33. krog |  LJUBLJANA, ŽŠD Ljubljana |  30.04.2010 ob 16.30

Interblock

1 : 1

Nafta

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Vozlič Vinko (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Vehar Jože (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni. Pred nami je 33. krog 1. SNL. Potek tekem boste lahko spremljali na našem spletnem portalu.
0'
  Tukaj boste izvedeli vse potrebne informacije pred in med samo tekmo Interblock - Nafta Lendava.
0'
  Nafta je v zadnjem krogu izgubila proti Olimpiji, a se je kljub temu obdržala na tretjem mestu, kar bo verjetno zadostovalo za kvalifikacije za ligo Europa, vendar ji pet tekmecev močno diha za ovratnik. Od teh so najbolj oddaljene Domžale in zaostajajo le za štiri točke.
0'
  Na drugi strani je tekma še bolj pomembna za ljubljanske nogometaše. Z nizom petih zaporednih porazov so padli na predzadnje mesto. Z dvema točkama zaostanka se jim bljiža Ptujska Drava, ki jih je v zadnjem krogu v Spodnji Šiški premagala z 2:0. Interblocku voda dere v grlo, saj je do konca sezone - ta se s tekmami 36. kroga konča 16. maja - na voljo še 12 točk.
0'
  Gol razlika Interblocka na zadnjih petih prvenstvenih tekmah je katastrofalna. Ljubljanski nogometaši so dali dva, prejeli pa kar 19 golov.
0'
  Tokrat bodo v ljubljanskih vrstah manjkali naslednji igralci: Josip Iličič in Tabot sta kaznovana ter Benjamin David Gill, Žan Cankar in Matic Fink, ki so že dlje časa poškodovani.
0'
  Gostje bodo nastopili še nekoliko bolj oslabljeni. Poškodovana sta branilec Damjan Ošlaj in napadalec Siniša Janković, manjkala pa bosta tudi Stjepan Caban in Aleš Čeh. V ekipo se vrača najboljši strelec Dalibor Volaš.
0'
  Sicer pa bo to 15 medsebojni obračun nocojšnjih tekmecev. Šestkrat so zmagali Ljubljančani, petkrat Lendavčani, štirikrat pa sta nasprotnika remizirala.
0'
3'
  Prekršek Valenčiča nad vratarjem Murkom. Mladi napadalec je tekel za žogo in vratarja, ki je bil hitrejši zbil na tla. Na njegovo srečo ni prejel rumenega opomina.
4'
  Sicer pa umirjen začetek tekme. Ne ena ne druga ekipa še nista prišli do konkretne priložnosti. Igra večinoma poteka po sredini igrišča.
6'
  Spet je zaspala obramba Interblocka, ki je na zadnjih petih tekmah prejela kar 19 golov. Lendavčani so na hitro izvedli avt, nato je Vassiljev iskal Buzetija na rob kazenskega prostora, a ta ni sledil akciji. Če bi bil nekoliko bolj zbran, bi bil prav gotovo zelo nevaren za Jugova vrata.
9'
  Izjemo lepa akcija je poskrbela za prebujenje na tribunah! Interblockovi nogometaši so lepo kombinirali po pol protinapadu. Žoga je prišla do Beriča, ki se je lepo namestil na robu kazenskega prostora in zadel vratnico! Res lepa priložnost za Ljubljančane!
11'
  Sicer pa Matic Žitko igra z obvezano glavo, kar je posledica trka z nogometašem Drave Dorisom Kelencem.
12'
  Sheldon je podal iz kota na prvo vratnico, kjer je brez težav razčistil Volaš. Sledil je protinapad Nafte in se zaključil z gol-avtom za Interblock.
14'
  Prekršek na Matjašcem. Mujakovič je streljal kar neposredno na gol. Bolje bi bilo, če bi se odločil za podajo kateremu od svojih nogometašev. Brez nevarnosti pred vrati Interblocka.
16'
  Bukovec je iskal Volaša z dolgo podajo po zraku, ta je ni uspel ustaviti, jezo pa je znesel nad sodnikom, a jo je odnesel brez rumenega kartona.
17'
  Prva konkretnejša akcija za Nafto. Z oddaljenosti 20 metrov je poizkusil Buzeti, žoga pa je končala visoko preko gola.
19'
  Kolman je z drsečim startom izbil žogo Valenčiču. Kot za IB.
20'
  Brez nevarnosti pred vrati Murka.
24'
  Vassiljev je izvedel prosti strel z leve strani polja, podal je močno žogo v kazenski prostor, kjer je s strelom z glavo poizkusil Benko, a se mu je ta izjalovil. Zahteval je strel z bele točke, a je sodnik Goričan le zamahnil z roko. Tribuna zahteva rumeni karton zaradi simuliranja, vendar se tekma med tem že nadaljuje.
25'
  Valenčič je poizkusil s strelom z roba kazenskega prostora, a je Murko ujel žogo. Mladi napadalec si je prislužil aplavz maloštevilnih navijačev.
27'
  Paez je izvedel prosti strel s kakšnik 30 metrov. Meril je neposredno proti vratom, zadel pa je zeleno mrežo za golom. Kar nekaj negodovanja na tribunah.
27'
  Zukić zdaj leži na tleh, potem ko je trčil z enim od nogometašev Lendave. IB trenutno igra z igralcem manj v polju.
29'
  Očitno gre za poškodbo kolena pri tem 19-letnemu ljubljanskemu branilcu.
30'
  No, medtem se je Zukić že vrnil na igrišče. Moči so zdaj izenačene.
31'
  Zdaj pa je spet obležal ob igrišču. Očitno ne bo mogel nadaljevati z nocojšnjo predstavo.
32'
  Vassiljev je klub oviranju prišel do neoviranega strela v kazenskem prostoru, vendar je Jug stal na mestu.
32'
  Menjava: iz igre Aleksander Zukič, v igro Peter Klančar.
33'
  Pričakovana menjava Zukića po poškodbi kolena.
36'
  Priložnost za Nafto. Buzeti se je dobro znašel med dvema branilcema in ustrelil diagonalno na gol, do žoge bi se skoraj prikopal Volaš, vendar je bil za odtenek prekratek.
39'
  Berič, Sheldon in Valenčič so kombinirali. Valenčič je bil malo prepočasen, da bi ujel žogo Sheldona, oziroma je bila njegova podaja premalo natančna.
40'
  Zdaj je Božič priboril kot.
40'
  Nekaj več imajo od igre vendarle Ljubljančani, medtem ko Lendavčani prežijo predvsem na protinapade.
42'
  Zdaj je Jug degažiral žogo praktično čez celotno igrišče, na drugi strani jo je ulovil Murko, se nekoliko zapletel in sodnik bi kaj lahko pokazal na strel iz kota.
43'
  Volaš se je dobro gradil na robu kazenskega protora, nakar je žogo oddal Vassiljevu, ta pa je streljal v desni spodnji kot Juga. Premalo natančen, pa tudi močan strel Estonca.
44'
  Gustavo Andres Paez je dobil rumeni karton.
45'
  Prekršek na sredini igrišča in rumeno opozorilo za Paeza. Prvo na tekmi.
45'
  Najlepša priložnost na tekmi! Vassiljev je z izjemnim občutkom iskal Benka z globinsko podajo, ta je bil popolnoma neovira in je zgrešil nemogoče!
45'
  Menjava: iz igre Gustavo Andres Paez, v igro Luka Majcen.
45+1'
  Dve minuti sodnikovega dodatka.
45+1'
  Še en strel Vassiljeva od daleč, lovi Jug.
45+2'
45+2'
  Nogometaši se pripravljajo za nadaljevanje tekme.
45'
47'
  Majcen na zanj sicer ne najbolj običajnem mestu. Lučić ga je posadil na desni bok.
48'
  Vassiljev in Benko sta kombinirala po neuspeli akciji Interblocka. Estonec je spet iskal Benka, ki se je znašel v prepovedanem položaju...
49'
  Matic Žitko je dobil rumeni karton.
51'
  Izjemno lep neposreden strel Vassiljeva na vrata Interblocka. Po prekršku Žitka je Estonec žogo vzel v svoje roke in ustrelil s slabih 30 metrov v levi zgornji kot Juga, ki je spet dobro posredoval.
53'
  Bunc in Volaš sta kombinirala. Volaš je izjemno lepo, 'na pamet' podal do Bunca, ki je utekel po levi strani, a je streljal premalo odločno.
53'
  Menjava: iz igre Jože Benko, v igro Emil Miljkovič.
55'
  Miljkovič je izsilil prekršek na desni strani igrišča.
55'
  Mujakovič je izvedel prosti strel in streljal kar neposredno na vrata. Žoga je letela v visokem loku in končala v prečki!!
56'
  Že drugič na tekmi so nogometaši obeh ekip zadeli okvir vrat.
58'
  Interblock je imel res lepo priložnost za vodstvo! Berič je lepo podal do Valenčiča, ki se je povsem sam znašel pred Murkom, vendar je res slabo zaključil! Zadel ga je naravnost v prsi.
64'
  Naftaši so pletli mrežo pred kazenskim prostorom. Vassiljev je namestil žogo Volašu, ta pa je z glavo z dveh metrov meril preko gola.
67'
  Menjava: iz igre Jamie Lee Sheldon, v igro Jernej Smukavec.
67'
  Sheldon je bil povsem neopazen, zato logična poteza Lučića, ki ga je povlekel na klop in ponudil priložnost mlademu Smukavcu.
68'
  To je deveti nastop Smukavca v 1. SNL.
69'
  Bunc s strani do Volaša, ta pa povsem sam v kazenskem prostoru v ljubljansko nebo.
73'
  Še vedno imajo pobudo Lendavčani. Napadajo prevsem po levi strani preko Bunca in Miljkovića, vse niti igre pa ima v rokah Vassiljev.
74'
  Zdaj je Bukovec streljal iz kazenskega prostora, a se je eden od branilcev požrtvovalno vrgel pod žogo in preprečil najhuje. Žoga je končala v kotu.
75'
  Pa še podoben poizkus Mujakoviča in še en kot za Nafto.
76'
  Valenčič je spet povsem sam streljal po protinapadu, vendar mu je po dolgem teku zmanjkalo moči za boljši strel na gol.
76'
  Dalibor Volaš je dobil rumeni karton.
77'
  Menjava: iz igre Mihael Bukovec, v igro Peter Gerenčer.
79'
  Nafta je zdaj povsem stisnila nasprotnika, saj so vsi z izjemno vratarja na polovici gostiteljev.
81'
  Valenčič, Berič in Majcen so kombinirali, vsi so že videli žogo v golu, Majcen pa jo je z desne strani poslal na drugo stran nasprotnikovih vrat.
81'
Gol (11m)
  GOOOL! Robert Berič je zadel enajstmetrovko!
84'
  Po kotu po strelu Majcna je Mujakovič tekel za žogo, a ni videl Beriča, ki je končal na tleh, sodnik Goričan pa je pokazal na belo točko. Berič je kljub temu, da je bil prekršek storjen nad njim, uspešno izvedel 11-metrovko. Žogo je poslal v desni zgornji kot nemočnega Murka.
86'
  Lep strel Vassiljeva z oddaljenosti, vendar je Jug nocoj očitno zaklenil vrata. Z lepim panterskim skokom je Interblock rešil pred izenačenjem.
88'
  GOOOL! Zadel je Amel Mujakovič!
90'
  Kakšen gol Mujakoviča s kakšnih tridesetih metrov!!! Nogometna poezija! Kar naenkrat se je odločil za strel in Jug je vendarle premagan.
90+1'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+2'
  Razburjenje na klopi Nafte. Sodnik jim je odvzel žogo zaradi napačno izvedenega avta.
90+2'
90+2'
  Tekmeca sta si torej prijateljsko razdelila točke in ohranila upanje; Nafta na tretje mesto in kvalifikacije za ligo Europa, Interblock pa za obstanek v ligi, pa čeprav je podaljšal niz brez zmage na šest zaporednih tekem. Interblock : Nafta 1:1.