31. krog |  Domžale, Športni park |  17.04.2010 ob 20.00

1 : 1

Rudar

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Domžal, kjer čakamo na začetek zadnje tekme 31. kroga med Domžalami in Velenjskim Rudarjem.
0'
  Šestouvrščeni Rudar ima pred današnjimi tekmeci 2 točki prednosti, oboji pa bi z morebitno zmago skočili na 5.mesto in s tem še vedno ostali v boju za 3.mesto, ki še vodi v kvalifikacije za Europa League.
0'
  Domžalčani so v zelo dobri formi, saj so na zadnjih štirih tekmah ostali neporaženi. V prvenstvu imajo dobro serijo treh zaporednih zmag, katerim so dodali še remi v Lendavi na pokalni tekmi med tednom. Domžalski cilj je uvrstitev v Evropo, zato bo danes športni park želel in pričakoval zmago, še posebej po zadnjih dobrih predstavah postaja Evropa vse bolj realen cilj sicer mlade Domžalske ekipe.
0'
  Velenjčani so izredno slabo začeli spomladanski del s kar petimi zaporednimi porazi. Sledili sta dve zmagi v gosteh-na Ptuju in v Mariboru, nato pa v prejšnjem krogu domači poraz proti Olimpiji.
0'
  Na klopi Rudarja je v prejšnjem krogu neuspešno debitiral Bojan Prašnikar, ki si na nocojšnji tekmi želi predvsem boljšega izida ob Kamniški Bistrici.
0'
  Pri domačih sta kaznovana Blaž Brezovački in Jovan Vidovič, pri gostih bo manjkal le Nikola Tolimir.
0'
  Letos smo videli že tri medsebojne tekme in vselej smo videli zmagovalca. Na prvi tekmi v avgustu so v Velenju slavili domači s 4:1, sledili sta dve Domžalski zmagi-obakrat z 2:0. Na edini tekmi v Domžalskem športnem parku sta zadela Amer Krcič in Dalibor Stojanović. Oba sta danes samo na klopi.
0'
4'
  Močan strel Seferoviča z razdalje, za malo mimo leve vratnice Saviča.
7'
  V glavnem spremljamo boj med obema kazenskima prostoroma. Zenkrat samo nekaj poizkusov Domžal z razdalje, Velenjski Rudar še ni imel pravega dela.
13'
  V Domžalah v prvih minutah pravo mrtvilo. Domžalčani skušajo prevzeti pobudo, a Velenjčani so čvrsti in zaenkrat še braz nevarnosti za oba vratarja.
18'
  GOOOL! Zadel je Rok Kronaveter!
19'
  Dolga žoga Rudarja, najvišje je skočil Selimi in podaljšal žogo do Kronavetra, ki je ugnal z lobom ugnal vratarja Vidmarja.
20'
  Pekič se je znašel v dobrem položaju, na koncu pa so ga ujeli Velenjski branilci, zato domači napadalec do strela ni prišel.
21'
  Nova Velenjska priložnost. Streljal je Kronaveter, za las mimo desne Vidmarjeve vratnice.
29'
  Velenjski Rudar računa predvsem na protinapade, medtem ko se Domžalski nogometaši mučijo na gostujoči polovici. Po protinapadu je poizkušal s strelom Trifkovič, a precej zgrešil domača vrata.
30'
  Z izjemo strelov od daleč, so domači povsem nemočni. Tokrat je močno streljal Pekič- točno v naročje vratarja Saviča.
33'
  Tomažič Šeruga je streljal s kakšnih 18ih metrov. Žoge ni zadel najbolje in končala je visoko prek vrat.
34'
  Prosti strel za Domžale. Drevenšek je mojster prostih strelov in si že namešča žogo.
35'
  Proti Gorici je bil dobro razpoložen, danes pa očitno ni pri strelu.
35'
  GOOOL! Zadel je Damir Pekič!
37'
  Mojstrovina Damirja Pekiča! Z desne strani je z lepim plasiranim strelom v dolgi vratarjev kot neubranljivo zadel. Tudi med tednom je v Lendavi dosegel izjemen gol, zdaj je navdušil še v Domžalskem športnem parku.
38'
  V Domžalah se je tekma vendarle razživela. Spremljamo igro z veliko več tempa in napadalnih akcij na obeh straneh.
42'
  Igra se je spet nekoliko umirila, spremljamo enakovreden boj na sredini igrišča.
44'
  Prosti strel Velenjčanov z ogromne razdalje. Optimističen poizkus Kronavetra, ki je končal mimo vrat.
45'
  Podaja z desne strani v kazenski prostor Rudarja. Najvišji je bil Pekič, iz težkega položaja po strelu z glavo ni uspel resneje ogroziti gostujočih vrat.
45'
Podaljšek
  Še ena minuta!
45+1'
  Velika priložnost Pekiča. Sam je bil pred vrati Saviča, a streljal čez gol.
45+1'
45+1'
  V prvem polčasu se je igra po uvodnem dolgočasju vendarle razživela. Domžalčani so imeli več od igre, imeli tudi več priložnosti, a na koncu lahko rečemo da je remi vendarle pravičen. Velenjčani so bili čvrsti, dobro stali na igrišču in bili organizirani. Bojan Prašnikar vendarle ima dovolj izkušenj, da ve kako se zoperstaviti razpoloženim Domžalčanom. Upajmo na zanimiv in z goli bogat drugi polčas.
45+1'
  Menjava: iz igre Darko Zec, v igro Željko Filipovič.
45'
47'
  V drugem polčasu bodo domači igrali brez libera. Vezist Filipovič je zamenjal branilca Zeca.
50'
  V drugem delu podoben začetek kot v prvem. Ni pravega tempa in tudi priložnosti ne.
51'
  Zaenkrat sicer spremljamo izjemno športno srečanje, saj sodniku Mertiku še ni bilo potrebno poseči po rumenem kartonu.
54'
  Almir Sulejmanovič je dobil rumeni karton.
55'
  Rumeni karton Sulejmanoviča in prosti strel domačim. Po kratki kombinaciji je streljal Zatkovič in iztržil kot.
60'
  Lep prodor Jelečeviča po desni strani in povratna žogo do Kronavetra, ki je streljal močno, a premalo natančno, zato je uspel Vidmar žogo odbiti.
62'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Alem Mujakovič.
63'
  Nevarna situacija pred Domžalskimi vrati, po gneči so domači branilci naposled le uspeli izbiti.
66'
  Rok Kronaveter je dobil rumeni karton.
67'
  Nov strel Zatkoviča z razdalje. Še en kot domačim, ki skušajo napadati.
68'
  Lep strel Pekiča! Tokrat je streljal v prvi vratarjev kot, a žoga je bila malenkost previsoka. Izgleda, da je želja po treh točkah večja v domači ekipi.
75'
  Velenjčani so se bolj ali manj pomaknili na svojo polovico. Domžalčani ne najdejo prave rešitve.
75'
  Menjava: iz igre Nedzbedin Selimi, v igro Marian Tomčak.
76'
  Lepa povratna žoga Šturma do Filipoviča, ki je streljal močno, z lepo parado pa se je izkazal vratar Savič.
81'
  Nov strel od daleč. Drevenšek je udaril, Savič je imel nekaj težav, a do odbite žoge domači napadalci niso prišli.
81'
  Rok Hanžič je dobil rumeni karton.
81'
  Menjava: iz igre De Moraes Renato, v igro Denis Grbič.
83'
  Še ena nevarana situacija v domačem kazenskem prostoru. Domžalčani so uspeli izbiti v kot iz katerega ni bilo nič.
84'
  Sam pred domačimi vrati je bil Tomčak, a zadel samo zunanji del mreže.
85'
  Menjava: iz igre Jani Šturm, v igro Mato Šimunovič.
90'
Podaljšek
  Še 3 minute sodnikovega dodatka!
90+2'
  František Metelka je dobil rumeni karton.
90+3'
90+3'
  Domači so v drugem polčasu želeli tri točke, a skozi goste in čvrste gostujoče obrambe niso uspeli prebiti. Tudi gostje so prišli do svojih priložnosti iz protinapadov in končalo se je z delitvijo točk. Remi je na koncu morda še najbolj pravičen , predvsem Domžalčane pa čaka pomemben teden-v sredo namreč igrajo povratno pokalno tekmo v polfinalu pokala Hervis. V sredo v Domžale prihaja Nafta, Velenjčani pa prihodnji konec tedna doma gostijo vodilne Koprčane.