstavo, a na koncu vendarle izgubili z 2:3.
0'
  V moštvo Domžal so se med tednom v polni ritem treningov vrnili Drevenšek, Teinovič, Juninho in Sviben, proti Olimpiji pa bo manjkal poškodovani Hanžič, ter kaznovana Seferovič in Vidovič.
0'
  Pri Olimpiji je začel s treningi z ekipo tudi Brazilski vezist Gabriel da Silva, njegove prisotnosti se pri Olimpiji zelo veselijo, saj je prav v zvezni vrsti najbolj škripalo pri Ljubljančanih.
0'
  Oba trenerja se dobro poznata in sta stara znanca. Robert Pevnik in Darko Birjukov sta sta bila sočasno trenerja mladinskih selekcij pri NK Domžale. Olimpijin trener Pevnik je pred leti vodil domžalske kadete, Birjukov pa mladince. Oba zagotavljata boj na zmago.
0'
1'
  Prosti strel za Domžale v nevarni coni iz dobrih 20m. Samo strel v živi zid.
6'
  Nov strel Domžalčanov. Teinovič je preizkusil svoj strel z razdalje, meril je močno, a nenatančno.
8'
  Olimpija povsem nenevarna iz prekinitev, saj so imeli že nekaj lepih situacij za ugoden predložek v kazenski prostor, vselej pa so to izvedli zelo slabo.
10'
  Green Dragonsi kar bučno spodbujajo domačo ekipo, ki podporo s tribun vsekakor potrebuje.
13'
  Zaenkrat spremljamo dvoboj med obema kazenskima prostoroma, brez pravih priložnosti.
16'
  Zec pravočasno izbija pred Stojanovičem v prvi kot za Olimpijo. Po podaji iz kota pred vrati brez prave nevarnosti.
18'
  Nevaren protinapad Olimpije, ki se je zaključil s strelom Roja visoko preko vrat s kakšnih dvajsetih metrov.
20'
  Velika priložnost za Olimpijo. Streljal je Stojanovič, Vidmar je žogo komaj odbil! Poizkušal je tudi Škerjanc, gostujoči vratar pa je žogo izbil v kot!
21'
  Prodor Ibraimija po desni strani, podaja na prvo vratnico za Prašnikarja, samo kot za Olimpijo.
21'
  GOOOL! Zadel je Leonardo Bonifacio!
21'
  Podaja iz kota globoko na drugo vratnico, kjer je bil najvišji domači branilec Bonifacio in žogo brez težav iz dveh metrov poslal v nebranjeno mrežo.
24'
  Olimpija je po uvodnem otipavanju prevzela pobudo in zasluženo povedla po prekinitvi!
28'
  Tudi Domžalčani so pokazali zobe. Kovjenič je z desne strani poslal uporabno žogo v kazenski prostor, izbila je domača obramba.
29'
  Rok Roj je dobil rumeni karton.
31'
  Gostje imajo v zadnjih minutah žogo več v svoji posesti, igra se je preselila na Ljubljansko polovico, a ne uspejo priti do zaključnega strela.
33'
  Odličen prodor Stojanoviča, ki je Zecu pobegnil po levi strani in streljal kar sam. Na koncu je bil spet uspešnejši gostujoči vratar Vidmar, ki je žogo izbil v kot.
40'
  Zadnjih nekaj minut poteka dvoboj braz pravih priložnosti, z veliko napakami obeh ekip pri podajah na sredini igrišča.
42'
  Rok Roj je poizkušal iz prostega strela z velike razdalje. Njegov nenevaren strel je zletel mimo leve vratice Domžalskega čuvaja mreže.
43'
  Še en strel Roja od daleč. Tokrat je meril iz dobrih 20ih metrov diagonalno po tleh, njegov strel je Vidmar brez težav ukrotil.
45'
Podaljšek
  Še ena minuta sodnikovega dodatka!
45+1'
45+1'
  Olimpija je bila v prvem delu boljša in z zadetkom Bonifacia v 21.minuti zasluženo vodi! Domžalčani so bili v prvem delu ostali brez enega samega strela v okvir domačih vrat, zato čaka med polčasom gostujočega trenerja Birjukova kar precej dela, če želi iz prestolnice odnesti kakšno točko. Olimpija je odigrala precej bolje kot proti Lendavčanom pretekli konec tedna, Domžale pa mnogo slabše kot smo jih videli v njihovem prvem nastopu proti Mariboru.
45'
46'
  Oba trenerja še vedno zaupata začetni enajsterici, saj do menjav med polčasom ni prišlo.
50'
  Odličen prodor Apatiča iz svoje polovice, vse do 20ih metrov nasprotnikove polovice, kjer je bil verjetno zaustavljen s prekrškom. Sodnik ne piska ničesar, že celotno tekmo veliko pušča prednost, do sedaj je pokazal samo en rumeni karton.
52'
  Domžalčani izgledajo bolj nevarni in odločnejši v drugem delu, tokrat je podaja Pekiča z desne strani končala v naročju Oblaka.
53'
  Menjava: iz igre Jani Šturm, v igro Amer Krcič.
54'
  Nekoliko bolj prodoren in spretejši pri preigravanju Amer Krcič je zamenjal Janija Šturma, ki danes ni pokazal veliko.
55'
  Krcič si je takoj pripravil priložnost! Njegov strel s kakšnih 12ih metrov je Oblak ubranil!
57'
  Domžalčani popolni gospodarji na igrišču v drugem delu.
57'
  Peter Stojanovič je dobil rumeni karton. Tokrat se je sodnik Ponis v nasprotnju z današnjim kriterijem hitro odločil za rumeni karton.
58'
  Menjava: iz igre Marko Drevenšek, v igro Wilson Xavier Junior.
59'
  Drevenšek po vrnitni v prvo enajsterico ni bil razpoložen za igro. Zamenjal ga je Brazilec Juninho.
61'
  Ibraimi je podal v kazenski prostor z desne strani. Domžalčani so izbili na rob kazenskega prostora, od koder je močno meril Roj. Njegov strel je šel čez gol.
61'
  Menjava: iz igre Peter Stojanovič, v igro Andrej Dugolin.
62'
  Dugolin je zamenjal Stojanoviča, ki je v petek praznoval svoj 20. rojstni dan in danes pokazal zelo solidno predstavo. Agim Ibraimi bo od sedaj naprej veliko bolj ofenziven.
63'
  Prosti strel za goste. Zatkovič je s kakšnih 30m meril izjemno močno, a Oblak je bil na mestu.
64'
  Strel Ibraimija na drugi strani so blokirali Domžalski branilci. Brez nevarnosti za Vidmarja.
65'
  Velika priložnost Olimpije. Z desne strani podaja Škerjanca po tleh do Ibramija, ki je streljal iz obrata s kakšnih šestih metrov! Vidmar z nogo odbija žogo iz nevarne cone!
66'
  Priložnosti se vrstijo ena za drugo! Tekma se je razživela. Tokrat je streljal gostujoči vezist Šimunovič, na koncu samo strel od vrat za vratarja Oblaka.
68'
  Krcič in Apatič sta na levi strani izigrala domačo obrambo, Apatič je po tleh podal na prvo vratnico, kamor je pritekel Pekič. Njegov strel je bil blokiran.
70'
  Prosti strel s 25m za Olimpijo! Priložnost za Ibraimija, zadel je samo živi zid.
71'
  Dalibor Teinovič je dobil rumeni karton. Gledalci se sprašujejo ali je sploh bil prekršek, Ponis pa je Domžalčanu pokazal rumeni karton.
75'
  Menjava: iz igre Luka Prašnikar, v igro Joao Gabrijel Da Silva.
75'
  Na navdušenje domačih navijačev se v domače moštvo vrača Da Silva!
78'
  Domžalčani poizkušajo, a ne morejo priti do vrat Oblaka. Olimpijina obramba je zaenkrat čvrsta in gosta.
78'
  Agim Ibraimi je dobil rumeni karton.
79'
  Menjava: iz igre Damir Pekič, v igro Blaž Brezovački. Pekič je po dobri predstavi proti Mariboru tokrat razočaral.
80'
  Krcič je po lepem preigravanju izsilil kot, po strelu gostov brez večjih težav za vratarja Oblaka.
81'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Enes Rujovič. Ob aplavzu domačih navijačev je bila opravljena še zadnja zamenjava na tekmi.
83'
  Časa je vse manj. Sodnik Roberto Ponis opominja Oblaka naj ne zavlačuje.
84'
  GOOOL! Zadel je Darko Topič!
84'
  Zatkovič je izvedel prosti strel in nekoliko z leve strani poslal žogo v kazenski prostor. Ob neodločni domači obrambi je bil od vratarja Oblaka hitrejši Topič in z nekaj metrov z glavo izenačil na 1:1.
86'
  Darko Topič je spomladi očitno v izjemno strelski formi. Zadel je tudi na tekmi proti Mariboru.
87'
  Velika priložnost Domžalčanov!!! Apatič in Krcič žoge z nekaj metrov nista uspela spraviti v gol.
89'
  Krcič si je po izvrstnem preigravanju pripravil novo veliko priložnost! S kakšnih 14ih metrov je neoviran streljal točno v naročje domačega vratarja.
90'
  Vsaj zdi se, da je Darko Birjukov zadel v polno, ko je na igrišče poslal mladega Krciča. Domžale bi lahko že vodile!
90'
Podaljšek
  Še 3 minute sodnikovega podaljška!
90+2'
  Dolga podaja v kazenski prostor Domžal, kjer je zanesljivo izbil Vidmar.
90+3'
90+3'
  Domžalčani so bili v prvem delu zelo slabi, v drugem polčasu pa so močno dvignili nivo svoje igre. Do točke so prilšli zasluženo! Vsaka ekipa je lahko zadovoljna z enim polčasom, katerega je tudi dobila. Če je Olimpija dobila prvega povsem zasluženo, lahko podobno rečemo za drugi polčas Domžal. Verjetno je danes najbolj pravičen izid prav remi, oba trenerja pa si v prihodnje verjetno želita bolj konstantne predstave svoje ekipe. Olimpija že v sredo gostuje pri vodilnem Kopru, Domžalčane pa čaka domača tekma proti Nafti. Lep pozdrav iz Ljubljane!