27. krog |  Nova Gorica, Športni park Nova Gorica |  21.03.2010 ob 17.00

Luka Koper

2 : 0

Nafta

Sodniki: Tošeski Boris (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Vehar Jože (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovani ljibitelji in ljubiteljice nogometa, še drugić v tem krogu lep pozdrav iz Nove Gorice, kjer je pred nami zadnja tekma 27. kroga med Luko Koper in Nafto.
0'
  Koprčani bodo ponovno poskusili odbiti napad Maribora, ki se je približal na dve točki razlike.
0'
  Nafta je pripotovala v Športni park brez poškodovanega Ošlaja, v koprskem taboru ni Kariča, Aljaža Strune in Guberca. Po odsluženih kaznih se vračajo Polovanec, Nebojša Kovačevič (oba sta v prvi enajsterici) in Hadžić, ki je na klopi.
0'
  Nafta je ekipo Kopra v gosteh premagala samo enkrat in sicer pred petimi leti, ko je bilo na Bonifiki 0:2.
0'
  Danes 23. medsebojna tekma Kopra in Nafte: sedem zmag Kopra, osem remijev in sedem zmag Nafte.
0'
  Ekipi sta na igrišču, vse je pripravljeno za začetek.
0'
3'
  Koprčani so priigrali prvo priložnost, a je prodirajočega Brulca uspešno zaustavil Murko.
12'
  Boštjan Zemljič je dobil rumeni karton.
14'
  Zemljič je na sredini igrišča žogo zaustavil z roko.
14'
  Miljkovič je poskusil z močnim strelom z razdalje, Hasič je s težavo žogo odbil v kot.
22'
  Igra se je povsem umirila in gledalci zaenkrat nimajo kaj videti.
24'
  Vršič je dvakrat zapored priigral priložnost, a je preveč okleval s strelom in gostje so ga zaustavili.
32'
  Še naprej poeka igra predvsem okrog sredine igrišča. Je sicer tekoča, vendar pa za gledalce povsem nezanimiva.
34'
  Po podaji Pavlina v kazenski prostor, je s strani streljal Brulc, a se je Murko izkazal z zanesljivo obrambo.
39'
  Božičić je močno sprožil s strani, a je nizka žoga švignila mimo lendavskega gola.
40'
  Po novi akciji je močno sprožil Vršič, Murko je žogo izbil v kot.
45'
45'
  Koprčani so bili sicer bliže zadetku, vendar pa je gostujoča obramba odbila vse nalete, dobor je branil tudi Murko.
45'
45'
48'
  Prosti strel Vršiča, dober udarec in še boljša obramba Murka
49'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Radujko!
49'
  Menjava: iz igre Siniša Jankovič, v igro Aleš Čeh.
52'
  Pavlin je podal na desno stran kazenskega prostora, Brulc je streljal, Murko žogo odbil, Radujko pa jo je potisnil v prazno lendavsko mrežo.
52'
  Deveti leošnji gol Daliborja Radujka.
53'
  Menjava: iz igre Borut Gerenčer, v igro Dalibor Volaš.
59'
  Aleš Čeh je dobil rumeni karton.
60'
  Bojan Matjašec je dobil rumeni karton.
60'
  Menjava: iz igre Kristijan Polovanec, v igro Damir Hadžič.
62'
  Volaš je priigral izjemno priložnost, saj se je znašel sam znašel pred Hasičem, a je nazadnje žogo poslal preko gola. Ob tej akciji tudi protest gostov, ker naj bi bil Volaš pri strelu nepravilno oviran.
62'
  Menjava: iz igre Bojan Matjašec, v igro Rok Buzeti.
67'
  Nalet gostov in silovit strel Vasiljeva z okrog 20 metrov, Hasič je žogo s skrajnimi napori odbil v kot.
67'
  Menjava: iz igre Saša Božičič, v igro Ivan Sesar.
78'
  Tekma postaja vse bolj zanimiva in tudi dinamična. Še naprej so Koprčani sicer boljši nasprotnik, medtem ko Nafta potrpežljivo čaka na svoje priložnosti.
79'
  Brulc je po protinapadu še enkrat prišel sam pred Murka, ki pa je bil tudi tokrat uspešnejši. Izjemna priložnost za gol.
79'
  Menjava: iz igre Mitja Brulc, v igro Darijo Biščan.
90'
  Štiri minute dodatka.
90'
  Enes Handanagič je dobil rumeni karton.
90+4'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič!
90+4'
90+4'
  Koprčani so zasluženo dobili tekmo. Gostje so sicer v drugem polčasu zapretili, a Hasiča niso uspeli premagati, medtem ko je Murko v drugem delu, ob sicer dobri predstavi dvakrat klonil.
90+4'
  Koprčani so ponovno odbili napad prvih zasledovalcev Mariborčanov in priigrali petnajsto letošnjo zmago, Nafta je desetič izgubila.