34. krog |  Nova Gorica, Športni park |  05.05.2010 ob 20.00

HIT Gorica

6 : 1

Interblock

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Jovanović Stevo (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Nove Gorice, kjer se bo ob 20.00 uri začela še zadnja tekma 34. kroga. Nasprotnika sta Hit Gorica in Interblock.
0'
  Ljubljanski Interblock je v Novi Gorici še ni zmagal, na skupno petnajstih medsebojnih tekmah so gostitelji dobili 8 srečanj, 4 tekme so se končale z remijem, trikrat je zmagal Interblock.
0'
  Gol razlika v korist Hita Gorice je 31:20.
0'
  In še pogled v letošnjo sezono: Interblock je dobil prvo tekmo v Spodnji Šiški, Novogoričani so dobili naslednji dve srečanji. V Ljubljani je bilo pred dobrim mesecem kar 0:5.
0'
  Pred začetkom tekme je md ekipama 13 točk razlike; Novogoričani so še vedno v območju uvrstitve na tretje mesto, ki prinaša nastop v Evropi, Interblock še ni zagotovil obstanka v ligi.
0'
  V taboru Hita Gorice zaradi poškodb ni Škarabota, Piriha, Gorinška in Komela.
0'
  Interblock nastopa v popolni zasedbi.
0'
  Vremenske razmere so zaenkrat idealne, saj ne dežuje.
0'
1'
  Že v 1. minuti izjemna domača priložnost, saj sta poskusila Demirović in Brečevič. Strel slednjega je Jug odbil v kot.
4'
  Že v uvodnih minutah popolna premoč Hita Gorice.
5'
  Vreme ni vzdržalo dolgo, saj je pravkar začelo močno deževati.
9'
  GOOOL! Zadel je Ivan Brečevič!
10'
  Po podaji Cvijanoviča iz kota, je bil pred gostujočimi vrati najvišji v skoku Brečevič in zanesljivo matiral Juga. Klasična novogoriška akcija.
12'
  Pravi naliv v Novi Gorici in vse težje razmere za igro.
17'
  Prvi poskus gostov; strel je uspel Beriču, ki je priigral kot. Po podaji iz kota je Rapnik iz neposredne bližne zatresel prečnik novogoriških vrat.
23'
  Odličen prodor je uspel Beriču, katerega pa je pravočasno zaustavil Zarifovič. 11m ??
24'
  Zarifović je vendarle pravočasno izbil žogo pred Beričem.
29'
  Igra na mokrem igrišču je v zadnjih minutah izgubila na dinamiki.
31'
  GOOOL! Zadel je Aris Zarifovič!
31'
  Po prostem strelu, ki ga je izvedel Demirovič, je pred vrati Interblocka vse gostujoče branilce prehitel Zarifovič in žogo iz neposredne bližine zabil v mrežo.
35'
  Z okrog 20 metrov je močno streljal Rakušček, žoga pa je zletela mimo leve stative gostujočih vrat.
45'
45'
  Novogoričani so v pravem trenutku izkoristili dve priložnosti in povedli z 2:0. Gostje so zapretili le enkrat in zatresli okvir domačega gola.
45'
  V vseh pogledih zasluženo vodstvo Hita Gorice, ki zanesljivo nadzira dogajanje na igrišču.
45'
  Ob polčasu je dež ponehal.
45'
47'
  Zaradi poškodbe ramena je z igrišča odšel Valenčič. Gostje bodo pripravili menjavo.
51'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Matic Fink.
52'
  Cvijanovič je odlično prodrl v gostujoči kazsnki prostor, s povratno žogo našel Demiroviča, ki pa je streljal mimo gola.
57'
  Rakušček je močno sprožil z okrog 20 metrov, Jug je žogo odbil v stativo, nazadnje se je odkotalila v kot.
57'
  Matija Širok je dobil rumeni karton.
57'
  Širok je nepravilno oviral Rapnika.
65'
  Lucas Mario Horvat je dobil rumeni karton.
65'
  Horvat je podrl Kršiča.
67'
  V Novi Gorici spet močneje dežuje.
67'
  Menjava: iz igre Ivan Brečevič, v igro Etien Velikonja.
70'
  Po dolgih mesecih je Velikonja spet pritekel na zelenico v Športnem parku. Po poškodbi je sicer prvič nstopil že v prejšnjem krogu na Ptuju.
75'
  Menjava: iz igre Aris Zarifovič, v igro Dragoljub Nikolič.
75'
  Zarifovič je moral iz igre zaradi poškodbe.
76'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
77'
  Po prostem strelu Kršiča je Jug žogo kratko odbil, Osterc pa jo je z glavo "pospravil" v mrežo.
79'
  Enajstmetrovka za Interblock. Kršič je podrl Finka.
80'
Gol (11m)
  GOOOL! Josip Iličič je zadel enajstmetrovko!
80'
  Admir Kršič je dobil rumeni karton.
81'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
82'
  Po prodoru je Galešič podal Cvijanoviću, ki je z zanesljivim strelom z okrog 12 metrov matiral Juga.
83'
84'
  Juvette Enow Tabot je dobil rumeni karton.
84'
  Osterc je močno sprožil z roba kazenskega prostora in neubranljivo zadel gostujočo mrežo.
85'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Miha Mevlja.
89'
  GOOOL! Zadel je Dragoljub Nikolič!
90'
  Po podaji iz kota je bil pred gostujočimi vrati najvišji v skoku Dragoljub Nikolič in zanesljivo zadel v polno. 6:1 !!!
90+1'
  Štiri minute sodniškega dodatka.
90+3'
90+3'
  Zanesljiva, gladka zmaga Novigoričanov. Mlada gostujoča ekipa ni bila dorasel tekmec, kar je še posebej prišlo do izraza v drugem polčas.
90+3'
  Gorica ostaja resen konkurent za tretje mesto, Interblock bo prvoligaški obstanek lovil v zadnjih dveh krogih.
90+3'
  Za odprto igro sicer veljajo čestike obema ekipama, je pa prišla, kot že rečeno, do izraza kvaliteta, ki je na strani Novogoričanov.