27. krog |  Ptuj, Mestni stadion Ptuj |  20.03.2010 ob 15.00

Labod Drava

0 : 0

Olimpija

Sodniki: Šart Peter (glavni sodnik), Šinkovec Bojan (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Gostenčnik Gregor (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz najstarejšega slovenskega mesta, kjer čakamo na tekmo 27. kroga med Labod Dravo ter Olimpijo.
0'
  Domači, ki v boju za obstanek nujno potrebujejo novo prvenstveno zmago, ne bodo nastopili v idealni postavi saj zaradi kazni manjkata Lunder in Grabus.
0'
  Na drugi strani sta pri zmajčkih kaznovana Da Silva ter Roj.
0'
  Na medsebojnih dvobojih v tej sezoni imajo pozitivno bilanco Ljubljančani, ki so ekipo Laboda Drave premagali dvakrat z identičnim rezultatom 3:0.
0'
  Trener domačih je v primerjavi z zadnjo prvenstveno tekmo v prvi postavi zamenjal 4 nogometaše. Ob obeh kaznovanih nogometaših še Zajca ter Žiliča. Novinci so Ogu, Roškar, Stepanovič in Filipovič.
0'
  Pri gostih v primerjavi z tekmo proti CM Celju v udarni enajsterici manjkajo Bonifacio, Rujovič, Prašnikar, Roj, Da Silva ter zanimivo vratar Oblak. V golu Ljubljančanov bo tako danes Damir Botonjič . Ptujski publiki se bo po predstavil tudi Milan Purovič.
0'
2'
  Uvodni trenutki pripadajo domačim, ki so odločno krenili proti vratom vratarja Botonjiča.
5'
  Prvi strel proti golu domačih, s precejšnje razdalje je poskusil Dugolin, brez nevarnosti za Finka.
6'
  Doris Kelenc je dobil rumeni karton.
8'
  Znova grožnja gostov. Po prekršku ter predložku Ibraimija z leve strani je streljal Purovič, žoga pa je precej zgrešila cilj.
13'
  V zadnjih minutah spremljamo tekmo brez izrazitih priložnosti. Gledalce pa najbolj razburja glavni sodnik Peter Šart s svojim kriterijem.
21'
  Čeprav se je tekma začela obetavno, trenutno spremljamo pravo uspavanko. Več pri žogi so domačini, ki pa ne uspejo sestaviti obetavne akcije.
27'
  Na Ptuju nič novega....Še vedno spremljamo jalove napade domačih ter zelo zadržano igro gostov.
29'
  Končno prva prava priložnost na tekmi. Po hitri kombinaciji gostov je na levi strani kazenskega prostora prišel do strela Stojanovič, vratar Fink pa je bil dobro postavljen in je strel lepo ubranil.
30'
  Po kotu je bilo ponovno vroče pred vrati Finka, saj domačini dolgo časa niso uspeli izbiti žoge iz nevarnega območja...
33'
  Morda je slabša predstava obeh ekip posledica slabših igralnih pogojev, kajti na Ptuju močno piha veter, ki je v prvem polčasu zaveznik Ljubljančanov.
39'
  V zadnjih minutah so več pri žogi Ljubljančani...a zaenkrat brez učinka....
40'
  Peter Stojanovič je dobil rumeni karton.
41'
  Po dolgem času smo videli dober strel na gol. S kakšnih 25-tih metrov je streljal Pokorn, Fink brani.
43'
  Prosti strel Pavloviča precej z leve strani s kakšnih 23-tih metrov. Žoga je zletela preko prečnika.
45'
  Odličen strel Kelenca z roba kazenskega prostora, žoga je švignila mimo leve vratnice.
45+1'
45'
48'
  Drugi polčas se je začel z izjemno priložnostjo za domače. Po dolgi podaji je Rakovič vrgel iz igre celotno zadnjo linijo zmajev ter vratarja Botonjiča, nato pa z 11-tih metrov straljal mimo praznega gola.
51'
  Gostje vračajo udarec. Po prostem strelu in predložku z desne strani Ibraimija je Kašnik streljal z glavo, Fink pa se je izkazal.
57'
  Po začetnih razburjenjih se je igra ponovno umirila.
65'
  Ponovno imajo pobudo domačini, ki pa ne uspejo resneje ogroziti Botonjiča.
66'
  Marko Roškar je dobil rumeni karton.
67'
  Andrej Dugolin je dobil rumeni karton.
69'
  Še drugič v drugem polčasu je zagrozil Ermin Rakovič. Tokrat mu je priložnost pripravil Ekpoki, napadalec domačih pa je s kakšnih 14-tih metrov sprožil preko vrat.
70'
  Miroslav Cvijanovič je dobil rumeni karton.
72'
  Menjava: iz igre Bojan Stepanovič, v igro Gorazd Zajc.
73'
  Jalen Pokorn je dobil rumeni karton.
73'
  Menjava: iz igre Marko Roškar, v igro Klemen Medved.
75'
  Menjava: iz igre Peter Stojanovič, v igro Luka Prašnikar.
77'
Rdeči karton
  John Ugochukwu Ogu dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča. Temnopolti nogometaš je storil neumni prekršek z rokama, daleč od svojega kazenskega prostora in glavni sodnik ga je poslal pod prho
84'
  Po izključitvi imajo več od igre gostje, a so njihovi napadi jalovi.
88'
  Mini pritisk Drave, vendar brez dobrega strela proti golu...
89'
  Strel Pokorna z 20-tih metrov mimo gola.
90'
Podaljšek
  Še 3 minute podaljška...
90+3'
  Dve veliki priložnosti za goste. Najprej je streljal Purovič nato še Cvijanovič vendar se je ponovno izkazal Fink.
90+3'
90+3'
  Tekmo na Ptuju bomo hitro pozabili. Po tem kar smo videli je neodločen izid še najbolj pravičen.