32. krog |  Ljubljana, ŽŠD Ljubljana |  24.04.2010 ob 16.30

Interblock

0 : 2

Labod Drava

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Košanc Elvis (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, pozdravljeni. V živo boste lahko spremljali potek dogajanj na tekmah 32. kroga 1. SNL. V Športnem parku v Spodnji Šiški se bosta pomerila Interblock in Labod Drava.
0'
  Pred nami je šestnajsti medsebojni obračun moštev v 1. slovenski nogometni ligi. Obe ekipi sta do danes zmagali po sedemkrat, enkrat pa sta remizirali.
0'
  Ljubljančani so na medsebojnih obračunih v Spodnji Šiški nekoliko boljši, saj so zmagali štirikrat. Ptujčani imajo na gostovanjih zmago manj.
0'
  Sicer pa ima Labod Drava najslabši izkupiček točk na gostovanjih, medtem ko je I'block po številu točk, osvojenih na domačem terenu šesti.
0'
  Ekipi sta si v tej sezoni enakomerno porazdelili točke. Vsaka je vknjižila po eno zmago in remi.
0'
  Interblock je na zadnji tekmi pred domačimi gledalci slavil zmago 2:1. To je bila prva tekma in tudi prva zmaga pomlajenega ljubljanskega moštva.
0'
  Pogled na lestvico pove, da se bosta pomerili najslabši ekipi letošnje sezone, zato ima obračun še toliko večji pomen. Do konca prvenstva je namreč na voljo še 15 točk. Interblock je v nekoliko boljšem položaju, saj za osmimi Domžalami zaostaja osem točk, medtem ko je Drava v skoraj izgubljenem položaju, kajti za Domžalčani zaostaja za 13 točk.
0'
  Tekma je pomembna predvsem za moštvo iz Ptuja. Če jo konča s porazom, je že jasno, da bo osvojilo največ deveto mesto, kar pomeni, da bo v najboljšem primeru odigrala dve kvalifikacijski tekmi za obstanek med elito. Če bo prvenstvo zaključilo na zadnjem mestu, ga čaka neposreden izpad v drugo ligo. Pravilo NZS o popolnjevanju lig (1. SNL) namreč veleva: "Po končanem prvenstvu 10. uvrščena ekipa neposredno izpade v 2.SNL, 9. uvrščena ekipa pa igra dve kvalifikacijski tekmi z 2. uvrščeno ekipo 2.SNL."
0'
  Pogled na lestvico forme, na kateri se ekipi nahajata povsem pri repu, saj sta na zadnjih šestih tekmah zbrali le šest točk, pove, da se nam obeta igra na nož.
0'
  Ekipi prihajata na zelenico.
0'
  Tekmo bo sodil Damir Skomina.
0'
0'
  S sredine je začela Drava.
1'
  Že prva lepa priložnost na tekmi! Preko gola je meril Zajc, ki bi lahko zaključil tudi bolje, saj je bil praktično neoviran v kazenskem prostoru.
3'
  Ptujčani so nekoliko bolj konkretni, saj žogo več držijo v svoji posesti.
4'
  Zdaj pa še ena lepa priložnost za Zajca. Izjemna globinska podaja preko celega igrišča, Zajc je bil dovolj hiter, a premalo natančen, da bi s lobom ukanil Juga!
7'
  Berič je poizkušal izsiliti kot, a je bil Roškar dovolj zbran.
8'
  Zdaj je Božič razčistil situacijo na sredini igrišča tako, da je žogo brcnil v Kelencevo glavo, ta pa je zletela v avt.
9'
  Tabot je po mnenju glavnega sodnika Skomine v kazenskem prostoru Drave storil prekršek nad Filipovićem. Nekaj negodovanja na tribunah v Spodnji Šiški.
10'
  GOOOL! Zadel je Bojan Stepanovič!
11'
  Kakšna akcija Drave. Kelenc je potegnil po desni strani in podal proti sredini kazenskega prostora, tam jo je Zajc spretno prepustil Stepanoviću, ki jo je povedel proti Jugu, in ga rutinirano premagal. Zares šolska akcija in slaba reakcija obrambe Interblocka.
12'
  Še ena obetavna akcija. Zilić je na robu kazenskega prostora iskal razpoloženega Zajca, a je bil Jug tokrat dovolj hiter, da je žogo ujel.
14'
  Ja, nogometaši Drave so očitno odločeni, da naredijo vse kar je v njihovi moči, da dosežejo četrto zmago na Športnem parku v Šiški in ostanejo med elito.
15'
  Prekršek Tabota nad Stepanovićem na sredini igrišča.
16'
  GOOOL! Zadel je Doris Kelenc!
17'
  Neverjetna akcija Drave, ki kar leti po igrišču. Skubic je podal lepo diagonalno podajo v prostor, Kelenc je vtekel in brez oklevanja zaključil s strelom ob desni vratnici Juga.
19'
  Bo obramba Interblocka zopet počila tako kot na zadnjih treh od štirih tekem, ko so Ljubljančani prejeli kar pet golov v lastno mrežo.
19'
  Bo obramba Interblocka zopet počila tako kot na zadnjih treh od štirih tekem, ko so Ljubljančani prejeli kar pet golov v lastno mrežo?
20'
  Še poizkus Oguja, ki je bil z oddaljenosti 25 metrov premalo natančen.
20'
  Ivan Filipovič je dobil rumeni karton.
20'
  Groba igra Filipovića na sredini igrišča.
21'
  Cankar je iz avta podal do Beriča, ta je podaljšal proti sredini, a je nekdo od Ptujačanov nastavil nogo.
22'
  Kot za Interblock. Lepa podaja v kazenski prostor, kjer je Berič podstavil glavo, streljal na gol, a je Fink stal na mestu.
23'
  Prekršek Božiča nad Kelencem na sredini igrišča.
26'
  Lepa podaja Rapnika čez celo igrišče do Čehića, a je vratar Fink posredoval pravočasno.
27'
  Zdaj je Tabo poslal žogo proti Čehiću. Spet je dobro posredoval Fink.
30'
  Lepa podaja Medveda povsem s strani igrišča do Zilića, ki je žogo dobro ustavil, se obrnil, a streljal preko gola.
31'
  Na drugi strani vrača Iličić. Streljal je z desne strani z dobrih dvajsetih metrov, a je bil nenatančen. Kakorkoli že, Fink je bil na mestu in bi strel verjetno ubranil.
32'
  Menjava: iz igre Blaž Božič, v igro Filip Valenčič.
33'
  Prekršek Zajca nad Joganom. Ljubljančani napadajo.
34'
  Zdaj pa lep poizkus strela z glavo Čehića in vse pohvale vratarju Finku, ki je posredoval s skrajnimi močmi.
36'
  Ogu leži na sredini igrišča. Očitno ga je ob duelu nekoliko poškodoval Tožan Tabot.
36'
  Ogu je odšepal z igrišča.
39'
  Nekaj raztrgane igre, med katero se je Ogu vrnil na igrišče.
41'
  Lepa priložnost za Interblock. Iličič je iz kazenskega prostora poizkušal s plasiranim strelom, a je žoga za las zgrešila Finkovo desno vratnico. Mojstrski strel nogometaša Interblocka!
41'
  Juvette Enow Tabot je dobil rumeni karton.
42'
  Grob prekršek Tabota nad Kelencem na sredini igrišča.
44'
  Lepa podaja Balažica na prsi Zajca, ta si je žogo nastavil, streljal, a mu je zmanjkalo moči, da bi ogrozil vrata Juga.
45'
  Še minuta sodnikovega dodatka v prvem polčasu.
45+1'
  Prekršek nad Zajcem na sredini igrišča. Izvedel ga je Kelenc, podal do Skubica, ki žoge ni ujel.
45+1'
45+1'
  Nogometaši so že na zelenici.
45'
45'
  Horvat je pohodil Skubica, ki je še v zimskem delu branil barve kockarjev.
49'
  V kazenskem prostoru I'blocka sta trčila Kelenc in Žitko. Udarila sta z glavo ob glavo. Igra je prekinjena.
51'
  Kelenc je odkorakal do rešilnega avtomobila. Medtem se igra nadaljuje.
53'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Kristjan Kulčar.
53'
  Menjava: iz igre Matic Žitko, v igro Aleksander Zukič.
54'
  Oba nogometaša sta jo dobro skupila, v vrstah Drave pa bojo zagotovo bolj pogrešali Kelenca.
55'
  Zdaj nekaj nepovezane igre na obeh straneh.
57'
  Menjava: iz igre Damir Čehič, v igro Luka Majcen.
58'
  Zdaj je Majcen podal do Iličića na robu kazenskega prostroa, ta mu jo je vrnil in Majcen je trčil z vratrjem Finkom. Brez hujših posledic...
59'
  Iličić je čez celotno igrišče podal diagonalno podajo do Valenčiča, ki jo žogo slabo poslal v kazenski prostor in poskrbel za negodovanje na tribuni.
62'
  Zukič je na sredini igrišča podrl Zajca. Prosti strel za Dravo, ki je v nekoliko podrejenem položaju.
64'
  Rapnik je na 40 metrih grdo podrl Zilića. Ptujčani imajo lepo priložnost za povečanje vodstva.
66'
  Ogu je Zvito podal do Zajca v kazenskem prostoru, ta pa je meril naravnost v Juga. Lepa priložnost Ptujčanov.
66'
  Na drugi strani lep strel Majcna z roba kazenskega prostora, lovi Fink.
69'
  Ljubljančani so razigrani! Rapnik je iz avta lepo podal do Majcna, ta je podaljšal do Beriča, ki je zaključil in v slogu Zajca iz prvega dela.
70'
  Nejc Skubic je dobil rumeni karton.
71'
  Klemen Medved je dobil rumeni karton.
71'
  Menjava: iz igre Sead Zilič, v igro Patrik Bordon.
72'
  Iličić je z velike oddaljenosti z desne strani polja streljal neposredno proti vratom, a je bil njegov strel sila nenatančen.
73'
  Igra večinoma poteka po sredini igrišča.
76'
  Bordon se ni najbolje znašel v samostojni akciji. lahko bi podal do Zajca, a je raje streljal na gol in po odboju žoge od enega od branilcev Interblocka igral z roko.
77'
  Še naprej pritisk Ptujčanov. V kazenskem prostoru se je za strel odločil Stepanović, a je Jug žogo ujel.
79'
  Valenčič je nastavil žogo Majcnu, ta pa je bil malo prenizek, da bi lahko z glavo dobro zaključil.
80'
  Zdaj so bolj konkretni nogometaši Inteblocka, vendar jim manjka zadnja podaja in uspešen strel na gol.
82'
  Velika napaka Rapnika, ki je v zadnji liniji izgubil žogo, do nje je prišel Zajc, ki pa ga je napaka tako presenetila, da ni vedel kako naj se nanjo odzove. Velika priložnost za povišanje vodstva je splavala po vodi.
83'
  Prekršek Balažica nad Majcnom. Oddaljenost od vrat Finka: 25 metrov.
84'
  Slab predložek Horvata.
84'
  Pa prekršek Iličića nad Stepanovičem.
85'
  Josip Iličič je dobil rumeni karton.
86'
  Majcen je žogo sprejel tako, da se mu je odbila v obraz, nato pa natančno do enega od nogometašev Drave.
89'
  Kockarji se trudijo, vendar nikakor ne uspejo predreti čvrste obrambe kurentov.
89'
  Vsak čas bo četrti sodnik pokazal, koliko je še do konca srečanja.
90'
  Še tri minute sodnikovega dodatka.
90+1'
  Menjava: iz igre Bojan Stepanovič, v igro Dan Krajnc.
90+1'
  Kot za Ljubljančane bo izvedel Horvat.
90+3'
90+3'
  Na zadnjem obračunu Interblocka in Drave v tej sezoni so zmago - šele sedmo letos - slavili gostje iz Ptuja in ohranili zadnje upanje na obstanek med elito. Interblock : Drava 0:2.