32. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  24.04.2010 ob 20.15

Rudar

0 : 2

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Šinkovec Anton (2. pomoč) , Horvat Tomislav (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 0

0'
  Pozdravljeni!
0'
  Danes se bosta v Velenju pomerila domači Rudar in vodilni Koper.
0'
  Koprčani lahko danes v primeru zmage postanejo državni prvaki.
0'
  Koper danes sam odloča o svoji usodi. Če razlika med Mariborčani in Koprčani ostane enaka kot pred srečanjem, ali se celo poveča, bo Koper prvič v zgodovini postal državni prvak. Če danes nebi dobili državnega prvaka, bo o njem odločala tekma med neposrednima tekmecema, Mariborom in Koprom.
0'
  Pri Kopru zaradi kartonov manjka Amir Karič, pri Velenjčanih pa Rok Kronaveter.
0'
  Bojan Prašnikar ne more računati na Aleša Jeseničnika, ki se je poškodoval med treningom. V ekipo se vračata Nikola Tolimir in Miha Golob, ki sta odslužila kazen rumenih kartonov.
0'
3'
  Izjemna priložnost za Koper. Po podaji Andraže Strune s strani, je Dare Vršič meril za las previsoko.
5'
  Še ena nevarnost za velenjska vrata. Pavlin je podal iz prostega strela, Savič je neodločno spustil žogo, vendar žoge Rajčevič ni uspel spraviti za Savičev hrbet.
6'
  Koprčani zaenkrat z mislijo na naslov prvaka letijo po igrišču, saj za njih ni izgubljene žoge.
8'
  Po predložku Polovanca z leve, je Jelečevič žogi spremenil smer, žoga pa je nevarno zletela tik nad golom Rudarja.
13'
  Po predložku Pavlina je Savič izboksal žogo, se zaletel v enega izmed svojih soigralcev in obležal na tleh. Žoga se je v nadaljevanju akcije odbile na rob kazenskega prostora, kjer je Vršič zapravil strel na prazna vrata.
15'
  Boban Savič je pokoncu akcije nekaj časa ležal na tleh, vendar je nadaljeval z igro, sedaj pa je spet potreboval zdravniško oskrbo.
19'
  Rudar je prišel do protinapada, potem ko so Koprčani izgubili žogo. Na koncu brez zaključnega strela.
20'
  Menjava: iz igre Boban Savič, v igro Safet Jahič.
23'
  Velenjskega vratarja Saviča, je moral Prašnikar zamenjati zaradi poškodbe.
24'
  Viler je v stilu Osterca poskušal s strelom z leve strani, a je žoga zletela čez vrata Jahiča.
27'
  Prosti strel za Rudar na desni strani. Gre za skrajšan kot, ki ga bo izvajal Trifkovič.
28'
  Nevaren predložek - žoga je letela blizu golove črte, a je nihče ni uspel potisniti v gol.
31'
  Viler je še enkrat poskušal s strelom, a spet nenatančno.
33'
  Nevarna akcija Rudarja. Po predložku na desno stran, je Tomčak vrnil žogo z glavo, vendar je Tomažiča-Šerugo prehitel Handanagič, ki je izbil žogo.
35'
  Igra se je sedaj umirila in poteka večino med obema kazenskima prostoroma.
38'
  Jelečevič je dolgo okleval kaj storiti z žogo v kazenskem prostoru in tako zapravil priložnost za obetavno akcijo.
40'
  Prosti strel za Rudar v bližini kazenskega prostora kazenskega prostora je izvajal Trifkovič. Nevaren predložek pred vrata, kjer je z glavo streljal Selimi, a je bil za las nenatančen.
45'
  V zadnjih trenutkih so Koprčani spet nekoiko bolj podjetni, vendar niso več nevarni za gol nasprotnika.
45'
  3 minute sodnikovega podaljška.
45'
  GOOOL! Zadel je Mitja Brulc!
45+3'
  V prvi minuti sodnikovega podaljška so Koprčani izpeljali akcijo za vodilni gol. Akcijo sta začela Vršič in Pavlin, z lobom pa se je med strelce vpisal Brulc.
45+4'
  Miha Golob je dobil rumeni karton.
45+4'
45'
49'
  Strel Trifkoviča z desne strani, vendar je Hasič ubranil strel.
49'
  Fabijan Cipot je dobil rumeni karton.
52'
  GOOOL! Zadel je Dare Vršič!
55'
  Pavlin je lepo podal na desno, kjer je vtekel Vršič, ki je najprej preigral Cipota, nato pa na tla položil še vratarja Jahiča.
55'
  Menjava: iz igre Almir Sulejmanovič, v igro Petar Stojnič.
56'
  Odličen strel Tomčaka ter odlična obramba Hasiča.
57'
  Četrti kot za Rudar.
59'
  Po predložku iz kota je z glavo odlično streljal Metelka, žoga pa je tik ob desni vratnici zletela mimo gola.
63'
  Znova so zapretili Koprčani, vendar se je Sesar po spustil v preigravanje, namesto, da bi ustrelil proti vratom.
65'
  Slab strel Velenjčanov z glavo. Lahko delo za Hasiča.
67'
  Najlepša priložnost na srečanju za Rudar. Potem ko so Velenjčani dolgo časa stiskali obroč okoli koprskih vrat, se je Metelka odločil za podajo, Tomčak je ustrelil z glavo, Hasič pa se je izkazal z obrambo po kateri se je žoga od vratnice odbila v polje.
68'
  Akcija se nadaljuje...
68'
  Strel Velenjčanov - premalo natančen strel in žoga je zletela ob vratnici vratarja Hasiča.
72'
  Slab strel Pavlina z roba kazenskega prostora. Lahko delo za vratarja Jahiča.
73'
  Menjava: iz igre Kristijan Polovanec, v igro Damir Hadžič.
77'
  Pavlin se je odločil za še en strel. Tokrat več dela za Jahiča, ki je žogo uspel le odbiti. Žoga je prišla do Brulca, ta je spet podal do Pavlina, slednji pa do Kovačeviča, ki žoge ni uspe zadeti.
79'
  Še en strel. Tokrat so poskušali velenjski nogometaši. Renato je streljal, vendar je Hasič njegov strel brez težav zaustavil.
79'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Denis Grbič.
79'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Davor Bubanja.
81'
  Menjava: iz igre Mitja Viler, v igro Darijo Biščan.
82'
  Jelečevič je sprožil pravo bombo iz prostega strela, vendar je žoga zletela preko vrat.
85'
  Koprčani pametno držijo žogo v svojih nogah (posest 60-40 za Koper) in tako onemogočajo Velenjčanom možnost nevarnih akcij.
87'
  Koprčani so že začeli zavlačevati.
90'
90+1'
  Koprska rezervna klop je že vstala in čaka zadnji sodnikov žvižg, ki bo naznanil, da so Koprčani novi državni prvaki.