28. krog |  Ptuj, Mestni sadion Ptuj |  27.03.2010 ob 15.00

Labod Drava

2 : 1

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Kopač Borut (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav s Ptuja, kjer čakamo na obračun z dna prevenstvene lestvice med Labod Dravo ter Domžalami.
0'
  Za zadnjeuvrščene Ptujčane, ki pri katerih manjka kaznovani Ogu, šteje le zmaga, kajti v nasprotem primeru bodo še korak bližje drugi ligi.
0'
  Tudi Domžalčani, ki so trenutno na osmem mestu in imajo prav toliko točk naskoka pred današnjimi tekmeci, želijo najstarejše slovensko mesto zapustiti brez poraza. V nasprotnem primeru, bodo v zaključku prvenstva imeli bistveno več skrbi z obstankom v prvi ligi.
0'
  Da gostje nočejo prav nič prepustiti naključju pove podatek, da so bili pred današnjim obračunom v karanteni. Podobno kot domačini ne bodo nastopili v najmočnejši zasedbi, saj je na spisku kaznovanih Zatkovič, prav tako pa imajo težave s poškodbami.
0'
  Igralci prihajajo na zelenico, domačini bodo nastopili v tradicionalnih modrih dresih, gostje pa v rumenih majicah ter hlačkah.
0'
4'
  Začetno otipavanje, čakamo na prvo pravo akcijo.
8'
  Prvi strel proti golu. Z roba kazenskega prostora je streljal Teinovič, žoga je oplazila enega od Ptujčanov ter končala mimo leve vratnice.
9'
  Še drugi strel gostov na obračunu. Po gneči v kazenskem prostoru je z glavo streljal Pekič, vendar je le zadel vratarja Finka.
13'
  Prva nevarnost pred golom Domžal. Pavlovič je s precejšnje razdalje z leve strani poslal oster predložek pred vrata, kjer je žoga preletela vse nogometaše in Vidmar je moral posredovati in žogo izbiti z levega kota svojega gola.
16'
  Ponovna grožnja gostov. Tokrat je z roba kazenskega prostora streljal Šturm, ne preveč močan strel pa je z lahkoto ukrotil Fink.
20'
  Abdulrazak Mohammed Ekpoki je dobil rumeni karton.
23'
  Zaenkrat spremljamo zelo zanimivo ter dinamično nogometno predstavo. Nevarnejši so gostje, ki pa boljše igre še niso uspeli kronati z zadetkom.
25'
  Znova je bilo vroče pred vrati domačih. Po dolgi podaji v kazenski prostor Teinoviča je prišel do strela Pekič, vendar zgrešil.
28'
  Tonči Žilič je dobil rumeni karton.
30'
  Gostje imajo še vedno več žogo v svoji posesti, vendar ne pridejo do pravega zaključnega strela....
31'
  Domžalčani so stresli okvir gola domačih. S kakšnih 25-tih metrov je streljal Teinovič, žoga pa je končala v prečki.
36'
  Prekinitev na Ptuju, na tleh sta Filipovič ter Šturm, očitno pa bosta lahko oba nadaljevala tekmo.
41'
  Še dobrih pet minut do konca prvega polčasa, ki zaenkrat pripada gostom. Domžalčani namreč vztrajno pletejo mrežo okrog gola domačih. Ptujčani pa so zaenkrat praktično nenevarni.
44'
  Po podaji v kazenski prostor se je na drugi vratnici znašel Šturm popolnoma sam pred Finkom, a žoge ni uspel spraviti v domačo mrežo.
45+2'
  V zadnjih trenutkih prvega polčasa smo videli izjemno priložnost za goste. Po globinski podaji Saferoviča je Pekič sam krenil proti Finku. Nato je žogo podal na drugo vratnico do popolnoma samega Stojanoviča, ki je s kakšnih 10-tih metrov popolnoma neoviran zgrešil prazen gol. Neverjetno...
45+2'
45'
50'
  Oba stratega sta na igrišče poslala zasedbi, ki sta pričeli tekmo. Čeprav smo že videli nekaj polpriložnosti še vedno čakamo na prvo pravo akcijo v drugem polčasu.
54'
  V zadnjih trenutkih so imeli gostje veliko sreče. Po kotu z desne strani Pavloviča je v kazenskem prostoru žoga zadela Zeca in le za las končala mimo gola.
58'
  Nova izjemna priložnost za Dravo. Po podaji Ekpokija z leve strani v kazenski prostor so gostje z zadnjimi močmi preprečili zadetek, ozirioma prepričili Kelencu, da z neposredne bližine ni potisnil žoge v mrežo.
59'
  Nevarne akcije si sledijo kot po tekočem traku. Tokrat so zagrozili gostgje natančneje Pekič, ki je neoviran streljal s kakšnih 10-tih metrov, vratar Fink pa je bil na mestu.
62'
  GOOOL! Zadel je Ermin Rakovič!
64'
  Domžalčani so bili kaznovani za vse zapravljene priložnosti. Rakovič je na robu kazenskega prostora našel Ekpokija, ki mu je lepo vrnil žogo, nato pa je domači napadalec hladnokrvno žogo poslal v desni spodnji kot vratarja Vidmarja.
64'
  Menjava: iz igre Tonči Žilič, v igro Nejc Skubic.
64'
  Menjava: iz igre Dalibor Stojanovič, v igro Željko Filipovič.
67'
  Matjaž Lunder je dobil rumeni karton.
69'
  Menjava: iz igre Jani Šturm, v igro Tim Lo Duca.
69'
  Po prejetem zadetku so Domžalčani aktivnejši, domačini pa igrajo izjemno previdno.
73'
  Poskus Pavloviča direktno iz kota, Vidmar je pazljiv.
73'
  Še enkrat poskus Pavloviča direktno iz kota. Gostujoči vratar je spet imel veliko dela.
74'
  Poskus Lo Duce z 20-tih metrov, za las mimo leve vratnice.
77'
  Menjava: iz igre Matic Seferovič, v igro Janez Perme.
78'
  Menjava: iz igre Abdulrazak Mohammed Ekpoki, v igro Gorazd Zajc.
79'
  Domžalčani imajo več od igre, vendar ne uspejo sestaviti obetavne akcije. Domačini poskušajo ogroziti Domžalčane iz hitrih protinapadov.
82'
  Najstrožja kazen v korist domačih. Prekršek nad Zajcem. Preoster je bil Zec.
82'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Ermin Rakovič je zgrešil enajstmetrovko!
83'
  Darko Zec je dobil rumeni karton.
84'
  Nova najstrožja kazen za domače. Po obrambi Vidmarja z 11-tih metrov se je žoga odbila do Trojaka, ki ga je nepravilno zaustavil Brezovački.
84'
Gol (11m)
  GOOOL! Zoran Pavlovič je zadel enajstmetrovko!
85'
  Blaž Brezovački je dobil rumeni karton.
87'
  Menjava: iz igre Zoran Pavlovič, v igro Aleksandar Zečevič.
88'
  GOOOL! Zadel je Darko Topič!
88'
  Na Ptuju zmagovalec še ni odločen. Po ostri podaji Filipoviča z desne strani je z neposredne bližine zadel Topič.
90'
Podaljšek
  Še 5 minut sodnikovega podaljška.
90'
  Domžalčani so vse moči preusmerili v napad.
90+3'
  Silovit pritisk gostov, domači se krčevito branijo...
90+5'
  Smo že v zadnji minuti sodniškega dodatka, vsi nogometaši, z izjemo vratarja Domžal, so na polovici domačih.
90+8'
  Smo že globoko v sodnikovem podaljšku...V kazenskem prostoru sta se zaletela vratar Fink ter Vidovič. Domači vratar je na tleh...potrebna je zdravniška pomoč.
90+9'
90+9'
  Po maratonskem podaljšku konec tekme ter zmaga za domače. Kaj reči ob koncu.... Domačini so kaznovali neučinkovito igro Domžal ter prišli do nujno potrebnih točk v boju za obstanek.