34. krog |  Ljubljana, Športni park Ljubljana |  05.05.2010 ob 17.00

Olimpija

3 : 1

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Karmel Vidko (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovano občinstvo, lep pozdrav s štadiona ŽAK v Ljubljani. V 34. kolu državnega prvenstva se bosta tu pomerila Olimpija in Koper.
0'
  V prestolnici je vreme oblačno, trenutno ne dežuje, temperatura pa je približno 15 stopinj Celzija.
0'
  Medtem ko ljubljanski trener Pevnik nima večjih težav s sestavo moštva, pa koprski strateg Okčič danes ne more računati na Bubanjo, Kovačeviča in Pavlina.
0'
  Nogometaši in sodniki prihajajo na zelenico. Domači bodo igrali v pretežno zeleni opremi, gostje v rumenih majicah in modrih kratkih hlačah.
0'
  Koper si je že davno zagotovil naslov prvaka in nastop na evropski sceni, Ljubljančani pa si bodo nogometno Evropo morali zagotoviti v zadnjih treh kolih. Današnja tekma je za zelene zelo pomembna.
0'
2'
  Na otvoritvi žoga pretežno v posesti Koprčanov.
5'
  Olimpija je v popolnoma podrejenem položaju, žogo pa Ljubljančani v glavnem pošiljajo proti Ibraimiju, a nanj za zdaj odlično pazi Hadžič.
8'
  Priložnost Olimpije, a je Omladič pred vrati zgrešil žogo.
13'
  Še naprej Koprčani več časa pri žogi, a za zdaj so povsem nenevarni. Olimpija se organizirano brani in preži na protinapade.
17'
  Dober strel Ibraimija z roba kazenskega prostora, Hasić je ubranil.
19'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi!
20'
  Olimpija je izigrala koprsko obrambo po levi strani, Rujovič je podal pred gol, Ibraimi pa je dosegel zadetek z glavo.
24'
  Nevaren poskus Rujoviča s 16-ih metrov, Hasić je izvrstno posredoval in žogo ujel.
25'
  Damir Hadžič je dobil rumeni karton.
26'
  Odličen udarec Ibraimija s prostega strela, na mestu Hadžič.
27'
  Mitja Brulc je dobil rumeni karton.
33'
  Po prejetem zadetku so gostje povsem padli, Olimpija pa igra vse bolje in bolj odločno.
38'
  Izjemna priložnost Cvijanoviča, ki je z glavo zgrešil z dveh metrov. Podajalec s kota je bol Omladič.
41'
  GOOOL! Zadel je Daniel Bešič!
42'
  Z roba kazenskega prostora je streljal Bešič in premagal nemočnega Oblaka.
42'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Damir Hadžič je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
43'
  Koprčani bodo do konca tekme igrali z največ 10-imi nogometaši.
44'
  GOOOL! Zadel je Nik Omladič!
45'
  Po spletu precej srečnih okoliščin je žoga prišla na levi strani kazenskega prostora do Omladiča, ki je s strelom po tleh prvič v dresu Olimpije zatresel nasprotnikovo mrežo.
45'
45'
  Prvi polčas je bil zanimiv. Za Olimpijo sta zadela Ibraimi in Omladič v zadnji minuti 1. dela. Za Koprčane, ki so brez Pavlina precej drugačna ekipa, pa je zadel Vršič. Rdeč karton je dobil koprski branilec Hadžič.
45'
47'
  Menjava: iz igre Amir Karič, v igro Kristijan Polovanec.
48'
  Priložnost za Koprčane, pred vrati je bil Bešič nekoliko prekratek, da bi lahko zadel žogo.
54'
  Olimpija je bila nevarna iz protinapada, strel Ibraimija pa je Hasić s skrajnimi napori ubranil.
55'
  Menjava: iz igre Darijo Biščan, v igro Saša Božičič.
59'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Peter Stojanovič.
61'
61'
  Najlepša akcija na tekmi! Olimpija je popolnoma izigrala koprsko obrambo, po podaji Omladiča pa je Ibraimi žogo poslal v nebranjeno mrežo s treh metrov.
71'
  Po tretjem golu Olimpije igra v glavnem poteka med obema kazenskima prostoroma. Priložnosti in strelov v tem času ni bilo.
75'
  Menjava: iz igre Ivan Sesar, v igro Luka Pavlin.
77'
  Lepa akcija Kopra, a je Brulcu v ključnem trenutku, tik pred strelom, spodrsnilo...
78'
  Še en dober napad gostov. Streljal je Božičič, ubranil pa je Oblak.
79'
  Menjava: iz igre Boban Jovič, v igro Rok Roj.
87'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Luka Prašnikar.
90'
  Olimpija je "skrila" žogo, Koprčani pa so očitno že priznali poraz.
90'
Podaljšek
  Še dve minuti sodnikovega dodatka.
90+2'
90+2'
  Povsem zaslužena zmaga Olimpije, ki ostaja na 3. mestu. Za zmagovalce sta zadela Omladič in dvakrat Ibraimi, za goste pa je bil uspešen Bešič, ko je izenačil na 1:1. Koprčani so od 41. minute dalje igrali brez izključenega Hadžiča. Gostom se je v veliki meri poznala odsotnost pavlina, Kovačeviča in Radujka. Lep pozdrav iz Ljubljane!